Odmęty grozy

Groza na pełnym morzu
39 opinii
 • 3 - 6 osób
 • od 14 lat
 • 120 - 240 minut
 • wydanie polskie
Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na statku ktoś został zamordowany! Odmęty grozy to rozbudowana, angażująca gra planszowa z motywem zdrajcy, gdzie uczestnicy nie mogą ufać sobie nawzajem, a mimo to muszą uparcie dążyć do wskazanego celu. Przesiąknięta klimatem rodem z twórczości H.P. Lovecrafta, pełna unikatowych postaci z ciekawymi historiami, rozgrywka zapewnia mnóstwo emocji i zmusza graczy do nieustannego analizowania sytuacji i podejmowania ryzyka. Choć dowodzą wspólnie, muszą zachować czujność i wykazać się dużym sprytem, aby uratować statek przed pójściem na dno. Na czym to polega? W głębinach Oceanu Atlantyckiego czai się rój niebezpiecznych istot, które przyjęły za cel zatopienie parowca. Ich sługi, przybierające ludzką postać hybrydy, przeniknęły na pokład. W każdej rozgrywce w Odmęty grozy przynajmniej jedna osoba wciela się w rolę takiej istoty, której zadaniem będzie sabotowanie wysiłków innych graczy. Wszyscy uczestnicy, niezależnie czy są ludźmi, czy też zdradzieckimi hybrydami, mają dostęp do czterech kluczowych zasobów statku. Umiejętne zarządzanie nimi jest niezwykle istotne z punktu widzenia zwycięstwa i porażki, ale też dla odkrycia, kto jest kim. Podczas gdy ludzie będą się starali dbać o zachowanie zasobów, hybrydy będą subtelnie, acz skutecznie je uszczuplać. Jednak gdy nadejdzie czas kryzysu, trudno będzie ocenić, do czego dążą poszczególne osoby! W kluczowych momentach gracze będą musieli wspólnie stawić czoła niebezpieczeństwu. Czekają na nich wyzwania, które mogą narazić pasażerów oraz testy umiejętności, podczas których sabotażyści mogą dodatkowo utrudniać zwycięstwo.  Dlaczego pokochasz tę grę?  To rozbudowana, wielowymiarowa gra pełna ważnych decyzji, a jednocześnie zachwycająca klimatem. Wewnątrz znajdziemy wielką mapę statku parowego, 10 postaci z unikalnymi historiami, a także estetycznie wykonane figurki potworów.  Podczas rozgrywki uczestnicy mają okazję wcielić się w niesymetryczne role. Jeśli pozostaniemy ludźmi, będziemy musieli skutecznie zarządzać zasobami, odkrywając jednocześnie tożsamość zdrajców. Gdy przypadnie nam rola hybrydy, czeka nad nie lada wyzwanie, by sabotować statek, nie dając się rozpoznać jako wróg. Gra czerpie garściami z twórczości H.P. Lovecrafta, jednocześnie eksplorując jej mniej znane obszary. Klimat grozy jest tu ciężki i wyraźny, a uczestnicy będą mieli okazję spotkać potwory, które na co dzień spoczywają ukryte w morskich głębinach. Odmęty grozy zbudowane zostały na kanwie planszowego hitu Battlestar Galactica i były konsultowane z jego autorem. Mamy zatem doskonałą mechanikę, która zachwyciła graczy na całym świecie, wzbogaconą o zupełnie nowe elementy strategiczne i zachwycającą nowym, wciągającym klimatem. 
Autor:
Tony Fanchi
Wydawca:
Rebel
Kod producenta:
UNF01-PL
299,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Darmowa dostawa (tydzień darmowej dostawy)


Opis

Parowiec Atlantica płynie do Bostonu, ale za statkiem podąża mroczny cień, skrywający się pod falami. Twoi współpracownicy wydają się dziwnie zagubieni i wpatrują się w morze z cichą, rozpaczliwą tęsknotą. Gdy zasypiasz, nękają Cię niepokojące koszmary o mrocznych głębinach. Budzi Cię krzyk - na statku ktoś został zamordowany!

Odmęty grozy to rozbudowana, angażująca gra planszowa z motywem zdrajcy, gdzie uczestnicy nie mogą ufać sobie nawzajem, a mimo to muszą uparcie dążyć do wskazanego celu. Przesiąknięta klimatem rodem z twórczości H.P. Lovecrafta, pełna unikatowych postaci z ciekawymi historiami, rozgrywka zapewnia mnóstwo emocji i zmusza graczy do nieustannego analizowania sytuacji i podejmowania ryzyka. Choć dowodzą wspólnie, muszą zachować czujność i wykazać się dużym sprytem, aby uratować statek przed pójściem na dno.

W pudełku znajdziecie dużą planszę z planem parowca Atlantica.

Na czym to polega?

W głębinach Oceanu Atlantyckiego czai się rój niebezpiecznych istot, które przyjęły za cel zatopienie parowca. Ich sługi, przybierające ludzką postać hybrydy, przeniknęły na pokład. W każdej rozgrywce w Odmęty grozy przynajmniej jedna osoba wciela się w rolę takiej istoty, której zadaniem będzie sabotowanie wysiłków innych graczy.

Wszyscy uczestnicy, niezależnie czy są ludźmi, czy też zdradzieckimi hybrydami, mają dostęp do czterech kluczowych zasobów statku. Umiejętne zarządzanie nimi jest niezwykle istotne z punktu widzenia zwycięstwa i porażki, ale też dla odkrycia, kto jest kim. Podczas gdy ludzie będą się starali dbać o zachowanie zasobów, hybrydy będą subtelnie, acz skutecznie je uszczuplać. Jednak gdy nadejdzie czas kryzysu, trudno będzie ocenić, do czego dążą poszczególne osoby!

W kluczowych momentach gracze będą musieli wspólnie stawić czoła niebezpieczeństwu. Czekają na nich wyzwania, które mogą narazić pasażerów oraz testy umiejętności, podczas których sabotażyści mogą dodatkowo utrudniać zwycięstwo. 

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • To rozbudowana, wielowymiarowa gra pełna ważnych decyzji, a jednocześnie zachwycająca klimatem. Wewnątrz znajdziemy wielką mapę statku parowego, 10 postaci z unikalnymi historiami, a także estetycznie wykonane figurki potworów. 
 • Podczas rozgrywki uczestnicy mają okazję wcielić się w niesymetryczne role. Jeśli pozostaniemy ludźmi, będziemy musieli skutecznie zarządzać zasobami, odkrywając jednocześnie tożsamość zdrajców. Gdy przypadnie nam rola hybrydy, czeka nad nie lada wyzwanie, by sabotować statek, nie dając się rozpoznać jako wróg.
 • Gra czerpie garściami z twórczości H.P. Lovecrafta, jednocześnie eksplorując jej mniej znane obszary. Klimat grozy jest tu ciężki i wyraźny, a uczestnicy będą mieli okazję spotkać potwory, które na co dzień spoczywają ukryte w morskich głębinach.
 • Odmęty grozy zbudowane zostały na kanwie planszowego hitu Battlestar Galactica i były konsultowane z jego autorem. Mamy zatem doskonałą mechanikę, która zachwyciła graczy na całym świecie, wzbogaconą o zupełnie nowe elementy strategiczne i zachwycającą nowym, wciągającym klimatem. 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • instrukcja
 • kompendium zasad
 • plansza z 4 wskaźnikami zasobów
 • 22 plastikowe figurki potworów
 • 10 arkuszy postaci
 • 3 arkusze pomocy zdrajcy
 • 6 arkuszy pomocy graczy
 • 10 pionków postaci
 • żeton aktywnego gracza
 • 4 znaczniki zdrajcy
 • 9 żetonów pasażerów
 • kość ośmiościenna
 • żeton podróży
 • żeton rytuału
 • 14 kart lojalności
 • 70 kart Mitów
 • 2 karty tytułów
 • 20 kart zaklęć
 • 20 kart nawigacji
 • 20 kart przedmiotów
 • 9 kart uszkodzeń statku
 • 10 kart wyczynów
 • 126 kart umiejętności
Waga:
2,2 kg
Instrukcja i inne pliki:
Pasujące koszulki:

Powiązane artykuły

naklejkiKupując grę Odmęty grozy otrzymasz wyjątkowy bonus: Niespokojną Toń! To specjalna, stworzona w Polsce 40-stronicowa przygoda, od wydawnictwa Black Monk Games, w formie startera do gry fabularnej Zew Cthulhu, która opowiada historię powiązaną z grą planszową. Promocja trwa do wyczerpania zapasów.

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.69
na podstawie 39 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Odmęty grozyNajbardziej przydatne recenzje

WRAAAGH

Liczba recenzji: 35

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Uhh, ahh. W końcu mam swoją Battlestar Galactice w uniwersum, które rozumiem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Artmaton

Liczba recenzji: 1531

Jak dla mnie ideał :)

Zdrajca - jest.
Dagon - jest.
Interakcja - jest.
Klimat - jest.

Zarwane godziny przy grze - bezcenne.

świetna Gra na mroczne wieczory :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Damian

Liczba recenzji: 22

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

godny następca BSG.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 10
Z odpowiedzią 10
Oczekujące na odpowiedź 0

CZEŚĆ. Na kartach mitów, w prawym dolnym rogu są symbole aktywacji. Czy powinny być rozpatrywane jednocześnie z torem podróży / rytuału? Czy najpierw następuje aktywacja (np istot z głębin) a następnie przesuwamy tor podróży/rytuału? Nigdzie w instrukcji nie jest to sprecyzowane, a jest to bardzo ważne. Ponieważ w sytuacji gdy ma nastąpić przesunięcie toru podróży, to istoty w wodzie powinny się przesuwać w tył statku. Tak samo z rytuałem.

~ Krzysiek 02.01.2022 13:15

Karty [Mitów] te podzielone są na 3 części rozpatrywane w następującej kolejności: 1. KRYZYS: To problem, który muszą rozwiązać gracze. 2. SYMBOL AKTYWACJI POTWORÓW: Powoduje aktywację potworów wskazanego rodzaju. 3. SYMBOL TORU: Powoduje przesunięcie do przodu żetonu na jednym z torów na planszy

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Paweł 03.01.2022 18:52

Czy jest jeszcze Niespokojna Toń jako bonus? Czy już limit się wyczerpał?

~ Michał 05.12.2021 00:29

Mamy jeszcze ponad 1000 egzemplarzy Niespokojnej Toni.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 09.12.2021 15:26

Kiedy można spodziewać się instrukcji PDF ?

~ Tomasz 02.12.2021 15:59

Instrukcja jest już wgrana, do pobrania z tej strony.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 04.12.2021 13:46

Gdzie ta instrukcja pdf?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek 11.01.2022 16:42

Instrukcja w PDF znajduje się po prawej stronie tej strony pod kolumną "Podstawowe informacje".

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Hollow10 25.01.2022 15:53

Czy jest informacja na temat koloru figurek potworów w polskiej wersji językowej? Będą szare czy zielone?

~ Soktulson 08.11.2021 23:59

Figurki w Odmętach Grozy są koloru zielonego.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 16.11.2021 18:27

Czy wiadomo już może jakiej wielkości będą karty, pytam pod kątem zamówienia koszulek, ile i jakich by potrzeba?

~ Nico 01.09.2021 09:41

Z tylu pudelka: 2 x Standard American (FFG/Gamegenic Green 50pcs/pack) 5 x Mini American (FFG/Gamegenic Yellow 50pcs/pack)

Czy odpowiedź była przydatna? 2

~ GustafGustaf 20.09.2021 09:02

Czy istnieje sposób by grać w Odmęty grozy w dwie osoby?

~ Patryk 22.08.2021 22:07

Raczej nie spodziewam sie takiej opcji, ze wzgledu na specyfike gry

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ GustafGustaf 20.09.2021 09:04

Hej wiadomo już kiedy można spodziewać się instrukcji ?

~ A.Douglas 04.08.2021 18:21

W przypadku gier od FFG polska instrukcja jest wgrywana nie wcześniej niż gdy angielski wydawca publikuje swoją.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 04.08.2021 18:32

Hej, czy wiadomo czy premiera Odmęty grozy będzie na początku czy w drugiej połowie września ?

~ Sasi 10.07.2021 11:10

Raczej w drugiej. W związku z zatorami na szlakach komunikacyjnych wszystkie premiery w tym roku mają opóźnienia.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 28.07.2021 08:46

Aktualnie możemy powiedzieć, że wrzesień, to najdokładniejsza data, którą możemy podać. Niestety ostatnie miesiące to horror (co pasuje do tytułu) w kwestii transportu morskiego. Robimy wszystko, żeby września dotrzymać. :)

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Aftar 28.07.2021 09:56

Hej, był wrzesień, potem kolejna data, ostatnio chyba 13 listopada, teraz 19, czy to już data ostateczna?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Michał F. 13.11.2021 20:43

Słabo z tymi tekturowymi figurkami.. Rozumiem, że to wersja finalna i nie dostaniemy tutaj plastiku?

~ Marcin 11.06.2021 09:48

Z tego co widać w opisie zawartości pudełka, to raczej będzie to tekturka.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Michał 12.06.2021 13:24

figurki wrogów są plastikowe. Figurki graczy, to standy - tak jak było w BSG. Nie jest to może rozwiązanie idealne, ale przy tej ilości potworków i graczy pomaga to w ogarnięciu kto gdzie jest i co robi. :)

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Aftar 28.07.2021 09:55

Przecież to BSG w świecie Cthulhu, kartonowe figurki dają radę

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sls333 21.09.2021 11:17

Czy to ostateczny wygląd komponentów? Czy karty kryzysów (widoczne na jednym screenie i na stronie FFG) będą właśnie tak wyglądać? Pytam, gdyż w BSG były ciekawsze.

~ Skreczi 10.06.2021 18:21

Nie mogę wiedzieć na 100%, więc to mój prywatny strzał, ale FFG nigdy nie publikuje zdjęć produktów, które nie są w finalnej wersji wizualnie. Zdaje się, że publikują tylko to, co już mają klepnięte. Trochę rozczarowujące w tym wypadku... ale zobaczymy jak mechanika.

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Sebastian 10.06.2021 19:19

Na stronie FFG już jest instrukcja do pobrania a kiedy wersja PL?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Mariusz 17.10.2021 13:25

Gra już w sklepach a instrukcji dalej nie ma ...

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ KFC 21.11.2021 19:02

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Czas Cthulhu

Czas Cthulhu

Alchemicy

Alchemicy

Gra o Tron: Sojusze

Gra o Tron: Sojusze


Klienci, którzy kupili Odmęty grozy, kupili również: