Inis (edycja polska)

Przenieś się do świata celtyckich mitów
5 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 14 lat
 • 60 - 90 minut
 • wydanie polskie
Klany opuściły Irlandię i udały się na poszukiwanie nowych ziem. Po długiej wędrówce trafiły na nowy ląd. Teraz muszą zadecydować, kto zostanie władcą wszystkich plemion. Każdy z graczy jest pretendentem do tytułu Wielkiego Króla, a wygraną można osiągnąć na trzy różne sposoby: Przywództwo - zostań wodzem przynajmniej sześciu obcych klanów. Ziemia - bądź obecny na co najmniej sześciu terytoriach. Religia - zaznacz swoją obecność na ziemiach, gdzie znajduje się co najmniej sześć miejsc kultu. Wygrana nie przyjdzie łatwo - będziecie musieli blefować, starannie dobierać karty, przewidywać ruchy pozostałych graczy i kombinować. Wykorzystajcie pieśni bardów i wiedzę druidów. Grając w Inis, nieraz będziecie musieli walczyć, ale pamiętajcie, że eliminacja przeciwników nie przyniesie Wam zwycięstwa. Mądry władca musi wszak umieć dogadać się z przywódcami innych klanów, a także bacznie przyglądać się ich ruchom! Trzy ścieżki do zwycięstwa sprawiają, że rozgrywka jest nieprzewidywalna i każdy z uczestników musi naprawdę uważać na zagrania pozostałych. W Inis wykorzystacie trzy rodzaje kart. Karty Akcji dobieracie w fazie Zgromadzenia i używacie ich, żeby rekrutować klany lub budować cytadele oraz miejsca kultu. Karty Przewagi przypadają tym, którzy kontrolują określone tereny i pozwalają np. przemieścić klan lub uniknąć ataku. Z czasem zdobędziecie też karty eposu. Każda z nich odnosi się bezpośrednio do celtyckiej mitologii. Oko Balora, Morrígan, Szał bitewny, Ostrzeżenie Cathbada, Przybytek Cernunnosa, Opowieść o Cúchulainie oraz wiele innych spowodują, że Wasze klany będą zdolne do bohaterskich czynów, co w konsekwencji pomoże Wam pokonać przeciwników. Inis zachwyci Was doskonałym oddaniem klimatu celtyckich legend. Nastrojowe ilustracje, misternie wykonane figurki oraz unikalny sposób prowadzenia rozgrywki sprawiają, że naprawdę poczujecie atmosferę mitów.
Autor:
Christian Martinez
Ilustracje:
Dimitri Bielak, Jim Fitzpatrick
Wydawca:
Portal Games
229,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Klany opuściły Irlandię i udały się na poszukiwanie nowych ziem. Po długiej wędrówce trafiły na nowy ląd. Teraz muszą zadecydować, kto zostanie władcą wszystkich plemion.

Każdy z graczy jest pretendentem do tytułu Wielkiego Króla, a wygraną można osiągnąć na trzy różne sposoby:

 • Przywództwo - zostań wodzem przynajmniej sześciu obcych klanów.
 • Ziemia - bądź obecny na co najmniej sześciu terytoriach.
 • Religia - zaznacz swoją obecność na ziemiach, gdzie znajduje się co najmniej sześć miejsc kultu.

Ornamenty celtyckie

Wygrana nie przyjdzie łatwo - będziecie musieli blefować, starannie dobierać karty, przewidywać ruchy pozostałych graczy i kombinować. Wykorzystajcie pieśni bardów i wiedzę druidów. Grając w Inis, nieraz będziecie musieli walczyć, ale pamiętajcie, że eliminacja przeciwników nie przyniesie Wam zwycięstwa.

Mądry władca musi wszak umieć dogadać się z przywódcami innych klanów, a także bacznie przyglądać się ich ruchom! Trzy ścieżki do zwycięstwa sprawiają, że rozgrywka jest nieprzewidywalna i każdy z uczestników musi naprawdę uważać na zagrania pozostałych.

Ornamenty celtyckie

W Inis wykorzystacie trzy rodzaje kart. Karty Akcji dobieracie w fazie Zgromadzenia i używacie ich, żeby rekrutować klany lub budować cytadele oraz miejsca kultu. Karty Przewagi przypadają tym, którzy kontrolują określone tereny i pozwalają np. przemieścić klan lub uniknąć ataku.

Z czasem zdobędziecie też karty eposu. Każda z nich odnosi się bezpośrednio do celtyckiej mitologii. Oko Balora, Morrígan, Szał bitewny, Ostrzeżenie Cathbada, Przybytek Cernunnosa, Opowieść o Cúchulainie oraz wiele innych spowodują, że Wasze klany będą zdolne do bohaterskich czynów, co w konsekwencji pomoże Wam pokonać przeciwników.

Ornamenty celtyckie

Inis zachwyci Was doskonałym oddaniem klimatu celtyckich legend. Nastrojowe ilustracje, misternie wykonane figurki oraz unikalny sposób prowadzenia rozgrywki sprawiają, że naprawdę poczujecie atmosferę mitów.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 16 kafli terenu
 • 18 budynków
 • 67 kart
 • 17 żetonów i znaczników
 • 48 figurek klanów
Waga:
1,8 kg


Recenzje

4.20
na podstawie 5 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Inis (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Bartek

Nie mogę zgodzić się z komentarzem powyżej. Gra ma ogromną regrywalność. Powtarzalność kart akcji (zielone 14 kart o, których pisała osoba wyżej) jest celowa, są to podstawowe karty na bazie, których buduje się swoją taktykę na danę runde. Pozatym jest jeszcze wiele kart eposu, każda jest inna i dodaje do gry elementu zaskoczenia, możliwości zepsucia komuś taktyki, zagrania. Wg mnie INIS to gra jeśli nie lepsza to porównywalnie dobra jak Chaos w Starym Świecie. Ciężko tutaj obrać jedną taktykę, która zawsze będzie dawała możliwość wygranej, trzeba kombinować na wiele sposobów i cały czas uważnie śledzić poczyniania innych graczy oraz sytuację na mapie. Jeden błąd może wiele kosztować. INIS jest przeznaczone raczej dla doświadczonych graczy, ma wiele negatywnej interakcji, cały czas powinno się komuś szkodzić. POLECAM!


Natalia

Za wykonanie 5+, ale gra sama w sobie nie jest porywająca. Jest ciągle ta sama pula kart, po 4 na osobę i po drugiej czy trzeciej kolejce już się nudzi. Karty mocno ograniczają rozgrywkę i utrudniają osiągnięcie warunków zwycięstwa. Brakuje wielu możliwości. Ocenilabym ja na 4/10. Rozgrywka jest monotonna, po pierwszej turze już praktycznie nie ma żadnych zaskoczen.


Marco

Liczba recenzji: 31

Niestety tylko przeciętny tytuł.
Parę lat temu, byłbym zachwycony, ale w międzyczasie wyszło sporo dużo lepszych gier.
Zagram jak ktoś zaproponuje, bo nie jest to zła gra, ale jakoś bez większego entuzjazmu.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Czy jest szansa, chociaż minimalna, żeby doszło do dodruku?

~ Michał 06.12.2022 11:43

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Jakie koszulki pasują na karty?

~ Mateusz 20.05.2021 14:28

Za BGG: Number of cards: 67 - Rebel sleeve size: 80x120 Medusa - Pink: Standard (100/pack) or Purple: Premium (100/pack) - (80 x 120mm) oraz dla dodatków jeszcze 32 karty.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 28.06.2022 16:20

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie