Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód

Jeszcze więcej wyzwań i drogocennych nagród!
42 opinie
  • 1 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • 60 - 90 minut
  • wydanie międzynarodowe
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Kroniki zamku Avel.
Kroniki zamku Avel
Krążące wokół zamku Avel hordy potworów, a zwłaszcza nadchodząca postać Monstrum, stanowią ogromne zagrożenie dla mieszkańców krainy. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcą pomóc w walce. Rzemieślnicy wytwarzają przedmioty, krasnoludy machiny oblężnicze, a zielarze sporządzają nowe receptury i warzą mikstury. Nawet dzicy mieszkańcy przyłączą się do walki, jeśli udowodnisz swoją odwagę, pokonując potwory. Skorzystaj z pomocy i wspólnie obrońcie zamek Avel! Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód to rozszerzenie, wprowadzające do Waszych rozgrywek jeszcze więcej różnorodności! Wykreowani przez Was bohaterowie otrzymają nowe, przydatne przedmioty i będą mieli okazję odkryć nieznane do tej pory zakamarki krainy oraz związane z nimi możliwości. Dodatek wprowadza również nowe potwory – jeśli uda się Wam je pokonać, możecie zyskać przychylność zwierzęcych towarzyszy, którzy chętnie podadzą Wam pomocną łapę… albo skrzydło, gdy zajdzie taka potrzeba.  Czym są Kroniki zamku Avel? To oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel.  
Autor:
Przemek Wojtkowiak
Ilustracje:
Bartłomiej Kordowski
Wydawca:
Rebel
24,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Krążące wokół zamku Avel hordy potworów, a zwłaszcza nadchodząca postać Monstrum, stanowią ogromne zagrożenie dla mieszkańców krainy. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcą pomóc w walce. Rzemieślnicy wytwarzają przedmioty, krasnoludy machiny oblężnicze, a zielarze sporządzają nowe receptury i warzą mikstury. Nawet dzicy mieszkańcy przyłączą się do walki, jeśli udowodnisz swoją odwagę, pokonując potwory. Skorzystaj z pomocy i wspólnie obrońcie zamek Avel!

Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód to rozszerzenie, wprowadzające do Waszych rozgrywek jeszcze więcej różnorodności! Wykreowani przez Was bohaterowie otrzymają nowe, przydatne przedmioty i będą mieli okazję odkryć nieznane do tej pory zakamarki krainy oraz związane z nimi możliwości. Dodatek wprowadza również nowe potwory – jeśli uda się Wam je pokonać, możecie zyskać przychylność zwierzęcych towarzyszy, którzy chętnie podadzą Wam pomocną łapę… albo skrzydło, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Czym są Kroniki zamku Avel?

To oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel.  

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 6 żetonów ekwipunku
  • 3 duże potwory
  • 3 żetony zwierzęcych towarzyszy
  • 3 kafle planszy
  • 3 balisty
  • instrukcja
Waga:
30 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.45
na podstawie 42 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygódNajbardziej przydatne recenzje

Patrycja

Liczba recenzji: 34

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Kroniki zamku Avel to moja pierwsza kooperacja i od razu miłość od pierwszego zagrania. W związku z tym bardzo szybko kupiłam dodatek.
Niestety gra z dodatkiem już tak nie zachwyca.
Jest to pierwsza i póki co jedyna gra w całej kolekcji, która jest lepsza bez dodatku.
Okazuje się, że jest zbyt dużo elementów. W trakcie rozgrywki jest za mało czasu, żeby skorzystać z każdej pomocy do pokonania monstrum, którą oferuje gra. Plansza się zwiększa, ponieważ dochodzą nowe kafelki, przez co potrzeba więcej czasu na odkrycie każdego miejsca, tym samym mamy mniej czasu na pokonywanie potworów i zakup elementów pomocy.
Żeby rozgrywka przynosiła tyle samo radości polecam wylosować kafelki z elementami pomocy w takiej liczbie, która jest w podstawie, a pozostałe odłożyć do pudełka. Dzięki temu nie będzie przesytu, a rozgrywki będą się różnić dzięki randomowym doborze rodzajów pomocy. ;)


Maciek

Dodatek ma instrukcje od razu w dwóch językach. Wygląd, wykonanie - bez zarzutów. Warto dodać, że to nie jest osobne pudełko tylko kilka wyprasek z elementami owinięte kartonową obwolutą. Nie da się w tym raczej przechować elementów po wypchnięciu - na szczęście zmieszczą się w pudle podstawki.


Anna

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Po kilku rozgrywkach bez dodatku dołączyliśmy go do podstawowej wersji gry, zagraliśmy chyba 2 razy, po czym dzieci stwierdziły że wolą grać bez dodatku. Zostawiliśmy tylko buty dla bohaterów, a resztę elementów odłożyliśmy na bok. Ale myślę że za jakiś czas spróbujemy znowu włączyć je do gry.
Moim zdaniem rozgrywka jest na tyle krótka że dodawanie nowych pól i nowych możliwości których nie ma za bardzo czasu wykorzystać w czasie rozgrywki nie wnosi aż tak dużo do gry. Przynajmniej jeśli gramy na 3 osoby. Być może w grze na 4 osoby, gdzie w sumie w grze wykonuje się dużo więcej ruchów, jest lepsza możliwość wykorzystania elementów z dodatku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 0

dzień dobry, kiedy będzie dostępny dodatek?

~ ofifka 04.07.2023 19:50

Obecny dodruk ma być na jesień. Warto takie pytania kierować na maila sklepowego.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Bzyqu 06.07.2023 10:58

Również prosił bym o informacje kiedy będzie dostępny dodatek :)

~ Tomek 16.03.2022 07:53

Na przełomie marca i kwietnia spodziewamy się dostawy.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 12:02

Czy wiadomo już kiedy będzie dostępny dodatek? :)

~ Julianna 12.03.2022 15:26

Dodatek powinien powrócić do sprzedaży na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 12:01

Po pojawieniu się monstrum najpierw ruszają się potwory, czy najpierw strzela balista?

~ Jurek 02.01.2022 20:20

Najpierw ruszają się potwory a następnie strzela balista.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Przemek 25.01.2022 15:06

Potwory ruszają się po końcu rundy graczy, a balista strzela przed ruchami graczy. Monstrum pojawia się na koniec jednej z rund, ale jeszcze się nie porusza. Na początku następnej rundy strzeli balista, a potwory poruszą się na jej końcu. Tak więc balista strzeli przed pierwszymi ruchami potworów. Warto dodać, że balisty strzelają również w rundach przed pojawieniem się monstrum.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ ykb 16.05.2022 17:06

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również