Pandemic: Gorąca Strefa - Europa

Uratujcie Europę przed groźnymi patogenami!
40 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Europa stoi w obliczu potrójnego zagrożenia. Tylko Wasz zespół może powstrzymać pandemię nowych, niebezpiecznych chorób! Tym razem jednak zadanie będzie niezwykle trudne, gdyż wskutek mutacji zwalczane patogeny są silniejsze i bardziej odporne. Zagrajcie wspólnie przeciwko grze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, wynaleźć lekarstwa i razem zwyciężyć albo razem ponieść porażkę. W grze Pandemic: Gorąca Strefa - Europa wcielacie się w członków zespołu badawczego wyspecjalizowanego w zwalczaniu pandemii. Wykorzystując swoje indywidualne umiejętności musicie wspólnymi siłami powstrzymać rozprzestrzenianie się w Europie nowych, groźnych chorób i jak najszybciej opracować skuteczne lekarstwa.  Na czym to polega?  Pandemic: Gorąca Strefa – Europa jest grą kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy uczestnicy tworzą jedną drużynę i albo wspólnie zwyciężą, albo wspólnie poniosą porażkę. Każdy członek drużyny kieruje jedną postacią obdarzoną wyjątkowymi umiejętnościami.  Aby wygrać, musimy wynaleźć lekarstwa na 3 choroby zagrażające Europie. W tym celu będziemy zbierali zestawy kart w odpowiednim kolorze, przekazując je sobie nawzajem. Oprócz tego musimy bacznie obserwować sytuację na planszy i szybko reagować na pojawianie się nowych ognisk chorób, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu. Dlaczego pokochasz tę grę? To krótsza i bardziej dynamiczna odsłona znanej serii gier kooperacyjnych Pandemic. Gracze mają do wyeliminowania 3 choroby, a do wynalezienia lekarstwa potrzeba mniejszej liczby kart. Podczas zabawy gracze muszą umiejętnie rozdzielać zadania i wykorzystywać zdolności swoich postaci. Zwyciężyć mogą wyłącznie wszyscy razem! Wykorzystując karty mutacji możemy modyfikować poziom trudności naszych rozgrywek.
Autor:
Matt Leacock, Thomas Lehmann
Ilustracje:
Atha Kanaani, Chris Quilliams
Wydawca:
Rebel
74,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Europa stoi w obliczu potrójnego zagrożenia. Tylko Wasz zespół może powstrzymać pandemię nowych, niebezpiecznych chorób! Tym razem jednak zadanie będzie niezwykle trudne, gdyż wskutek mutacji zwalczane patogeny są silniejsze i bardziej odporne. Zagrajcie wspólnie przeciwko grze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób, wynaleźć lekarstwa i razem zwyciężyć albo razem ponieść porażkę.

W grze Pandemic: Gorąca Strefa - Europa wcielacie się w członków zespołu badawczego wyspecjalizowanego w zwalczaniu pandemii. Wykorzystując swoje indywidualne umiejętności musicie wspólnymi siłami powstrzymać rozprzestrzenianie się w Europie nowych, groźnych chorób i jak najszybciej opracować skuteczne lekarstwa. 

Na czym to polega? 

Pandemic: Gorąca Strefa – Europa jest grą kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy uczestnicy tworzą jedną drużynę i albo wspólnie zwyciężą, albo wspólnie poniosą porażkę. Każdy członek drużyny kieruje jedną postacią obdarzoną wyjątkowymi umiejętnościami. 

Aby wygrać, musimy wynaleźć lekarstwa na 3 choroby zagrażające Europie. W tym celu będziemy zbierali zestawy kart w odpowiednim kolorze, przekazując je sobie nawzajem. Oprócz tego musimy bacznie obserwować sytuację na planszy i szybko reagować na pojawianie się nowych ognisk chorób, zapobiegając ich rozprzestrzenianiu.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To krótsza i bardziej dynamiczna odsłona znanej serii gier kooperacyjnych Pandemic. Gracze mają do wyeliminowania 3 choroby, a do wynalezienia lekarstwa potrzeba mniejszej liczby kart.
 • Podczas zabawy gracze muszą umiejętnie rozdzielać zadania i wykorzystywać zdolności swoich postaci. Zwyciężyć mogą wyłącznie wszyscy razem!
 • Wykorzystując karty mutacji możemy modyfikować poziom trudności naszych rozgrywek.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 40 katy gry
 • 24 karty infekcji
 • 4 karty pomocnicze
 • 4 karty postaci
 • 4 pionki graczy
 • 48 znaczników chorób
 • 3 znaczniki lekarstw
 • znacznik poziomu zachorowań
 • znacznik rozprzestrzeniania się chorób
Waga:
480 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
ZM7142
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.30
na podstawie 40 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Pandemic: Gorąca Strefa - EuropaNajbardziej przydatne recenzje

DArek

Liczba recenzji: 38

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Pozornie podobna do zwykłego Pandemica, ale zmiana paru parametrów jednak robi istotną różnicę w rozgrywce.

Polecam raczej tym, którzy grali w zwykłego Pandemica, bo mają porównanie - tych którzy nie grali raczej odesłałbym właśnie do zwykłego. Jest to nieco odmienna rozgrywka, ale nie jest to żadne demo jak napisał jeden z recenzentów wcześniej.

Mniejsza ilość wymaganych kart (4 zamiast 5), mniejsza plansza, mniej miast, 2x3 (a nie 3x3) miasta ze wstępną epidemią, szybki setup itd. - te elementy sprawiają, że ma się odmienne wrażenia od zwykłego, większego Pandemica, rozgrywka trochę inaczej wygląda.

Niestety zmiany w tej wersji zwiększają losowość. Rekordowe rozgrywki przy odpowiednim układzie kart wyniosły u nas ok. 5 i 7 minut!!! Generalnie gra się w kilkanaście minut (bez, również szybkiego, setupu). Z tych względów czuć niedosyt i wrażenie, że zbyt wiele zależy od układu kart (zwykły Pandemic był bardziej pod tym względem zbalansowany), co nie znaczy, że gra się fajnie. Ale właśnie dlatego polecam osobom nie grającym w zwykłego Pandemica najpierw zaznajomienie się z tą "pełną wersją".

Tak czy inaczej, warto było zakupić. Niby można to samo osiągnąć przy pomocy zwykłego Pandemica grając np. na 1-2 kontynentach, ale nie jest to to samo. Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

EmilYan1982

Liczba recenzji: 7

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Mniejsza wersja dużego, klasycznego Pandemica. Idealna do szybkiego grania solo. Jak dla mnie - 1. z niewielu wymagających gier kooperacyjnych - jeszcze nie udało mi się wygrać ani w Gorąca strefę, ani w dużą, klasyczną wersję. Klimatu dodaje złowieszczy napis z tyłu opakowania nad kodem kreskowym (Pandemic) Made in China;-) Lepsza do grania solo, można grać coopa. Współpraca mocno wskazana!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

KocioK

Liczba recenzji: 30

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

szybka przyjemna, mała dobra na wyjazdy.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie