Res Arcana: Lux et Tenebrae (edycja polska)

Jeszcze więcej artefaktów, eliksirów i potężnych mocy!
17 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 12 lat
 • 20 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Res Arcana (edycja polska) .
Res Arcana (edycja polska)
W ciemnej krypcie katedry mag zastanawia się, jak wykorzystać moc demonów dla wzmocnienia swoich zaklęć. Wróżbita zaszył się w swoim laboratorium i zapisuje zwój zniszczenia. Tymczasem pozostali magowie poszukują legendarnych stworów, które pozwolą im powstrzymać te mroczne siły. Res Arcana: Lux et Tenebrae to rozszerzenie zawierające:  4 enklawy mocy 12 artefaktów 4 magów 4 monumenty 2 magiczne przedmioty. Ponadto wraz z tym dodatkiem pojawia się możliwość rozgrywki 5-osobowej i nowe zasady, które pozwalają lepiej skalować grę. Rozszerzenie wprowadza również dwa nowe elementy do wykorzystania w pojedynkach z pozostałymi magami: zwoje oraz demony. Czym jest Res Arcana?  To gra karciana w klimacie fantasy, w której uczestnicy wcielają się w najpotężniejszych magów. Podczas rozgrywki będziemy starali się doprowadzić do perfekcji swoje specyficzne umiejętności w taki sposób, by osiągnąć konkretny cel. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne zagrywanie kart, których połączone umiejętności będą wpływały na siebie wzajemnie, pozwalając nam na coraz to ważniejsze inwestycje, które zapewnią nam eksplorację kolejnych poziomów magicznej wiedzy i umiejętności.
Autor:
Thomas Lehmann
Ilustracje:
Julien Delval
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

W ciemnej krypcie katedry mag zastanawia się, jak wykorzystać moc demonów dla wzmocnienia swoich zaklęć. Wróżbita zaszył się w swoim laboratorium i zapisuje zwój zniszczenia. Tymczasem pozostali magowie poszukują legendarnych stworów, które pozwolą im powstrzymać te mroczne siły.

Res Arcana: Lux et Tenebrae to rozszerzenie zawierające: 

 • 4 enklawy mocy
 • 12 artefaktów
 • 4 magów
 • 4 monumenty
 • 2 magiczne przedmioty.

Ponadto wraz z tym dodatkiem pojawia się możliwość rozgrywki 5-osobowej i nowe zasady, które pozwalają lepiej skalować grę. Rozszerzenie wprowadza również dwa nowe elementy do wykorzystania w pojedynkach z pozostałymi magami: zwoje oraz demony.

Czym jest Res Arcana? 

To gra karciana w klimacie fantasy, w której uczestnicy wcielają się w najpotężniejszych magów. Podczas rozgrywki będziemy starali się doprowadzić do perfekcji swoje specyficzne umiejętności w taki sposób, by osiągnąć konkretny cel. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne zagrywanie kart, których połączone umiejętności będą wpływały na siebie wzajemnie, pozwalając nam na coraz to ważniejsze inwestycje, które zapewnią nam eksplorację kolejnych poziomów magicznej wiedzy i umiejętności.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 12 kart artefaktów
 • 4 karty magów
 • 4 karty monumentów
 • 25 drewnianych znaczników esencji
 • 2 płytki enklaw mocy (dwustronne)
 • 2 magiczne przedmioty
 • 8 zwojów
 • instrukcja
Waga:
310 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
RA0303
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.41
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Res Arcana: Lux et Tenebrae (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Marianna

Liczba recenzji: 37

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Bardzo fajny dodatek, pozwalający na lepsze zbalansowanie rozgrywki w zależności od ilości graczy (różna ilość dobieranych na początku enklaw mocy i monumentów). Dodatek nie zmienia znacząco zasad gry podstawowej, ale wprowadza element nowości jak chociażby przy zagrywaniu zwojów, które mogą być wykorzystane w kolejnych rundach. Polecam wszystkim fanom gry "Res Arcana".


Lech

Liczba recenzji: 47

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Początkowo uważałem że zawartość dodatku jest niezbyt adekwatna do jego ceny. Mając jednak pudełko w ręku widzę że nie miałem racji. Nowe elementy bardzo fajnie wzbogacają rozgrywkę zwłaszcza jeśli ktoś zjadł zęby na podstawce. Ilość kombinacji efektów znacząco wzrasta. Res Arcana od początku była grą, w którą można grać dziesiątki razy i za każdym razem jest to pojedynek umysłów w świetnym wykonaniu. Dodatek podtrzymuje tę ideę. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić (na siłę) to zasady skalowania elementów gry do ilości graczy. To na prawdę można było umieścić już w podstawce. Poza tym daję pełne 5 gwiazdek i gorąco polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Estarriol

Liczba recenzji: 55

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Zdecydowanie obowiązkowy dla fanów. Więcej tego samego, co w przypadku tej gry jest zdecydowanie na plus :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Czy planujecie w 2024 dodruk tego dodatku?

~ Vester 11.02.2024 08:13

Dołączam się do pytania o dodruk. Będzie?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marcin 04.04.2024 10:06

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również