Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód

Jeszcze więcej wyzwań i drogocennych nagród!
24 opinie
  • 1 - 4 osoby
  • od 8 lat
  • 60 - 90 minut
  • wydanie międzynarodowe
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Kroniki zamku Avel.
Kroniki zamku Avel
Krążące wokół zamku Avel hordy potworów, a zwłaszcza nadchodząca postać Monstrum, stanowią ogromne zagrożenie dla mieszkańców krainy. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcą pomóc w walce. Rzemieślnicy wytwarzają przedmioty, krasnoludy machiny oblężnicze, a zielarze sporządzają nowe receptury i warzą mikstury. Nawet dzicy mieszkańcy przyłączą się do walki, jeśli udowodnisz swoją odwagę, pokonując potwory. Skorzystaj z pomocy i wspólnie obrońcie zamek Avel!Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód to rozszerzenie, wprowadzające do Waszych rozgrywek jeszcze więcej różnorodności! Wykreowani przez Was bohaterowie otrzymają nowe, przydatne przedmioty i będą mieli okazję odkryć nieznane do tej pory zakamarki krainy oraz związane z nimi możliwości. Dodatek wprowadza również nowe potwory – jeśli uda się Wam je pokonać, możecie zyskać przychylność zwierzęcych towarzyszy, którzy chętnie podadzą Wam pomocną łapę… albo skrzydło, gdy zajdzie taka potrzeba. Czym są Kroniki zamku Avel?To oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel.  
Autor:
Przemek Wojtkowiak
Ilustracje:
Bartłomiej Kordowski
Wydawca:
Rebel
2495

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Krążące wokół zamku Avel hordy potworów, a zwłaszcza nadchodząca postać Monstrum, stanowią ogromne zagrożenie dla mieszkańców krainy. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcą pomóc w walce. Rzemieślnicy wytwarzają przedmioty, krasnoludy machiny oblężnicze, a zielarze sporządzają nowe receptury i warzą mikstury. Nawet dzicy mieszkańcy przyłączą się do walki, jeśli udowodnisz swoją odwagę, pokonując potwory. Skorzystaj z pomocy i wspólnie obrońcie zamek Avel!

Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód to rozszerzenie, wprowadzające do Waszych rozgrywek jeszcze więcej różnorodności! Wykreowani przez Was bohaterowie otrzymają nowe, przydatne przedmioty i będą mieli okazję odkryć nieznane do tej pory zakamarki krainy oraz związane z nimi możliwości. Dodatek wprowadza również nowe potwory – jeśli uda się Wam je pokonać, możecie zyskać przychylność zwierzęcych towarzyszy, którzy chętnie podadzą Wam pomocną łapę… albo skrzydło, gdy zajdzie taka potrzeba. 

Czym są Kroniki zamku Avel?

To oparta na współpracy gra planszowa dla całej rodziny, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy eksplorować świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel.  

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 6 żetonów ekwipunku
  • 3 duże potwory
  • 3 żetony zwierzęcych towarzyszy
  • 3 kafle planszy
  • 3 balisty
  • instrukcja
Waga:
300 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.71
na podstawie 24 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygódNajbardziej przydatne recenzje

Anna

Liczba recenzji: 6

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Po kilku rozgrywkach bez dodatku dołączyliśmy go do podstawowej wersji gry, zagraliśmy chyba 2 razy, po czym dzieci stwierdziły że wolą grać bez dodatku. Zostawiliśmy tylko buty dla bohaterów, a resztę elementów odłożyliśmy na bok. Ale myślę że za jakiś czas spróbujemy znowu włączyć je do gry.
Moim zdaniem rozgrywka jest na tyle krótka że dodawanie nowych pól i nowych możliwości których nie ma za bardzo czasu wykorzystać w czasie rozgrywki nie wnosi aż tak dużo do gry. Przynajmniej jeśli gramy na 3 osoby. Być może w grze na 4 osoby, gdzie w sumie w grze wykonuje się dużo więcej ruchów, jest lepsza możliwość wykorzystania elementów z dodatku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Maciek

Dodatek ma instrukcje od razu w dwóch językach. Wygląd, wykonanie - bez zarzutów. Warto dodać, że to nie jest osobne pudełko tylko kilka wyprasek z elementami owinięte kartonową obwolutą. Nie da się w tym raczej przechować elementów po wypchnięciu - na szczęście zmieszczą się w pudle podstawki.


Tomasz

Liczba recenzji: 9

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawy dodatek, który urozmaica rozgrywkę w podstawową wersję Kronik zamku Avel. Dodanie dodatkowego ekwipunku zwierząt i magicznych butów, eliksirów i katapult poszerza możliwości przeżycia przygody na nowo. Szkoda że tylko dodano 3 zwierzaczki i 3 pary butów 😭 - bo co ma zrobić 4 gracz.( dzieciakowi może być smutno.) Ale poza tym polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 3
Oczekujące na odpowiedź 1

Dzień dobry, chciałbym zamówić grę ale widzę, że lepiej od razu z dodatkiem. Będzie dostępny w sprzedaży w tym miesiącu?

~ Kamil 04.04.2022 17:41

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Również prosił bym o informacje kiedy będzie dostępny dodatek :)

~ Tomek 16.03.2022 07:53

Na przełomie marca i kwietnia spodziewamy się dostawy.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 12:02

Czy wiadomo już kiedy będzie dostępny dodatek? :)

~ Julianna 12.03.2022 15:26

Dodatek powinien powrócić do sprzedaży na przełomie marca i kwietnia tego roku.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 12:01

Po pojawieniu się monstrum najpierw ruszają się potwory, czy najpierw strzela balista?

~ Jurek 02.01.2022 20:20

Najpierw ruszają się potwory a następnie strzela balista.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Przemek 25.01.2022 15:06

Potwory ruszają się po końcu rundy graczy, a balista strzela przed ruchami graczy. Monstrum pojawia się na koniec jednej z rund, ale jeszcze się nie porusza. Na początku następnej rundy strzeli balista, a potwory poruszą się na jej końcu. Tak więc balista strzeli przed pierwszymi ruchami potworów. Warto dodać, że balisty strzelają również w rundach przed pojawieniem się monstrum.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ ykb 16.05.2022 17:06

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Klienci, którzy kupili Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód, kupili również: