Szamotl

Skryba

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

14 użytkowników

Zobacz wszystkich
Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Do zakupu gry zachęciła mnie recenzja z kanału na YT PoGraMy w CharterStone. Zacznę od wykonania. Jest po prostu NIESAMOWITE. Począwszy od planszy, kart (włącznie z naklejkami) żetonów, znaczników skończywszy na grafikach po prostu powala. Instrukcja ograniczona do minimum (która rozrasta się w trakcie gry a i tak mieści się właściwie na dwóch stronach). Po obejrzeniu krótkiego filmiku instruktażowego ze strony wydawcy gry po prostu zaczynasz rozgrywkę. Ale to nie koniec bo zasady rozgrywki zmieniają się i z każdą rozgrywką odkrywacie nowe możliwości. Ponadto stajesz się po trosze projektantem gry bo sam decydujesz gdzie i które elementy umieszczasz w swojej dzielnicy (na stałe) oraz to, że możesz nadawać nazwy niektórym elementom dosłownie wciąga w klimat. Świetna mechanika eliminuje efekt kuli śnieżnej.
Minusem dla niektórych może być czas gry przy 5 osobach może dochodzić do 2,5 godz. Dla mnie jednak to był doskonale spędzony czas z rodziną kombinując jak najlepiej wykorzystać swoich robotników i swoje surowce. Na pochwałę również zasługuje wątek fabularny który jest świetnie wpleciony w grę. Trzeba pamiętać, że niektóre decyzje są nieodwołalne i niosą określone konsekwencje. Ciągle przed nami kolejne 8 rozgrywek bo by zakończyć cykl kampanii należy rozegrać ich 12 i już teraz rozważam zakup recharge packa. Inną maleńką wadą są pewne niejasności, co do interpretacji pewnych zasad (ale pomoc znaleźliśmy na forum gry). Na zakończenie napiszę tak: nie znam jak dotąd tak dopracowanej gry jak ta (no może jedynie Robinson Crusoe to ta sama liga choć jednak bardziej skomplikowana instrukcja psuje płynność rozgrywki, czego tutaj nie ma).
By jeszcze podkreślić niezwykłość tej gry proszę weźcie pod uwagę moje zaskoczenie gdy zerknąłem na ostatnią stronę instrukcji z legendą opisującą symbole w grze i po chwili doczytałem by ograniczyć do minimum korzystanie z tej strony by nie psuć sobie przyjemności z gry i jej odkrywania. Stąd też mój opis jest tak ogólnikowy byście sami mogli odkryć jej urok.
PS.To miał być prezent dla żony, która fanem planszówek nie jest ale ta gra przekonała ją że granie w planszówki może być zajmujące. Co ciekawe wszystkim przypadła ona do gustu (a przy pięciu osobach w różnym wieku i o różnych gustach to trudne zadanie) . To był strzał w 10 (albo nawet 11).


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ten dodatek świetnie pogłębia klimat gry, która staje się żywsza i bardziej urozmaicona. Teraz kule i strzały świstaj nam koło uszu. Dodatkowa strzała wodza wprowadza jeszcze więcej rywalizacji ale i niepewności bo teraz jeśli posiadasz ich największą liczbę nie ponosisz konsekwencji ich posiadania. Można jednak przesadzić. Dodatkowe dwie kostki i nowe postaci pozwalają na wybór rozgrywki bardziej agresywnej lub nieco spokojniejszej zależnie również od Twojej bieżącej kondycji. No i karty ról niektóre pozwalające niekiedy grać nawet po odstrzeleniu posiadanej postai i wykonywać niespodziewane dodatkowe akcje. Ponadto możliwość włączania poszczególnych opcji zależy jedynie od chęci graczy. Według mnie to przenosi podstawową wersję BANGA prosto do technologii Ultra HD.
Świetna gra imprezowa, która jest zdecydowanie lepsza od np. MAFII. Gorąco polecam zwłaszcza z dodatkiem.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Moja opinia o tej grze właściwie jest już zawarta w ocenie.
Dla mnie to zręcznościówka solidnie wykonana choć pstrykanie w pingwiny to za mało by przyciągnąć moją uwagę na dłużej. Trzeba też się nauczyć techniki pstrykania.
Na jej obronę dodam, że syn oceniłby ją pewnie wyżej.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

To odmiana obrazkowa (odjechane ilustracje) Tajniaków. Wg mnie bardziej "imprezowa" wersja Tajniaków. Więcej osób może być zaangażowanych bo można tworzyć drużyny. Można również łączyć ją z wersją duet. Wyśmienita rozrywka.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Krótko:
Genialny pomysł na grę, która trochę łączy Dixita z Taboo.
Bardzo móżgożerna bo starasz się połączyć czasem ogień z wodą. Ponieważ musisz wykminić podpowiedź, która łączy czasem hasła należące do zupełnie innych kategorii a czasami (czytaj dość często) musisz jeszcze uniknąć przypadkowej zbieżności z hasłem które jest zakazane.
No i te dyskusje potem dlaczego nie wpadłeś na to, że... albo jak mogłeś połączyć to z tym.... bezcenne.


Korba91

Liczba recenzji: 17

Sliweczka

Liczba recenzji: 3

BonJowi

Liczba recenzji: 29

Doris

Liczba recenzji: 168

Innuendo

Liczba recenzji: 0

Anna

Liczba recenzji: 8

KamC

Liczba recenzji: 3

MartiusR

Liczba recenzji: 0

Dagna

Liczba recenzji: 53

Maciej

Liczba recenzji: 0

Magilion

Liczba recenzji: 26

ProrokIzajasz

Liczba recenzji: 6

Vanillamagic

Liczba recenzji: 120

Chaberek90

Liczba recenzji: 100