Dixit

Obraz wart tysiąca słów!
211 opinii
 • 3 - 8 osób
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny. Na czym to polega? Dixit to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób zostaje Bajarzem - wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów Bajarza, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym. Dlaczego pokochasz tę grę? Dixit to niezwykle uniwersalna zabawa, która pozwala nam rozwijać swoją kreatywność i lepiej poznawać naszych najbliższych. Próbując zgadnąć, co mieli na myśli inni gracze, uczymy się wczuwać się w ich tok myślenia. Rozgrywka jest bardzo prosta i nie wymaga przyswajania wielu zasad, dzięki czemu gra doskonale nadaje się dla osób początkujących.  Pojedyncze pudełko z grą Dixit (zarówno wersje podstawowe, jak i dodatki) to 84 oryginalne karty, z których każda stanowi miniaturowe dzieło sztuki. Stworzone przez najpopularniejszych ilustratorów odzwierciedlają różne style graficzne i doskonale pobudzają wyobraźnię. Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne. Edycja z 2021 roku zawiera 8 pokręteł do głosowania, co umożliwia grę od 3 do 8 osób, a także zupełnie nową planszę, którą można wyjąć z pudełka.  
Autor:
Jean-Louis Roubira
Ilustracje:
Marie Cardouat
Wydawca:
Rebel
149,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wstrzymaj na chwilę oddech! Karty zostały odkryte. Ich wspólną cechą jest tajemnicze zdanie, lecz tylko jedna z kart jest do niego kluczem. Użyj swojego sprytu i intuicji, by nie dać się złapać w pułapkę zastawioną przez pozostałych graczy

Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń do wspólnego odkrywania w gronie przyjaciół i rodziny.

Na czym to polega?

Dixit to narracyjna gra karciana, w której wymyślamy i odgadujemy skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jedna z osób zostaje Bajarzem - wybiera dowolną kartę z ręki i podaje hasło, które jej zdaniem odzwierciedla obrazek. Może to być pojedyncze słowo, całe zdanie, cytat lub fragment piosenki czy filmu. Kolejne osoby wybierają spośród swoich kart po jednej pasującej do słów Bajarza, a następnie wszystkie obrazki są tasowane. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, który obrazek był tym pierwszym.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Dixit to niezwykle uniwersalna zabawa, która pozwala nam rozwijać swoją kreatywność i lepiej poznawać naszych najbliższych. Próbując zgadnąć, co mieli na myśli inni gracze, uczymy się wczuwać się w ich tok myślenia.
 • Rozgrywka jest bardzo prosta i nie wymaga przyswajania wielu zasad, dzięki czemu gra doskonale nadaje się dla osób początkujących. 
 • Pojedyncze pudełko z grą Dixit (zarówno wersje podstawowe, jak i dodatki) to 84 oryginalne karty, z których każda stanowi miniaturowe dzieło sztuki. Stworzone przez najpopularniejszych ilustratorów odzwierciedlają różne style graficzne i doskonale pobudzają wyobraźnię.
 • Autorem gry jest Jean Louis Roubira, lekarz pracujący w szpitalu w Poitiers z młodymi pacjentami przeżywającymi trudności w środowisku szkolnym i poza nim. Po kilku rozgrywkach w Dixit zaobserwowano u nich znaczną poprawę formułowanych wypowiedzi oraz relacji z innymi ludźmi. Gra może służyć również jako narzędzie pedagogiczne i terapeutyczne.
 • Edycja z 2021 roku zawiera 8 pokręteł do głosowania, co umożliwia grę od 3 do 8 osób, a także zupełnie nową planszę, którą można wyjąć z pudełka.
 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 84 karty
 • 8 żetonów do głosowania
 • 8 drewnianych króliczków
 • instrukcja
Waga:
863 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LIBDIX01PL
Pasujące koszulki:

Powiązane artykuły

Wydrukuj i graj za darmo

Pobierz karty do gry z oficjalnej platformy Asmodee

Pobierz zasady gry Dixit

Zobacz pozostałe tytuły dostępne za darmo!

Pobierz i graj!

Gra została nominowana przez Kapitułę Konkursu do nagrody Gra Roku 2010, jako jedna z najlepszych gier wydanych w Polsce w roku 2009. 

Gra otrzymała w 2009 roku nagrodę Golden Ace, French Game of the Year oraz została nominowana do niemieckiej nagrody Spiel des Jahres w 2010 roku.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.71
na podstawie 211 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń DixitNajbardziej przydatne recenzje

Wodorek

Liczba recenzji: 12

Prosta gra imprezowa. Ktoś podaje wskazówkę do swojej karty, a reszta próbuje odgadnąć kartę, jednocześnie dodając swoją, która pasuje do wskazówki. Zasady do wytłumaczenia w 5 minut, rozgrywka trwa może 30, mimo to po każdej partii wszyscy chcą więcej. Najlepsza w większych grupach, mimo to grywam w wariant dla dwóch osób i też jest całkiem satysfakcjonujący.
Grafiki na kartach... przepiękne! Każda karta ma tonę mniejszych i większych detali, które mogą wywołać skojarzenia, dlatego nawet gdy już znamy karty, nie wiadomo czego się spodziewać.
Jeśli już ogramy podstawowy zestaw, tak że zaczynamy się nudzić, warto sięgnąć po dodatki, które zwiększają ilość kart 4 krotnie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Szamotl

Liczba recenzji: 22

To nietypowa gra, wymagająca ruszenia kiepałą i uruchomienia wyobraźni skojarzeniowej. A jej niesamowitość polega na tym, że mogą w nią grać na równych prawach (i wygrywać) nawet 8-mio latki. Jest im nieco trudniej wcielić się w narratora i wymyślić wystarczająco trudną podpowiedź ale frajdę miały taką samą. Ponadto kilkukrotnie musiałem przyznać z pokorą, że pomimo iż po wymyśleniu podpowiedzi dałbym się posiekać, że "Odgadywacze" będą mieć spore kłopoty z odgadnięciem o którą ilustrację mi chodziło po czym okazywało się to być trywialnym zadaniem i WSZYSCY odgadywali je jednomyślnie ku mej szczerej rozpaczy. Satysfakcję dodatkową sprawia fakt jeśli dobierzesz (nie zawsze jest to możliwe) ilustrację, na którą głosują inni co przysporzyć może znacznej liczby punktów. No i te pytanie czyja to karta przecież ona zupełnie nie pasuje a po chwili sam dokładasz też kartę z którą niewiele (lub jeszcze mniej) łączy z podpowiedzią.Co warte podkreślenia nawet moja połowica (antygeek planszówkowy) dał się na nią skusić i wydała o grze pochlebną opinie. Jednym słowem ZACNA.


Agasia

Liczba recenzji: 74

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Niewiele jest gier uniwersalnych, które podobają się ludziom bez względu na wiek czy doświadczenie z planszówkami. "Dixit" - gra wyobraźni - z pewnością do takich należy. Zasady są bardzo proste - narrator wymyśla skojarzenie do jednej z posiadanych kart (może to być słowo, opowiadanie, wiersz, piosenka, cokolwiek) i połóż kartę zakrytą na stole. Pozostali gracze wybierają ze swoich kart taką, która najbardziej pasuje do usłyszanego skojarzenia. Następnie wszystkie propozycje są tasowane i odkrywane - gracze muszą zgadnąć, która karta należy do narratora. Jeśli zgadną - dostają punkty. Sztuczka polega na tym, że aby narrator zdobył punkty to gracze muszą odgadnąć jego kartę, ale nie mogą tego zrobić wszyscy - czyli skojarzenie musi być niebanalne. Przepięknie ilustrowane, wieloznaczne karty na pewno będą inspiracją dla wyobraźni. "Dixit" warto mieć w swojej kolekcji, na pewno będzie często gościł na planszówkowym stole.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 0

dzień dobry, czy podstawowa gra Dixit zawiera 2 talie takich samych kart czy 84 różne karty? Otrzymałam w grze 84 karty zapakowane po 42, z czego obie talie są takie same w wyniku czego mam każdą kartę zdublowaną. Zastanawiam się czy to błąd, podejrzewam, że tak.

~ Blanka 17.01.2024 19:57

Najlepiej zgłosić ten błąd wysyłając maila na adres: reklamacje@rebel.pl

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 19.01.2024 13:37

Cześć, czy jest możliwość zakupu samych numerów do głosowania? Niestety część się nam zgubiła.

~ Malgośka 13.12.2023 10:45

Niestety nie ma takiej możliwości

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 19.01.2024 13:37

Cześć, jaka jest różnica między dixit a dixit odyseja? Planuję kupić podstawkę i nie wiem które.

~ Pablo 01.11.2021 13:34

Różnią się liczbą graczy (odyseja jest do 12, a nie 8), elementami służącymi do głosowania oraz kartami - ogólnie można powiedzieć "dwie całkowicie różne te same gry" ;].

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 12.10.2022 15:16

czy jest szansa aby Rebel wydał elementy edycji 2021 jako osoby zestaw? Pokrętła do głosowania + króliczki? Mam już podstawkę z poprzedniej wersji i zawsze szukałem lepszej opcji na głosowanie.

~ M 03.04.2021 13:31

niestety nie planujemy żadnego zestawu "konwertującego" do nowej edycji.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 13:18

Można potraktować ten zestaw jako dodatkowe karty + nowe elementy ;)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Piotr 16.05.2021 18:37

Beznadziejnie, że nie zrobiliście nowego zestawu z pokrętłami do 8 osób razem z nowym zestawem kart.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ar 04.01.2022 20:51

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Tajniacy Obrazki

Tajniacy Obrazki

Dixit Disney

Dixit Disney

Pytaki

Pytaki

Tajemnicze Domostwo

Tajemnicze Domostwo