Pandemic 10th Anniversary (edycja polska)

Pandemia w ekskluzywnym wydaniu
20 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Cztery choroby wydostały się na świat i przed drużyną specjalistów z różnych dziedzin stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na te epidemie, zanim ludzkość zostanie unicestwiona. Gracze muszą współpracować ze sobą, wykorzystując silne strony swych postaci i dobrze planując strategię, jaką wykorzystają, by pozbyć się chorób, zanim, w serii coraz gwałtowniejszych epidemii, opanują one cały świat. Jakie zdolności posiadają postacie? Kierownik budowy potrafi budować laboratoria badawcze, potrzebne do tego, by wynajdywać szczepionki na choroby. Naukowiec potrzebuje tylko 4 kart konkretnej choroby, by ją wyleczyć, zamiast 5. Choroby rozprzestrzeniają się jednak przerażająco szybko, a czas ucieka. Drużyna musi starać się powstrzymywać napór epidemii na dotkniętych nimi obszarach oraz wynajdywać szczepionki. Rocznicowa edycja gry to prawdziwa gratka dla fanów serii. O ile mechanicznie gra nie różni się od oryginału, o tyle wykonanie gry świadczy o tym, że to produkt kolekcjonerski. Co wchodzi w skład rocznicowego wydania gry Pandemic (edycja polska): metalowe pudełko w formie walizki medycznej do utrzymywania wszystkiego w należytym porządku, 7 plastikowych figurek wysokiej jakości, nowe ilustracje w stylu vintage, powiększona plansza, drewniane znaczniki.
Autor:
Matt Leacock
Ilustracje:
Josh Cappel, Christian Hanisch, Régis Moulun, Chris Quilliams, Tom Thiel
Wydawca:
Rebel
299,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Cztery choroby wydostały się na świat i przed drużyną specjalistów z różnych dziedzin stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na te epidemie, zanim ludzkość zostanie unicestwiona.

Gracze muszą współpracować ze sobą, wykorzystując silne strony swych postaci i dobrze planując strategię, jaką wykorzystają, by pozbyć się chorób, zanim, w serii coraz gwałtowniejszych epidemii, opanują one cały świat. Jakie zdolności posiadają postacie? Kierownik budowy potrafi budować laboratoria badawcze, potrzebne do tego, by wynajdywać szczepionki na choroby. Naukowiec potrzebuje tylko 4 kart konkretnej choroby, by ją wyleczyć, zamiast 5.

Choroby rozprzestrzeniają się jednak przerażająco szybko, a czas ucieka. Drużyna musi starać się powstrzymywać napór epidemii na dotkniętych nimi obszarach oraz wynajdywać szczepionki.

Rocznicowa edycja gry to prawdziwa gratka dla fanów serii. O ile mechanicznie gra nie różni się od oryginału, o tyle wykonanie gry świadczy o tym, że to produkt kolekcjonerski. Co wchodzi w skład rocznicowego wydania gry Pandemic (edycja polska):

 • metalowe pudełko w formie walizki medycznej do utrzymywania wszystkiego w należytym porządku,
 • 7 plastikowych figurek wysokiej jakości,
 • nowe ilustracje w stylu vintage,
 • powiększona plansza,
 • drewniane znaczniki.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 7 kart postaci (103 mm x 128 mm)
 • 48 kart infekcji (63 mm x 89 mm)
 • 59 kart gry (63 mm x 89 mm)
 • 4 szalki petriego
 • 96 znaczników chorób
 • 6 znaczników stacji
 • 4 znaczniki lekarstw
 • znacznik poziomu zachorowań
 • znacznik rozprzestrzeniania się chorób
 • 7 pionków graczy
Waga:
2,72 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
ZM7102
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.60
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Pandemic 10th Anniversary (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Zenek37

Liczba recenzji: 2

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Piękne wydanie: świetna puszka, grafiki na kartach wszystko tworzy spójną całość - nie pytajcie o błąd w druku - bedzi cię szczęśliwsi.


Bzdziong

Liczba recenzji: 90

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Fantastyczna rodzinna rozrywka. Dziś udało nam się raz uratować świat. Niestety dwa razy nie wysxlo. A to był najmniejszy poziom trudności :-). Dyskusje nad planszą co zrobić. Może wyleczyć? A może lepiej szybko iść i wyprodukować lekarstwo? Ale jak nie wyleczymy to trafi nam się dla karta i zaraza rozwieje się po całym kontynencie. I jeszcze może być epidemia i wtedy jesteśmy ugotowani. Serdecznie polecam.


Sapphire101

Liczba recenzji: 167

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

To jest pudełko, które bierzesz w ręce i mówisz "wow". Ciężka i masywna walizka skrywa „Pandemica” w ciekawej odsłonie. Figurki cieniowane, klimatyczne, szczegółowe, drewniane znaczniki, gruba plansza, plastikowe szalki petriego, inny styl kart – to wszystko czyni jubileuszowego „Pandemica” wyjątkowym.
Wypraska dobrze zaprojektowana, bez problemu mieści wszystkie elementy, a także karty w koszulkach premium. Idealny prezent dla fana tej serii i nie tylko.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy standardowe dodatki pasują do wersji Anniversary(rewersy kart itp)?

~ Michał 19.07.2021 15:47

Nie, dodatki pasują do "zwykłej" wersji gry.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 28.07.2021 12:06

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie