Origami

Szybka gra karciana ze sztuką Origami w tle
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  (2)
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • 15 - 30 minut
 • wydanie polskie
W walce o tytuł najlepszego z najlepszych w sztuce tworzenia origami, uczestnicy sięgają wyżyn swoich możliwości, aby zaimponować sędziom. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ w tej tradycyjnej japońskiej sztuce nie można papieru ciąć, kleić ani nawet przyozdabiać. Czy uda Ci się pokonać innych i sięgnąć po tegoroczny tytuł Największego Artysty Origami? Gra Origami jest szybką grą karcianą, którą łatwo wytłumaczyć nawet początkującym graczom, a jednocześnie pozostawia wiele przestrzeni do kombinowania. Każde z nas zaczyna z zestawem kart na ręku. W trakcie swojej kolejki, będziemy mogli zrobić jedną z trzech rzeczy: zagrać kartę do jednej z dwóch kolekcji, dobrać nowe karty lub użyć specjalnych zdolności zagranych wcześniej kart. Brzmi bardzo prosto, ale w praktyce możliwości jest bardzo wiele. Magia ukryta w papierze Aby dowiedzieć się, dlaczego Origami jest kwintesencją pojęcia “małej, sprytnej gry karcianej” należy przyjrzeć się, jak wyglądają karty. Poza dobrze widoczną nazwą i stylizowaną na origami ilustracją, w lewym górnym rogu znajdziemy liczbę, która stanowi koszt zagrania karty. Aby móc zagrać na stół kartę Szopa, potrzebujemy zapłacić pozostałymi kartami z ręki. Wykorzystujemy do tego liczbę zagięć, która jest widoczna pomiędzy nazwą a kosztem. Ale uwaga - liczba zagięć musi być równa (nie mniejsza i nie większa) od kosztu zagrania karty! Czerwone symbole na pasku po boku dają informację, ile punktów zdobędziemy za umieszczenie karty na stole. Z kolei na dole znajdziemy akcje specjalnie. Trzeba przyznać, że jak na jedną, małą kartę, można na niej znaleźć naprawdę dużo informacji! To ich umiejętne wykorzystanie będzie decydowało o zwycięstwie lub przegranej. Gdy zabraknie już kart, z których gracze mogliby uzupełniać swoje ręce, należy przetasować wszystkie odrzucone wcześniej karty. Po dwóch takich przetasowaniach rozpoczyna się ostatnia runda gry, po której rozgrywka się kończy, a zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów! Dlaczego zakochasz się w Origami? Dobieranie odpowiednich kart nie kończy się na prostej matematyce, ale także wymaga wzięcia pod uwagę kosztów i dodawanych zasobów “zagięć”.  Sprytne wykorzystywanie zdolności specjalnych może przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron. Origami zajmuje mało miejsca, pięknie wygląda, a do tego sprawia mnóstwo frajdy! 
Autor:
Christian Giove
Ilustracje:
Francesco Perticaroli
Wydawca:
Rebel
4995

store

Dostępne powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


W walce o tytuł najlepszego z najlepszych w sztuce tworzenia origami, uczestnicy sięgają wyżyn swoich możliwości, aby zaimponować sędziom. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ w tej tradycyjnej japońskiej sztuce nie można papieru ciąć, kleić ani nawet przyozdabiać. Czy uda Ci się pokonać innych i sięgnąć po tegoroczny tytuł Największego Artysty Origami?

Gra Origami jest szybką grą karcianą, którą łatwo wytłumaczyć nawet początkującym graczom, a jednocześnie pozostawia wiele przestrzeni do kombinowania. Każde z nas zaczyna z zestawem kart na ręku. W trakcie swojej kolejki, będziemy mogli zrobić jedną z trzech rzeczy: zagrać kartę do jednej z dwóch kolekcji, dobrać nowe karty lub użyć specjalnych zdolności zagranych wcześniej kart. Brzmi bardzo prosto, ale w praktyce możliwości jest bardzo wiele.

Magia ukryta w papierze

Aby dowiedzieć się, dlaczego Origami jest kwintesencją pojęcia “małej, sprytnej gry karcianej” należy przyjrzeć się, jak wyglądają karty.

Poza dobrze widoczną nazwą i stylizowaną na origami ilustracją, w lewym górnym rogu znajdziemy liczbę, która stanowi koszt zagrania karty.

Aby móc zagrać na stół kartę Szopa, potrzebujemy zapłacić pozostałymi kartami z ręki. Wykorzystujemy do tego liczbę zagięć, która jest widoczna pomiędzy nazwą a kosztem. Ale uwaga - liczba zagięć musi być równa (nie mniejsza i nie większa) od kosztu zagrania karty!

Czerwone symbole na pasku po boku dają informację, ile punktów zdobędziemy za umieszczenie karty na stole. Z kolei na dole znajdziemy akcje specjalnie. Trzeba przyznać, że jak na jedną, małą kartę, można na niej znaleźć naprawdę dużo informacji! To ich umiejętne wykorzystanie będzie decydowało o zwycięstwie lub przegranej.

Gdy zabraknie już kart, z których gracze mogliby uzupełniać swoje ręce, należy przetasować wszystkie odrzucone wcześniej karty. Po dwóch takich przetasowaniach rozpoczyna się ostatnia runda gry, po której rozgrywka się kończy, a zwycięzcą zostaje gracz z największą liczbą punktów!

Dlaczego zakochasz się w Origami?

 • Dobieranie odpowiednich kart nie kończy się na prostej matematyce, ale także wymaga wzięcia pod uwagę kosztów i dodawanych zasobów “zagięć”. 
 • Sprytne wykorzystywanie zdolności specjalnych może przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron.
 • Origami zajmuje mało miejsca, pięknie wygląda, a do tego sprawia mnóstwo frajdy! 

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 90 kart
 • kawałek papieru (do stworzenia Origami Pierwszego Gracza)
 • instrukcja
Pliki do pobrania:
Pasujące koszulki:

Czy wiesz, że Origami nie jest grą zręcznościową? Gracze nie ścigają się w tym, kto pierwszy ułoży żurawia czy kotka z papieru. Aby jednak wynagrodzić ten oczywisty brak, w środku pudełka znajdziemy instrukcję stworzenia swojego Origami Pierwszego Gracza, które możesz wykorzystać nie tylko w tej, ale i innych grach :-)


Dodatki i akcesoria


4.00
na podstawie 2 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Origami


Najbardziej przydatne recenzje

Gram_niebieskim

Liczba recenzji: 112

całkiem niezła szybka gierka :)


Sapphire101

Liczba recenzji: 119

Przyjemna i prosta gra, nawiązująca (w dość luźny sposób) tematyką do japońskiej sztuki origami – sami zresztą spróbujemy swoich sił, składając znacznik pierwszego gracza. Zasady są proste, do wyjaśnienia w parę minut, trzeba jednak zagrać kilka partii, aby nie mylić „ilości złożeń” i „kosztów zagrania” kart. Dobrze sprawdza się na dwie osoby. Pudełko kompaktowe, grę można wrzucić do torebki i zabrać ją w podróż. Jeżeli chodzi o oprawę graficzną, ta jest prosta, ale przyjemna dla oka. Karty o gładkiej fakturze, zakładam, że będą się wycierać, a zakoszulkowane niechętnie mieszczą się w pudełku (zwłaszcza jeśli użyjemy koszulek premium, wtedy niestety zabraknie miejsca na złożony znacznik pierwszego gracza).


Artur

Liczba recenzji: 22

Dobry, solidny produkt

Dobre

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie