Cienie: Amsterdam

Dedukcyjny wyścig detektywów
20 opinii
 • 2 - 8 osób
 • od 10 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Amsterdam, czasy współczesne. Zostało popełnione przestępstwo, a policyjne śledztwo w ciągu ostatnich dni znacznie zwolniło. Twoja agencja została zaangażowana w sprawę, aby przyspieszyć jej rytm, ale nie jesteście jedyni – podobną propozycję otrzymali praktycznie wszyscy ważni detektywi.W grze Cienie: Amsterdam każdy zespół detektywów porusza się po mieście, aby zdobyć trzy wskazówki, a następnie wrócić z nimi do swojego szefa możliwie jak najszybciej – w każdym razie zanim zrobią to pozostałe drużyny. W każdej grupie informator będzie wysyłał wizualne sygnały w taki sposób, by przybliżyć resztę do rozwiązania.Cienie: Amsterdam to szybka gra dedukcyjna, która spodoba się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym graczom. Proste reguły sprawiają, że łatwo wprowadzić do rozgrywki nową osobę, a rozwiązywanie zagadki w czasie rzeczywistym dostarcza uczestnikom wielu niezapomnianych emocji.
Autor:
Mathieu Aubert
Ilustracje:
M81 Studio
Wydawca:
Rebel
9995
1495
-85%

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Amsterdam, czasy współczesne. Zostało popełnione przestępstwo, a policyjne śledztwo w ciągu ostatnich dni znacznie zwolniło. Twoja agencja została zaangażowana w sprawę, aby przyspieszyć jej rytm, ale nie jesteście jedyni – podobną propozycję otrzymali praktycznie wszyscy ważni detektywi.

W grze Cienie: Amsterdam każdy zespół detektywów porusza się po mieście, aby zdobyć trzy wskazówki, a następnie wrócić z nimi do swojego szefa możliwie jak najszybciej – w każdym razie zanim zrobią to pozostałe drużyny. W każdej grupie informator będzie wysyłał wizualne sygnały w taki sposób, by przybliżyć resztę do rozwiązania.

Cienie: Amsterdam to szybka gra dedukcyjna, która spodoba się zarówno początkującym, jak i zaawansowanym graczom. Proste reguły sprawiają, że łatwo wprowadzić do rozgrywki nową osobę, a rozwiązywanie zagadki w czasie rzeczywistym dostarcza uczestnikom wielu niezapomnianych emocji.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 84 karty zaszyfrowanych wiadomości
 • instrukcja
 • 7 dwustronnych dzielnic
 • kafelek startowy
 • 3 pola przeszkód
 • 2 zasłonki
 • 2 figurki detektywów
 • 6 znaczników dowódców
 • 40 kart map
 • 2 znaczniki śledzenia
 • 2 tory zatrzymań
 • 5 żetonów policji
Waga:
645 g
Instrukcja i inne pliki:

Powiązane artykuły


Recenzje

4.15
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Cienie: AmsterdamNajbardziej przydatne recenzje

Sapphire101

Liczba recenzji: 170

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra o uroczych, rysunkowych grafikach - zasady do wyjaśnienia w kilka minut, grywalna nawet 2-3 osoby (przy użyciu aplikacji mobilnej), przyjemna i lekka dixitopodobna pozycja - najbardziej przypomina mi Tajemnicze Domostwo z uwagi na komunikację za pośrednictwem ilustracji.

Na minus: karty, których nie można zakoszulkować oraz nieco za cienkie plansze dzielnic (rozumiem, że te są dopasowane do grubości kart, ale mimo wszystko dodałabym im przynamniej 1mm). Nie każdemu również przypadnie do gustu ten styl ilustracji.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Barti18

Liczba recenzji: 13

Piękna, fajna i szybka, daje sporo emocji podczas gry. Co ciekawe i ważne podkreślenia działa nawet w 2 i 3 osoby, co nie jest częste w tego typu grach. Jeśli lubicie zabawę w skojarzenia i szukacie ciekawej alternatywy dla Dixita, to Cienie Amsterdam są mocnym kandydatem.


Bananinho

Liczba recenzji: 202

Gorąco polecam produkt !

Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Hej wszystkim! Czy wiecie może o możliwości zakupu dodatkowych kart zaszyfrowanych wiadomości lub wiecie komu podsunąć ten pomysł? Uważam, że tej grze - podobnie jak dixit - przydałaby się jakieś dodatkowe karty bo 84 to zdecydowanie za mało, a skoro stworzono tyle innych serii do dixit, to z pewnością można zrobić podobny zabieg z tą świetną grą. Pozdrawiam wszystkich!

~ Jakub 17.02.2022 00:10

Aktualnie nie planujemy wydać dodatków.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 17.03.2022 13:50

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Tajniacy XXL

Tajniacy XXL

Tajniacy Obrazki

Tajniacy Obrazki