Misiekh

Obserwowani

11 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

4 użytkowników

Świetna wypraska, ładne grafiki, błyskawiczny setup i super miodna gra :)


Leciutka imprezówka, prawie bez reguł, próg wejścia praktycznie nie istnieje, można grać nawet bez punktów ot tak dla przyjemności. Dobra przy piwku, bo karty są foliowe ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Prosta, szybka gra taktyczna. Trochę blefu, trochę dedukcji, proste zasady i szybka rozgrywka. Przy tym niezłe ilustracje. Ogólnie przyjemnie się gra, choć gra roku to to nie jest :) Raczej szybki fillerek do szybkiego rozłożenia i szybkiego zagrania.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Banalnie prosta, a przy tym rewelacyjnie grywalna i rozrywkowa gierka. Gra ma tylko kilka prostych i oczywistych zasad, dzięki czemu można ją wytłumaczyć dosłownie w paru zdaniach i od razu zacząć zabawę. Najlepiej gra się w 4 i więcej osób, bo przy mniejszej liczbie graczy niestety karty mogą być zbyt oczywiste w stosunku do podawanych skojarzeń.
Z każdą kolejką gra się rozkręca i jest coraz więcej śmiechu. Niewielkie ilości używek również nie przeszkadzają, a mogą nawet, dzięki czemu gra nadaje się dobrze na posiadówki przy piwie.
Ww tej grze punktacja nie ma w zasadzie znaczenia - wystarczy umówić się na granie na 2 okrążenia albo dopóki karty się nie skończą. Punktacja i zwycięstwo i tak schodzą na drugi plan, bo najbardziej wciąga wymyślanie i odgadywanie skojarzeń.
Ogólnie gorąco polecam. Gra jest świetna jako towarzyska zabawa, spisuje się także jako przerywnik między cięższymi tytułami albo wtedy, gdy zmęczone towarzystwo nie chce już zajmować się grami o bardziej skomplikowanych regułach.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest śliczna i kolorowa. Zasady są dosłownie 3 na krzyż, można je wyłożyć w 30 sekund, a dają pole do dobrej, logicznej rozkminki. Przy 2 osobach jest mocno taktyczna i daje duże pole do popisu. Przy większej liczbie graczy trudno coś zaplanować, staje się bardziej dynamiczna i nieco przypadkowa. Tym niemniej nadal gra się w nią przyjemnie, a rozbudowa wiosek na wypiętrzającej się wyspie daje duże wrażenia nie tylko dla umysłu, ale też dla oczu :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Marta

Liczba recenzji: 6

Hanna

Liczba recenzji: 1

Tomek

Liczba recenzji: 27

Wojciech S.

Liczba recenzji: 119

Pauelor

Liczba recenzji: 73

Leszek

Liczba recenzji: 0

Mario

Liczba recenzji: 49

CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 148

JediPrzemo

Liczba recenzji: 135

0szaman0

Liczba recenzji: 36

Maxio1982

Liczba recenzji: 236

Amarith

Liczba recenzji: 4

m_s0

Liczba recenzji: 13

Eufro22

Liczba recenzji: 213

Zenek37

Liczba recenzji: 2