Everdell: Zimowy szczyt (edycja kolekcjonerska)

Wznieś się na wyżyny i zostań bohaterem Everdell!
34 opinie
 • 1 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 40 - 100 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Everdell (edycja polska).
Everdell (edycja polska)
Wyruszcie poza granice bezpiecznej doliny Everdell i zapuśćcie się w tajemnicze i niezbadane rejony, w których czeka na Was przygoda, jakiej jeszcze nie przeżyliście! Ruiny pradawnych budowli, nieznane stworzenia, nowe lądy… Zbierzcie zapasy i odwagę i ruszajcie w niezwykłą podróż przez Góry Strzeliste! Na początku gry otrzymacie króliczego podróżnika, który będzie przemierzał szlak na planszy gór. To odważne stworzenie będzie zbierało dla Was fragmenty mapy, dzięki której zaplanujecie końcową wyprawę, i odkrywało nowe, nieznane lądy. Ze zmieniającymi się porami roku będziecie musieli stawić czoło wymagającym warunkom pogodowym, co nie pozostanie bez wpływu na Waszą strategię. Sprytnie korzystajcie ze zdolności nowych kart, aby historia, którą napiszecie, i wyprawa, na którą wyruszycie, zostały zapamiętane w Everdell po wsze czasy! Dodatek Zimowy szczyt wprowadza między innymi: Karty pogody, zawierające ograniczenia, które będzie trzeba przezwyciężyć, by móc pójść dalej.  Karty odkryć pełne nieznanych do tej pory zwierząt, lokacji, strategii i umiejętności.  Wielkie zwierzęta, które nie tylko będą oddanymi pracownikami o nowych, ciekawych umiejętnościach, ale również będą mogły posłużyć za środek transportu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Czym jest Everdell?  To dynamiczna gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Uwodzi przepięknym wykonaniem i oferuje wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu jej odkrywanie jest prawdziwą przyjemnością. To również gra bardzo wielu możliwości, która zmienia się z każdą partią: na raz wykorzystujemy tylko niewielką część komponentów, a zmienne układy na planszy gwarantują stopniowe odkrywanie różnorodnych strategii.
Autor:
James A. Wilson
Ilustracje:
Andrew Bosley
Wydawca:
Rebel
249,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wyruszcie poza granice bezpiecznej doliny Everdell i zapuśćcie się w tajemnicze i niezbadane rejony, w których czeka na Was przygoda, jakiej jeszcze nie przeżyliście! Ruiny pradawnych budowli, nieznane stworzenia, nowe lądy… Zbierzcie zapasy i odwagę i ruszajcie w niezwykłą podróż przez Góry Strzeliste!

Na początku gry otrzymacie króliczego podróżnika, który będzie przemierzał szlak na planszy gór. To odważne stworzenie będzie zbierało dla Was fragmenty mapy, dzięki której zaplanujecie końcową wyprawę, i odkrywało nowe, nieznane lądy. Ze zmieniającymi się porami roku będziecie musieli stawić czoło wymagającym warunkom pogodowym, co nie pozostanie bez wpływu na Waszą strategię. Sprytnie korzystajcie ze zdolności nowych kart, aby historia, którą napiszecie, i wyprawa, na którą wyruszycie, zostały zapamiętane w Everdell po wsze czasy!

Dodatek Zimowy szczyt wprowadza między innymi:

 • Karty pogody, zawierające ograniczenia, które będzie trzeba przezwyciężyć, by móc pójść dalej. 
 • Karty odkryć pełne nieznanych do tej pory zwierząt, lokacji, strategii i umiejętności. 
 • Wielkie zwierzęta, które nie tylko będą oddanymi pracownikami o nowych, ciekawych umiejętnościach, ale również będą mogły posłużyć za środek transportu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czym jest Everdell? 

To dynamiczna gra oparta o mechanikę przydzielania pracowników. Uwodzi przepięknym wykonaniem i oferuje wiele dróg do zwycięstwa, dzięki czemu jej odkrywanie jest prawdziwą przyjemnością. To również gra bardzo wielu możliwości, która zmienia się z każdą partią: na raz wykorzystujemy tylko niewielką część komponentów, a zmienne układy na planszy gwarantują stopniowe odkrywanie różnorodnych strategii.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 33 karty odkryć
 • 12 kart pogody
 • 5 dużych stworzeń
 • 6 kafelków mapy Everdell
 • 24 kafelki mapy okolicy
 • 6 lisów
 • żabi ambasador
 • 15 króliczych podróżników
 • 12 żetonów "3 punkty"
 • 6 siodeł
 • plansza gór
 • ZAWARTOŚĆ KOLEKCJONERSKA (9 kart odkryć, 3 duże stworzenia, 4 siodła, 18 nowych robotników, 3 żabich ambasadorów)
Waga:
1,16 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
STG2611PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.65
na podstawie 34 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Everdell: Zimowy szczyt (edycja kolekcjonerska)Najbardziej przydatne recenzje

Adrian

Liczba recenzji: 202

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zimowy szczyt osobiście uważam za najlepszy z obecnych dużych dodatków do Everdell. Duże zwierzęta, karty pogody, wprowadzają nowe mechaniki do gry. Upiekszaja już i tak wspaniały świat Everdell. Dodatek wart swojej ceny. Polecam


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Jak dla mnie ideał :)

Jeśli podstawowy Everdell się wam ograł i szukacie jakiejś zmiany, Zimowy szczyt będzie na to idealny. To dużo zmian w mechanice i jednocześnie wydłużenie rozgrywki. Zdecydowanie warty uwagi, choć cena nie jest niska


K2v

Zimowy szczt jest podobnie jak podstawka ladnie wydany. Wprowadza dodatkowa mechanike do gry bedaca jakby osobnym wydarzeniem w ktore gra sie rownolegle. Przez to ma sie wrazenie iz jest to jakby osobna mini...przygoda w basniowym swiecie. Jest ok ale nie jest niezbedny. Mocno wydluza gre i zaburza lub zmienia balans podstawki. Osobicie bardzo polecam wszystkie male dodatki oraz Perlowy Potok, natomiast Zimowy szczyt oraz Letnie cos tam to tak dla fanow. Choc dtieciom sie ten dodatek bardzo podoba...Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 1

Dzień dobry, Jakie koszulki do gry?

~ Wiktor 08.07.2023 03:51

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Dzień dobry Czy ten dodatek pozwala zwiększyć liczbę graczy tak jak ma to miejsce w dodatku Święto lata?

~ Esigma 22.11.2020 08:27

W środku nie ma komponentów dla 5 i 6 gracza tak jak ma to miejsce w Święcie Lata.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 23.11.2020 09:02

Czym różni się edycja kolekcjonerska od zwykłej?

~ SilentAqua 08.08.2020 15:24

Na profilu Everdell Spiecrest na Kickstarter można znaleźć te informacje. Edycja kolekcjonerska zawiera dodatkowe karty, 3 dodatkowe duże stworzenia, więcej mniejszych postaci itp.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Simon 01.10.2020 15:36

Czym charakteryzuje się "edycja kolekcjonerska" w porównaniu do "zwykłej"? Czy "zwykła" będzie też dostępna? (póki co jej nie ma)

~ Dave 04.08.2020 15:30

Polska wersja, która trafi do sklepów to edycja kolekcjonerska (zawiera dodatkowe rodzaje zwierząt - pracowników gracza (żółwie, jeże, wiewiórki i myszy są wersji podstawowej)).

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ krzysiek2222 05.10.2020 19:15

"Zwykłej" = uboższej wersji na polskim rynku nie będzie

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Alextasha 19.11.2020 11:45

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również