Patchwork: Polski folklor

Najbardziej polska edycja gry Patchwork!
1 opinia
 • 2 osoby
 • od 8 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Zobacz, jak wiele skrawków różnych materiałów leży porozrzucanych wokół. Czas zrobić z nich piękną kołdrę! To zadanie wymaga odrobiny wysiłku, chwili wolnego czasu i solidnego zapasu guzików… Patchwork: Polski folklor to wyjątkowa edycja popularnej, dwuosobowej gry logicznej. Podczas zabawy będziemy wybierać skrawki z dostępnej puli, mając na uwadze koszt każdego z nich w guzikach i czasie. Za pomocą pozyskanych elementów spróbujemy jak najefektywniej zająć miejsce na naszych planszach.  Edycja Polski folklor ma identyczne zasady jak klasyczny Patchwork. Wyróżnia ją szata graficzna, obejmująca 33 różne rodzaje wzorów, inspirowane haftem ludowym z różnych regionów Polski. Na czym to polega? Przed rozpoczęciem rozgrywki wykładamy kafelki w kole wokół planszy, a następnie w losowym miejscu między nimi ustawiamy neutralny pionek. Jego położenie wskazuje, które fragmenty materiałów możemy aktualnie zdobyć – dostępne są pierwsze 3 przed pionkiem. Za każdym razem, gdy gracz zabiera kafelek z puli, umieszcza pionek na jego miejscu, wyznaczając tym samym nową dostępną pulę. Każdy ze skrawków materiałów posiada koszt wyrażony w guzikach oraz w czasie na przyszycie. Oznacza to, że aby go dobrać, musimy zapłacić w obu formach. Guziki to klasyczna waluta: musimy mieć odpowiednią ich liczbę w zasobach, którą wydamy, by pozyskać kafelek. Sercem gry jest jednak plansza czasu, znajdująca się na środku. Za każdym razem, gdy dobieramy skrawek materiału, poruszamy się o wskazaną na nim liczbę pól.  Podczas gry w Patchwork nie zawsze rozgrywamy tury jedno po drugim. Aktywnym graczem jest zawsze osoba, której pionek jest z tyłu na torze czasu. Wykonuje ona swoje akcje, dopóki nie minie pionka przeciwnika. To ważny element strategiczny, czasem nie opłaca się wybiegać zbyt daleko! Zdobyte kafelki od razu umieszczamy na swojej planszy kołdry. Wszywamy je na stałe, więc raz umieszczone, nie mogą zmieniać swojego położenia. Naszym celem jest jak najefektywniejsze zapełnienie planszy – pod koniec gry otrzymamy ujemne punkty za każde pole niepokryte materiałem. Dlaczego pokochasz tę grę? Aby zagrać w Patchwork, musimy poznać jedynie kilka prostych zasad poruszania się po planszy i zdobywania guzików – reszta gry opiera się o umiejętne planowanie i podejmowanie trafnych decyzji. To przykład idealnej gry dwuosobowej, w której mamy dużą kontrolę nad poczynaniami przeciwnika. Niejednokrotnie staniemy przed wyborem, czy warto wziąć nieco mniej pasujący element tylko po to, by nie zdobył go drugi gracz. Gra stanowi ciekawe, kreatywne wyzwanie i pozwala ćwiczyć analizę przestrzenną. Próba zapełnienia planszy może okazać się trudna, zwłaszcza przy pierwszych podejściach, ale z czasem będziemy coraz lepiej planowali nasze ruchy! Patchwork: Polski folklor wyróżnia wyjątkowa szata graficzna, obejmująca 33 różne rodzaje wzorów, inspirowane haftem ludowym z różnych regionów Polski. W instrukcji znajdziesz pełną listę!
Autor:
Uwe Rosenberg
Ilustracje:
Jolanta Lendzioszek
Wydawca:
Rebel
109,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Zobacz, jak wiele skrawków różnych materiałów leży porozrzucanych wokół. Czas zrobić z nich piękną kołdrę! To zadanie wymaga odrobiny wysiłku, chwili wolnego czasu i solidnego zapasu guzików…

Patchwork: Polski folklor to wyjątkowa edycja popularnej, dwuosobowej gry logicznej. Podczas zabawy będziemy wybierać skrawki z dostępnej puli, mając na uwadze koszt każdego z nich w guzikach i czasie. Za pomocą pozyskanych elementów spróbujemy jak najefektywniej zająć miejsce na naszych planszach. 

Edycja Polski folklor ma identyczne zasady jak klasyczny Patchwork. Wyróżnia ją szata graficzna, obejmująca 33 różne rodzaje wzorów, inspirowane haftem ludowym z różnych regionów Polski.

Na czym to polega?

 1. Przed rozpoczęciem rozgrywki wykładamy kafelki w kole wokół planszy, a następnie w losowym miejscu między nimi ustawiamy neutralny pionek. Jego położenie wskazuje, które fragmenty materiałów możemy aktualnie zdobyć – dostępne są pierwsze 3 przed pionkiem. Za każdym razem, gdy gracz zabiera kafelek z puli, umieszcza pionek na jego miejscu, wyznaczając tym samym nową dostępną pulę.
 2. Każdy ze skrawków materiałów posiada koszt wyrażony w guzikach oraz w czasie na przyszycie. Oznacza to, że aby go dobrać, musimy zapłacić w obu formach.
 3. Guziki to klasyczna waluta: musimy mieć odpowiednią ich liczbę w zasobach, którą wydamy, by pozyskać kafelek. Sercem gry jest jednak plansza czasu, znajdująca się na środku. Za każdym razem, gdy dobieramy skrawek materiału, poruszamy się o wskazaną na nim liczbę pól. 
 4. Podczas gry w Patchwork nie zawsze rozgrywamy tury jedno po drugim. Aktywnym graczem jest zawsze osoba, której pionek jest z tyłu na torze czasu. Wykonuje ona swoje akcje, dopóki nie minie pionka przeciwnika. To ważny element strategiczny, czasem nie opłaca się wybiegać zbyt daleko!
 5. Zdobyte kafelki od razu umieszczamy na swojej planszy kołdry. Wszywamy je na stałe, więc raz umieszczone, nie mogą zmieniać swojego położenia. Naszym celem jest jak najefektywniejsze zapełnienie planszy – pod koniec gry otrzymamy ujemne punkty za każde pole niepokryte materiałem.

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Aby zagrać w Patchwork, musimy poznać jedynie kilka prostych zasad poruszania się po planszy i zdobywania guzików – reszta gry opiera się o umiejętne planowanie i podejmowanie trafnych decyzji.
 • To przykład idealnej gry dwuosobowej, w której mamy dużą kontrolę nad poczynaniami przeciwnika. Niejednokrotnie staniemy przed wyborem, czy warto wziąć nieco mniej pasujący element tylko po to, by nie zdobył go drugi gracz.
 • Gra stanowi ciekawe, kreatywne wyzwanie i pozwala ćwiczyć analizę przestrzenną. Próba zapełnienia planszy może okazać się trudna, zwłaszcza przy pierwszych podejściach, ale z czasem będziemy coraz lepiej planowali nasze ruchy!
 • Patchwork: Polski folklor wyróżnia wyjątkowa szata graficzna, obejmująca 33 różne rodzaje wzorów, inspirowane haftem ludowym z różnych regionów Polski. W instrukcji znajdziesz pełną listę!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 1 główna plansza czasu
 • 2 plansze kołder
 • 2 znaczniki czasu
 • 1 neutralny pionek
 • 33 żetony skrawków materiału
 • 5 żetonów łatek
 • 1 żeton specjalny
 • 50 żetonów guzików
 • instrukcja
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
5500001479


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Splendor

Splendor

Splendor: Pojedynek

Splendor: Pojedynek