Zaginiona wyspa Arnak

Wciel się w badacza i odkryj tajemnice wyspy!
92 opinie
 • 1 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • 30 - 120 minut
 • wydanie polskie
Na bezludnej wyspie wśród nieznanych wód badacze odkryli ślady wielkiej cywilizacji. Poprowadź wyprawę, by zbadać nieznane zakątki, odnaleźć zaginione artefakty, stawić czoła budzącym grozę strażnikom i poznać tajemnicę, którą skrywa wyspa. Zaginiona wyspa Arnak to gra łącząca mechaniki budowania talii i rozmieszczania robotników. Uczestnicy będą eksplorować kolejne zakątki planszy i odkrywać nieznane tereny, umiejętnie zarządzając zgromadzonymi zasobami. Oprócz klasycznych efektów dostępne karty posłużą również do rozmieszczania pracowników, a wraz z odkrywaniem kolejnych części wyspy, pojawią się zupełnie nowe akcje, które będziemy mogli wykonywać. Niektóre z nich będą wymagały posiadania konkretnych zasobów, kluczowe będzie więc zbudowanie solidnej podstawy.  Na czym to polega? Każdy z graczy staje przed zadaniem poprowadzenia wyprawy badawczej na nieznaną dotąd wyspę Arnak i odkrycia tajemnic wymarłej cywilizacji. Gracze będą zaopatrywać swoje ekspedycje w przydatne przedmioty, eksplorować dżunglę w poszukiwaniu tajemniczych artefaktów i fascynujących stanowisk archeologicznych, ujarzmiać strażników tych miejsc i – co najważniejsze – prowadzić na podstawie znalezisk badania, które mogą doprowadzić do odkrycia zaginionej świątyni. Za swoje dokonania gracze zdobywają punkty, które na koniec gry pokażą, kto poprowadził najbardziej owocną wyprawę. Dlaczego pokochasz tę grę? Zaginiona wyspa Arnak to rozbudowana, wielowymiarowa planszówka, którą podczas każdej partii będziemy odkrywać na nowo. Ograniczenie do jednej akcji na turę zmusza graczy do podejmowania niełatwych wyborów i pozwala za każdym razem wypracować zupełnie inną strategię działania na podstawie dostępnych możliwości. Choć wydawać by się mogło, że gra posiada wiele elementów losowych, tak naprawdę mają one znaczenie jedynie dla tworzenia niepowtarzalnych układów początkowych. Sama rozgrywka jest szeregiem trudnych, taktycznych wyborów, z których każdy zaważy na ostatecznym wyniku.  Plansza gry jest dwustronna i oferuje dwa różne warianty gry. Na początku zalecamy skorzystanie ze strony ze Świątynią Ptaka. Gra na stronie ze Świątynią Węża ma specjalne zasady opisane na końcu instrukcji. 
Wydawca:
Rebel
219,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Na bezludnej wyspie wśród nieznanych wód badacze odkryli ślady wielkiej cywilizacji. Poprowadź wyprawę, by zbadać nieznane zakątki, odnaleźć zaginione artefakty, stawić czoła budzącym grozę strażnikom i poznać tajemnicę, którą skrywa wyspa.

Zaginiona wyspa Arnak to gra łącząca mechaniki budowania talii i rozmieszczania robotników. Uczestnicy będą eksplorować kolejne zakątki planszy i odkrywać nieznane tereny, umiejętnie zarządzając zgromadzonymi zasobami. Oprócz klasycznych efektów dostępne karty posłużą również do rozmieszczania pracowników, a wraz z odkrywaniem kolejnych części wyspy, pojawią się zupełnie nowe akcje, które będziemy mogli wykonywać. Niektóre z nich będą wymagały posiadania konkretnych zasobów, kluczowe będzie więc zbudowanie solidnej podstawy. 

Na czym to polega?

Każdy z graczy staje przed zadaniem poprowadzenia wyprawy badawczej na nieznaną dotąd wyspę Arnak i odkrycia tajemnic wymarłej cywilizacji.

Gracze będą zaopatrywać swoje ekspedycje w przydatne przedmioty, eksplorować dżunglę w poszukiwaniu tajemniczych artefaktów i fascynujących stanowisk archeologicznych, ujarzmiać strażników tych miejsc i – co najważniejsze – prowadzić na podstawie znalezisk badania, które mogą doprowadzić do odkrycia zaginionej świątyni.

Za swoje dokonania gracze zdobywają punkty, które na koniec gry pokażą, kto poprowadził najbardziej owocną wyprawę.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Zaginiona wyspa Arnak to rozbudowana, wielowymiarowa planszówka, którą podczas każdej partii będziemy odkrywać na nowo.
 • Ograniczenie do jednej akcji na turę zmusza graczy do podejmowania niełatwych wyborów i pozwala za każdym razem wypracować zupełnie inną strategię działania na podstawie dostępnych możliwości.
 • Choć wydawać by się mogło, że gra posiada wiele elementów losowych, tak naprawdę mają one znaczenie jedynie dla tworzenia niepowtarzalnych układów początkowych. Sama rozgrywka jest szeregiem trudnych, taktycznych wyborów, z których każdy zaważy na ostatecznym wyniku. 
 • Plansza gry jest dwustronna i oferuje dwa różne warianty gry. Na początku zalecamy skorzystanie ze strony ze Świątynią Ptaka. Gra na stronie ze Świątynią Węża ma specjalne zasady opisane na końcu instrukcji. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • dwustronna plansza główna
 • 4 dwustronne planszetki graczy
 • dwustronna plansza zasobów
 • 110 kart
 • 8 drewnianych pionków archeologów
 • 8 drewnianych znaczników badań
 • 16 kafelków stanowisk archeologicznych
 • 16 kafelków bożków
 • 15 kafelków strażników
 • 12 kafelków asystentów
 • 18 kafelków nagród naukowych
 • 24 kafelki świątyni
 • 5 kafelków blokady
 • 15 kafelków akcji przeciwnika
 • 27 kartonowych żetonów monet
 • 27 kartonowych żetonów kompasów
 • 16 plastikowych tabliczek
 • 12 plastikowych grotów strzał
 • 9 plastikowych klejnotów
 • 10 kafelków rezerwowych
 • znacznik pierwszego gracza
 • kartonowe księżycowe berło
 • notes
 • 4 karty pomocy
 • instrukcja
Waga:
2,354 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:


Zaginiona wyspa Arnak otrzymała nagrodę graczy w konkursie Planszowa Gra Roku 2021.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.73
na podstawie 92 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Zaginiona wyspa ArnakNajbardziej przydatne recenzje

Piotr

Liczba recenzji: 1461

Dobry, solidny produkt

Wbrew opiniom zachwytu, które często słyszę, nie jestem zachwycony Arnakiem.
Gra cierpi na przydługi wstęp, którym są pierwsze trzy rundy, rozkręca się w czwartej, a piąta ucina rozgrywkę, gdy tak naprawdę zbudowany silniczek z kart zaczyna przynosić radość.
Gra dodatkowo ma pewne karty oraz pomocników, którzy jeżeli nie rozłożą się dobrze między grających, sprawią że ktoś może mieć bardzo dużą przewagę nad resztą graczy.
Na koniec coś co jest dla mnie wadą, ale znam osoby, które uważają to za zaletę: gra nie wybacza błędów. Jeżeli w pierwszych rundach popełnisz jeden lub dwa, to możesz pożegnać się z szansami na nadrobienie strat.

Pomijając to, gra ma dobry klimat, rewelacyjnie wykonane plastikowe elementy (szkoda, że monety są kartonowe). Pomysł i mechanika bardzo mi się podobają. Czuje się zew Indiany Johnes'a.
Ogólnie grę polecam, jeżeli ktoś akceptuje opisane wyżej minusy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Iwona

Liczba recenzji: 143

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawa gra o fajnej rozbudowanej tematyce. Wykonanie elementów bardzo dokładne, graficznie jest bardzo ładna, dopracowana, ale też ogromna jeśli chodzi o ilość zajętego miejsca na stole. Skusiła mnie wersja gry solo, co jest dodatkowym atutem.


Aneta

Liczba recenzji: 420

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Przepięknie, klimatycznie wydana gra. Z segmentu familijnego ale dla takich trochę starszych wyjadaczy gier również :) Po ogarnięciu wszystkich zaszłości - pole - kafelek - etc gra przebiega bardzo płynnie chociaż kiedy siadamy z kimś kto musi przemyśleć każdą sekwencję 10 ruchów do przodu (chociaż tutaj to dosyć trudne ze względu na małą ilość pól ruchu) może trwać i trwać i może być to trochę uciążliwe. Przy 2 osobach rotacja kart jest dosyć mała więc pomoc w postaci kart przedmiotów czy artefaktów jest znikoma - trzeba polegać na własnych umiejętnościach :), mimo wszystko gra idzie. Koniecznie trzeba uzbroić się w cierpliwość (w zależności z kim gramy) i szykować się na wolny początek ale końcówka jest bardzo bardzo emocjonująca.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 6
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 2

Czy jest polska wersja bezpłatnej kampanii solo? Jeżeli tak to proszę o wskazanie linka. Wersje na inne rynki Europy i Azji są na stronie czeskiego wydawcy: [niestety ten formularz zabrania linkowania, więc nie mogę tam odesłać zainteresowanych]

~ w2b 05.11.2023 21:13

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Jakie wymiary ma pudełko do gry? Szerokość/wysokość/głębokość. Dziękuję :)

~ Asia 18.02.2023 14:36

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Witam, jakie plany na wydanie dodatku ?

~ Slaszy 24.11.2021 19:57

Toć ba! 15 kwietnia 2022 r. premiera!

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Maciej 04.04.2022 08:44

Cześć, czy gra jest niezależna językowo? Dzięki!

~ Krzysiek 05.03.2021 18:20

gra nie jest niezależna językowo. Na kartach jest sporo słów.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 14:31

Czy ktoś wie jakie koszulki pasują do Arnaka?

~ Agnieszka 09.02.2021 08:41

pasują koszulki w rozmiarze 63.5 mm x 88 mm

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Aftar 06.04.2021 14:41

Witam, Czy 8 letnie dziecko które w kilka minut łapie zasady Splendora lub Osadników z Catanu z żeglarzami poradzi sobie z tym tytułem? Dzięki z góry za podpowiedź.

~ misq 25.01.2021 14:49

gra w związku z kilkoma drogami do zwycięstwa i dodatkowymi akcjami może okazać się trochę za trudna.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Aftar 06.04.2021 14:32

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie