Jamajka

Nabierz wiatru w żagle i płyń po zwycięstwo!
33 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 8 lat
 • 30 - 60 minut
 • wydanie polskie
W 1678 roku Henry Morgan, korsarz z wieloletnim stażem, został mianowany gubernatorem Jamajki. Powierzono mu zadanie wypędzenia piratów i rozbójników morskich. On jednak, zamiast wypełnić misję, zaprosił swoich wspólników i towarzyszy broni, by osiedlili się na wyspie i w spokoju cieszyli się łupami. W 30. rocznicę tego wydarzenia został zorganizowany Wielki Wyścig, podczas którego najznamienitsze pirackie statki i załogi rywalizują o to, który z nich wróci jako najbogatszy. Jamajka to pięknie zilustrowana gra wyścigowa, w której wcielamy się w kapitanów pirackich statków poruszających się wokół tytułowej wyspy. Podczas zabawy będziemy w tajemnicy planować swoje akcje, by zaskoczyć przeciwników i zgromadzić jak najwięcej dóbr. Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać ograniczonym miejscem na statku, a także dostosować trasę i tempo poruszania się do naszej strategii i poczynań pozostałych graczy. Na czym to polega? Rozgrywka w Jamajkę składa się z następujących po sobie rund w ramach których:  Gracz, który w danej rundzie jest kapitanem, rzuca dwiema kośćmi. Wskazują onę wartość akcji, jaką będzie można wykonać w ramach poranka i wieczoru. To kapitan decyzuje, którą kość przypisać do danej pory dnia.  Każdy z graczy w tajemnicy wybiera z ręki kartę, którą będzie chciał zagrać. Każda z nich ma na górze zestaw dwóch akcji: po jednej na każdą porę dnia. Może to być ruch albo załadunek określonego zasobu na statek. Gdy wszyscy wybiorą kartę, gracze po kolei ujawniają i rozgrywają swoje akcje zgodnie z wartością kości wybranych przez kapitana (biorą maksymalnie tyle towaru, ile wskazuje kość lub poruszają się o tyle pól). Oprócz podejmowania decyzji na temat tego, w którym kierunku podążyć i jakie towary przewozić, gracze, którzy znajdą się na tym samym polu, będą również toczyć ze sobą bitwy morskie.  Zabawa kończy się, gdy pierwsza osoba dotrze do Port Royal. Zwycięża gracz z najwyższą liczbą punktów, na które składa się wartość zebranych skarbów i monet, a także to, jak daleko udało mu się dotrzeć na planszy.  Dlaczego pokochasz tę grę? To nowa edycja popularnej gry rodzinnej. Jamajka doczekała się odświeżenia szaty graficznej, a także przeredagowania zasad, by były jeszcze prostsze do nauczenia! Dzięki przejrzystym regułom i przyjemnym dla oka, pirackim ilustracjom, Jamajka jest doskonałą propozycją do zabawy w gronie rodziny lub z mniej zaawansowanymi graczami. Uczestników czeka sporo przyjemnego kombinowania, by jak najlepiej dostosować się do zmiennych warunków, a atmosfera wyścigu dodatkowo podsyca emocje podczas gry. Pierwszy nakład gry zawiera bonus: specjalną figurkę statku widmo!
Autor:
Malcolm Braff, Bruno Cathala, Sébastien Pauchon
Ilustracje:
Mathieu Leyssenne
Wydawca:
Rebel
169,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa (PYL)


Opis

W 1678 roku Henry Morgan, korsarz z wieloletnim stażem, został mianowany gubernatorem Jamajki. Powierzono mu zadanie wypędzenia piratów i rozbójników morskich. On jednak, zamiast wypełnić misję, zaprosił swoich wspólników i towarzyszy broni, by osiedlili się na wyspie i w spokoju cieszyli się łupami. W 30. rocznicę tego wydarzenia został zorganizowany Wielki Wyścig, podczas którego najznamienitsze pirackie statki i załogi rywalizują o to, który z nich wróci jako najbogatszy.

Jamajka to pięknie zilustrowana gra wyścigowa, w której wcielamy się w kapitanów pirackich statków poruszających się wokół tytułowej wyspy. Podczas zabawy będziemy w tajemnicy planować swoje akcje, by zaskoczyć przeciwników i zgromadzić jak najwięcej dóbr. Aby wygrać, musimy mądrze zarządzać ograniczonym miejscem na statku, a także dostosować trasę i tempo poruszania się do naszej strategii i poczynań pozostałych graczy.

Na czym to polega?

Rozgrywka w Jamajkę składa się z następujących po sobie rund w ramach których: 

 1. Gracz, który w danej rundzie jest kapitanem, rzuca dwiema kośćmi. Wskazują onę wartość akcji, jaką będzie można wykonać w ramach poranka i wieczoru. To kapitan decyzuje, którą kość przypisać do danej pory dnia. 
 2. Każdy z graczy w tajemnicy wybiera z ręki kartę, którą będzie chciał zagrać. Każda z nich ma na górze zestaw dwóch akcji: po jednej na każdą porę dnia. Może to być ruch albo załadunek określonego zasobu na statek.
 3. Gdy wszyscy wybiorą kartę, gracze po kolei ujawniają i rozgrywają swoje akcje zgodnie z wartością kości wybranych przez kapitana (biorą maksymalnie tyle towaru, ile wskazuje kość lub poruszają się o tyle pól).

Oprócz podejmowania decyzji na temat tego, w którym kierunku podążyć i jakie towary przewozić, gracze, którzy znajdą się na tym samym polu, będą również toczyć ze sobą bitwy morskie. 

Zabawa kończy się, gdy pierwsza osoba dotrze do Port Royal. Zwycięża gracz z najwyższą liczbą punktów, na które składa się wartość zebranych skarbów i monet, a także to, jak daleko udało mu się dotrzeć na planszy. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To nowa edycja popularnej gry rodzinnej. Jamajka doczekała się odświeżenia szaty graficznej, a także przeredagowania zasad, by były jeszcze prostsze do nauczenia!
 • Dzięki przejrzystym regułom i przyjemnym dla oka, pirackim ilustracjom, Jamajka jest doskonałą propozycją do zabawy w gronie rodziny lub z mniej zaawansowanymi graczami.
 • Uczestników czeka sporo przyjemnego kombinowania, by jak najlepiej dostosować się do zmiennych warunków, a atmosfera wyścigu dodatkowo podsyca emocje podczas gry.
 • Pierwszy nakład gry zawiera bonus: specjalną figurkę statku widmo!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 66 kart akcji
 • 12 kart skarbów
 • 80 złotych dublonów
 • 45 żetonów prowiantu
 • 45 żetonów prochu
 • 9 żetonów skarbów
 • Znacznik kompasu
 • 2 kości akcji
 • 6 statków
 • 6 planszetek ładowni
 • kość walki/braków
 • instrukcja
Waga:
1,32 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
SCJCA03PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.70
na podstawie 33 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń JamajkaNajbardziej przydatne recenzje

Samadam

Liczba recenzji: 71

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Gra wyścigowa, tylko, że statkami. Dobra też do grania z rodziną, bo jest łatwa i przyjemna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rafał

Liczba recenzji: 32

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Dobra gra do zagrania z osobami, które nie mają większego doświadczenia z planszówkami.
Szybka, przyjemna i prosta w rozumieniu.
Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Lamper

Liczba recenzji: 15

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo prosta i bardzo fajna gra, trafiła w nasz gust, lubimy pobawić się w piratów!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Dzień dobry, czy jest możliwość dokupienia 1 elementu gry-żetonu żywienia?

~ Agata 11.02.2024 18:20

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Instrukcja podaje, że: "Gdy któryś z graczy dotrze do Port Royal, jego statek zatrzymuje się na tym polu. Jeżeli pozostała mu do wykonania akcja wieczorna, jest ona pomijana. Runda jest dogrywana do końca i następuje koniec gry." Jeśli gracz dopłynął do Port Royale podczas fazy porannej, to czy pozostali gracze wykonują ruchy z obu pór, tzn. porannej i wieczornej, czy tylko z porannej?

~ Piotr 04.11.2021 11:48

Gracz który dopłynął do mety NIE WYKONUJE akcji wieczornej, co za tym idzie pozostali gracze NIE wykonują swoich tur. Natychmiastowy koniec gry i tyle

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aneta 16.11.2021 08:12

Ależ to nieprawda. Za instrukcją: „Gdy któryś z graczy dotrze do Port Royal, jego statek zatrzymuje się na tym polu. Jeżeli pozostała mu do wykonania akcja wieczorna, jest ona pomijana. Runda jest dogrywana do końca i następuje koniec gry”. Wynika z tego, że na pewno nie jest rozgrywana akcja wieczorna przez gracza, który dotarł do mety. Natomiast „runda jest dogrywana do końca”, co oznacza, że przynajmniej akcje poranne pozostałych graczy _są_ wykonywane. W przypadku gracza na mecie rozegranie akcji wieczornej nie ma sensu, bo przecież już tam dotarł (pomijam kwestię, że teoretycznie mógłby jeszcze jakieś dodatkowe punkty zebrać), ale dla pozostałych ma to ogromne znaczenie. Stąd kwestia, czy wieczorne akcje też mają/mogą być przez pozostałych rozegrane, czy nie, bo nie jest to jasno napisane.

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ Piotr 18.11.2021 07:49

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Jamajka: Załoga

Jamajka: Załoga

Kapitan Flip

Kapitan Flip