Cyklady: Hades

Chodzą wieści, że Hades powrócił...
23 opinie
 • 2 - 5 osób
 • od 12 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Cyklady.
Cyklady
Na Cykladach panuje teraz spokój, ale echa niedawnych walk wciąż rozbrzmiewają w pamięci mieszkańców. Czy to trwały pokój, czy tylko krótkie zawieszenie broni? Krążą plotki, że Hades wkrótce powróci, a wraz nim nieprzebrane oddziały Nieumarłych i okręty widma... Każde miasto-państwo będzie musiało ponownie wykazać się niezwykłymi umiejętnościami strategicznymi i taktycznymi rekrutując potężnych herosów i pozyskując łaski bóstw Olimpu, aby ostatecznie pokonać przeciwników. Nie obędzie się i bez pomocy przerażającego pana podziemi... Ten dodatek zawiera kilka modułowych rozszerzeń do gry Cyklady, które mogą zostać wprowadzone do gry razem lub osobno. Dodatek #1: Rozmieszczanie Sił - modyfikuje on etap przygotowania do rozgrywki pozwalając graczom na jeszcze większą decyzyjność na tym polu. Dodatek #2: Hades i jego wojska nieumarłych - wprowadza do gry nowego boga, Hadesa wraz z jego armiami nieumarłych. Pojawia się on w grze tylko kilka razy i wkracza siejąc postrach i zniszczenie. Dodatek # 3: Herosi i Stwory - wprowadza do gry nowe Stwory oraz Herosów, których można rekrutować i wcielać w szeregi swojej armii. Posiadają one swoje figurki i specjalne umiejętności. Dodatek #4: Boskie łaski - wprowadza do gry płtyki Boskich łask, dzięki którym możemy pozyskać karty Kapłanek oraz cenne artefakty wraz z ich potężnymi umiejętnościami.
Autor:
Bruno Cathala, Ludovic Maublanc
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
SCY002-203/2018-05
139,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Na Cykladach panuje teraz spokój, ale echa niedawnych walk wciąż rozbrzmiewają w pamięci mieszkańców. Czy to trwały pokój, czy tylko krótkie zawieszenie broni? Krążą plotki, że Hades wkrótce powróci, a wraz nim nieprzebrane oddziały Nieumarłych i okręty widma...

Każde miasto-państwo będzie musiało ponownie wykazać się niezwykłymi umiejętnościami strategicznymi i taktycznymi rekrutując potężnych herosów i pozyskując łaski bóstw Olimpu, aby ostatecznie pokonać przeciwników. Nie obędzie się i bez pomocy przerażającego pana podziemi...

Ten dodatek zawiera kilka modułowych rozszerzeń do gry Cyklady, które mogą zostać wprowadzone do gry razem lub osobno.

Dodatek #1: Rozmieszczanie Sił

- modyfikuje on etap przygotowania do rozgrywki pozwalając graczom na jeszcze większą decyzyjność na tym polu.

Dodatek #2: Hades i jego wojska nieumarłych

- wprowadza do gry nowego boga, Hadesa wraz z jego armiami nieumarłych. Pojawia się on w grze tylko kilka razy i wkracza siejąc postrach i zniszczenie.

Dodatek # 3: Herosi i Stwory

- wprowadza do gry nowe Stwory oraz Herosów, których można rekrutować i wcielać w szeregi swojej armii. Posiadają one swoje figurki i specjalne umiejętności.

Dodatek #4: Boskie łaski

- wprowadza do gry płtyki Boskich łask, dzięki którym możemy pozyskać karty Kapłanek oraz cenne artefakty wraz z ich potężnymi umiejętnościami.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • żeton nekropolii (budowla)
 • 4 żetony teatru (budowla)
 • 8 znaczników dobrobytu
 • płytka Hadesa (strona Hadesa/strona zagrożenia)
 • 8 kafelków boskich łask
 • 5 oddziałów nieumarłych
 • 5 flot nieumarłych
 • Kolumna Hadesa
 • 6 herosów
 • Cerber
 • 6 kart herosów
 • 10 kart magicznych przedmiotów
 • 5 kart mitologicznych stworów
 • 8 kart kapłanek
 • instrukcja
 • podsumowanie
Waga:
550 g
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.65
na podstawie 23 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Cyklady: HadesNajbardziej przydatne recenzje

Komimasa

Liczba recenzji: 20

Już same Cyklady są bardzo dobre, więc naturalną koleją rzeczy, po ograniu podstawki zainteresowałem się dodatkiem. Trochę odrzucała cena, ale możliwości, które oferował dodatek były bardzo kuszące.

Jeśli miałbym oceniać ten dodatek względem cena a ilość komponentów, to powiedziałbym, że jest za wysoka. Oczywiście co do wykonania komponentów nie mam żadnych uwag, wszystkie jak w podstawce czyli rewelacyjnie, ale za 130zł to nie jedną grę całą można nabyć, a nie dodatek... Jeśli jednak oceniamy sam produkt, to zdecydowanie warto zainwestować, bo gra staje się jeszcze ciekawsza, trudno aż uwierzyć, że tak dobrą grę można było jeszcze tak wydatnie dopieścić.

Najbardziej podoba mi się dodatek z kaflami boskich łask. Wprowadza to nową politykę licytowania bogów, bowiem teraz przy ostatnim bogu dostajemy "bożą łaskę", czyli dwa dodatkowe beneficja. Zawsze jest to broń wykutą przez Hefajstosa lub kapłanka oraz indywidualną korzyść, jaką daje nam dane bóstwo: dodatkowy róg obfitości (Hermes), podwojenie armii (Afrodyta), przyłączenie się bohatera (Hera) itd. Niekiedy licytujemy ostatniego kafelkowego boga tylko dla łask jakie przy okazji dostajemy. Nie ma mało przydatnych łask, wszystkie są kuszące!

Jeśli chodzi o boską broń, to potrafi ona sporo namieszać. Wyobraźcie sobie np, że dostajecie rydwan Heliosa, który w dowolny sposób pozwala Wam na własnym wyspach dokonać zmian w szeregach wojska, ot np nagle na wyspę najbardziej zagrożoną przesunąć cały oddział, choć był dwie wyspy dalej. Albo ktoś chce wam walnąć Meduzę, by zamrozić Wasze wojsko, a wy zabijacie ją włócznią Artemidy. Broń jest naprawdę bardzo przydatna i potrafi sporo namieszać w planach wrogów.

Kapłanki natomiast posiadają dwie wyjątkowe cechy, dzięki którym warto je mieć.
Po pierwsze mityczna jednostka z figurką zostaje z nami turę dłużej. Nie muszę chyba wyjaśniać jak istotne jest to z punktu strategicznego, jak np Polifemem bronimy dostępu do naszej wyspy.
Niesamowicie miodne combo jest z Cerberem, który jest nowa mitologiczną jednostką, która okrada wybraną wyspę wroga. Miałem trzy księżniczki i nagle przez kilka tur mój dochód był większy o 4 monety, czyste zuułoxd
Po drugie pozwala nam trzymać bohatera na dłużej i nie musimy za niego płacić dwóch monet, jeśli chcemy, by został z nami na kolejną turę. Niejednokrotnie ratowało mi to skórę, gdy bohater był potrzebny, a miałem mało kasy.

Warto wspomnieć w ogóle o bohaterach. Każdy z nich posiada swoją cechę wykorzystywaną w walce, np wygrywamy remisy, albo za monetę przerzucamy wynik na kości a oprócz tego jakże miłego elementu każdy posiada jednorazową zdolność poświęcenia, która jest mega.Np przesuwamy wojska na dowolną wyspę jakbyśmy korzystali z pegaza.

Już same te le elementy sprawiają, że gra nabiera rumieńców, a rozgrywka staje się jeszcze bardziej zaciekła i nieprzewidywalna, zresztą podane powyżej przykłady mówią chyba same za siebie, a dodajcie sobie do tego wszystkiego jeszcze Hadesa, który pozwala nam jednocześnie stworzyć flotę i jednostki, czyli licytując go mamy pewność, że nadziejemy wrogą wyspę! Nie jest on tez OP, zwykle trzeba sporo zabulić a co ważniejsze, jednostki nieumarłe pod koniec tury znikają z planszy. Aby w ogóle najechać wrogą wyspę trzeba mieć przynajmniej jeden śmiertelny oddział, więc bóg ten jest zrobiony z głową. Nie daje nam nie wiem jak wielkiego busta, co imo psułoby tę grę.


Podsumowując, dla mnie autorzy dokonali tutaj niemożliwe, bo z gry wspaniałej zrobili wyśmienita. Na planszy teraz dzieje się o wiele więcej, licytacja jeszcze bardziej emocjonująca i nigdy nie można czuć się pewnym zwycięstwa. Moce poświęcenia bohaterów Achillesa czy Midasa tudzież kafelki boskich łask sprawiają, że można jeszcze szybciej wybudować metropolie, przez co gra zyskała na dynamice. Gra się krócej, a jeszcze przyjemniej. Mimo wysokiej ceny polecam wszystkim bez wyjątku!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Olgierdd

Liczba recenzji: 55

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo dobra gra z tym dodatkiem staje się jeszcze lepsza. Zwiększyła się ilość opcji jakie muszą rozważyć gracze, boskie łaski, przedmioty i bohaterowie sprawiają, że ze względu na ilość niewiadomych przewaga cały czas jest przekazywana z rąk do rąk.
O dziwo długość rozgrywki nie uległa zwiększeniu, co jest sporym plusem.

Minus powszechnie powtarzany - cena.


Maxio1982

Liczba recenzji: 236

5/5 OCENA. "Cyklady: Hades" - to świetny dodatek do gry Cyclades. Bitwy w dodatku stają się o wiele ciekawsze, a wykonanie figurek powoduje, że są również ładniejsze. Możliwości są tutaj też znacznie rozszerzone. Gra staje się bardzo klimatyczna jak dla mnie i rozgrywka jest jeszcze ciekawsza. Jedyny minus jaki znajduje to cena. Nic poza tym.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 2
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy specjalna umiejętności hadesa o koszcie 1 JZ pozwala na wykonanie w jednej turze ruchu armi oraz floty czy tylko armi lub floty?

~ Anatol 16.04.2023 18:53

Instruckja, str. 3, nagłówek "Ruch Oddziałami LUB Flotami"

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 07.07.2023 10:54

Planujecie dodruk w 2023?

~ MacJan 23.01.2023 10:04

Nie jest planowany

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 06.07.2023 12:02

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie