Res Arcana: Lux et Tenebrae (edycja polska)

Jeszcze więcej artefaktów, eliksirów i potężnych mocy!
17 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 12 lat
 • 20 - 60 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Res Arcana (edycja polska) .
Res Arcana (edycja polska)
W ciemnej krypcie katedry mag zastanawia się, jak wykorzystać moc demonów dla wzmocnienia swoich zaklęć. Wróżbita zaszył się w swoim laboratorium i zapisuje zwój zniszczenia. Tymczasem pozostali magowie poszukują legendarnych stworów, które pozwolą im powstrzymać te mroczne siły. Res Arcana: Lux et Tenebrae to rozszerzenie zawierające:  4 enklawy mocy 12 artefaktów 4 magów 4 monumenty 2 magiczne przedmioty. Ponadto wraz z tym dodatkiem pojawia się możliwość rozgrywki 5-osobowej i nowe zasady, które pozwalają lepiej skalować grę. Rozszerzenie wprowadza również dwa nowe elementy do wykorzystania w pojedynkach z pozostałymi magami: zwoje oraz demony. Czym jest Res Arcana?  To gra karciana w klimacie fantasy, w której uczestnicy wcielają się w najpotężniejszych magów. Podczas rozgrywki będziemy starali się doprowadzić do perfekcji swoje specyficzne umiejętności w taki sposób, by osiągnąć konkretny cel. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne zagrywanie kart, których połączone umiejętności będą wpływały na siebie wzajemnie, pozwalając nam na coraz to ważniejsze inwestycje, które zapewnią nam eksplorację kolejnych poziomów magicznej wiedzy i umiejętności.
Autor:
Thomas Lehmann
Ilustracje:
Julien Delval
Wydawca:
Rebel
99,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

W ciemnej krypcie katedry mag zastanawia się, jak wykorzystać moc demonów dla wzmocnienia swoich zaklęć. Wróżbita zaszył się w swoim laboratorium i zapisuje zwój zniszczenia. Tymczasem pozostali magowie poszukują legendarnych stworów, które pozwolą im powstrzymać te mroczne siły.

Res Arcana: Lux et Tenebrae to rozszerzenie zawierające: 

 • 4 enklawy mocy
 • 12 artefaktów
 • 4 magów
 • 4 monumenty
 • 2 magiczne przedmioty.

Ponadto wraz z tym dodatkiem pojawia się możliwość rozgrywki 5-osobowej i nowe zasady, które pozwalają lepiej skalować grę. Rozszerzenie wprowadza również dwa nowe elementy do wykorzystania w pojedynkach z pozostałymi magami: zwoje oraz demony.

Czym jest Res Arcana? 

To gra karciana w klimacie fantasy, w której uczestnicy wcielają się w najpotężniejszych magów. Podczas rozgrywki będziemy starali się doprowadzić do perfekcji swoje specyficzne umiejętności w taki sposób, by osiągnąć konkretny cel. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne zagrywanie kart, których połączone umiejętności będą wpływały na siebie wzajemnie, pozwalając nam na coraz to ważniejsze inwestycje, które zapewnią nam eksplorację kolejnych poziomów magicznej wiedzy i umiejętności.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 12 kart artefaktów
 • 4 karty magów
 • 4 karty monumentów
 • 25 drewnianych znaczników esencji
 • 2 płytki enklaw mocy (dwustronne)
 • 2 magiczne przedmioty
 • 8 zwojów
 • instrukcja
Waga:
310 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.41
na podstawie 17 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Res Arcana: Lux et Tenebrae (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Marianna

Liczba recenzji: 37

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Bardzo fajny dodatek, pozwalający na lepsze zbalansowanie rozgrywki w zależności od ilości graczy (różna ilość dobieranych na początku enklaw mocy i monumentów). Dodatek nie zmienia znacząco zasad gry podstawowej, ale wprowadza element nowości jak chociażby przy zagrywaniu zwojów, które mogą być wykorzystane w kolejnych rundach. Polecam wszystkim fanom gry "Res Arcana".


Ra

Liczba recenzji: 156

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dodatek wart zakupu. Podstawka jest świetna, a jednak można z niej jeszcze więcej wycisnąć ;)

Takie przemyślenie przy okazji - jeżeli gra mi się sprawdza i wiem, że zostanie na mojej półce, to dodatek zawsze obowiązkowo też tam trafia. Dodatki mają z reguły mniejsze nakłady więc warto się zaopatrzyć.


Khaash

Liczba recenzji: 10

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dodatek bardzo zwiększający regrywalność. Wprowadzenie dodatkowych kart daje "wincy" dobrego i element losowości w wyborze enklaw. Zwoje poprawiają mechanikę. Grywalność na 2 osoby została dostosowana. Ogólnie dodatek must have dla fanów gry.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również