Splendor: Miasta

Poczwórna dawka ulepszeń!
20 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Splendor.
Splendor
Przed Wami cztery rozszerzenia do podstawowej edycji Splendoru. Każde z nich jest niezależnym dodatkiem, które wprowadzają całą gamę modyfikacji! Przekonaj się na własnej skórze, który wariant okaże się być Twoim ulubionym!  Pierwsze rozszerzenie "Miasta" wprowadza płytki miast na miejsce płytek arystokratów, a także zwiększa stopień rywalizacji między graczami.Drugie rozszerzenie "Placówki Handlowe" to plansza gracza, na której odblokowujemy specjalne moce wraz z rozwojem naszych włości.Trzeci dodatek "Orient" to całkowicie nowy zestaw kart rozwoju, które wprowadzają do gry zupełnie nowe strategie.Czwarte rozszerzenie "Twierdze" wprowadza do gry znaczniki, które służą zarówno do spowalniania działań przeciwników, jak i przyspieszania własnych poczynań.Splendor: Miasta to rozszerzenie do dynamicznej i uzależniającej gry w zbieranie zasobów na kartach i żetonach. Wcielanie się w renesansowych kupców będzie jeszcze bardziej pasjonujące dzięki czterem fascynującym modułom, które skierują rozgrywkę na nowe tory!
Autor:
Marc André
Ilustracje:
Pascal Quidault
Wydawca:
Rebel
12995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Dodruk planowany jest na III kwartał 2021 r.

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Przed Wami cztery rozszerzenia do podstawowej edycji Splendoru. Każde z nich jest niezależnym dodatkiem, które wprowadzają całą gamę modyfikacji! Przekonaj się na własnej skórze, który wariant okaże się być Twoim ulubionym!  

 • Pierwsze rozszerzenie "Miasta" wprowadza płytki miast na miejsce płytek arystokratów, a także zwiększa stopień rywalizacji między graczami.
 • Drugie rozszerzenie "Placówki Handlowe" to plansza gracza, na której odblokowujemy specjalne moce wraz z rozwojem naszych włości.
 • Trzeci dodatek "Orient" to całkowicie nowy zestaw kart rozwoju, które wprowadzają do gry zupełnie nowe strategie.
 • Czwarte rozszerzenie "Twierdze" wprowadza do gry znaczniki, które służą zarówno do spowalniania działań przeciwników, jak i przyspieszania własnych poczynań.

Splendor: Miasta to rozszerzenie do dynamicznej i uzależniającej gry w zbieranie zasobów na kartach i żetonach. Wcielanie się w renesansowych kupców będzie jeszcze bardziej pasjonujące dzięki czterem fascynującym modułom, które skierują rozgrywkę na nowe tory!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • płytka pierwszego gracza
 • 7 dwustronnych płytek miast
 • plansza "Szlak do Orientu"
 • 20 herbów
 • 30 kart rozwoju Orientu
 • 12 twierdz
Waga:
640 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.50
na podstawie 20 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Splendor: MiastaNajbardziej przydatne recenzje

Hania

Liczba recenzji: 144

Dobry, solidny produkt

Cztery dodatki w jednym rozszerzeniu.
Każdy z nich jest niezależnym dodatkiem, ale można je również dowolnie łączyć.
ciekawe urozmaicenie podstawowej gry. Polecam


HKG_Gildia

Liczba recenzji: 36

Jak dla mnie ideał :)

Z początku nie byłem przekonany do tego dodatku, głównie ze względu na cenę prawie identyczną jak sama podstawka. Dzięki PYL Miasta trafiły do kolekcji i teraz widzę, że za długo czekałem z kupnem :)

Cztery osobne dodatki w jednym pudełku (dzięki dokupionemu specjalnemu insertowi można spokojnie wpakować wszystko do jednego pudełka), z czego każdy jest używany osobno. Na początku najciekawiej zapowiadał się pierwszy dodatek, czyli tytułowe Miasta. Wprowadził on zmianę warunków zwycięstwa co znacznie poprawiło rozgrywkę. Jednak najciekawiej podczas gry wypadł dodatek Twierdze, który pozwolił na zwiększenie interakcji pomiędzy graczami poprzez próby blokowania zakupu dodatkowej karty przeciwnikowi :)

Każdy dodatek sam w sobie wprowadza kilka ciekawych rzeczy do podstawowej rozgrywki, więc szczerze polecam zakup :)


Derdorok

Liczba recenzji: 32

Dobry, solidny produkt

Dobry dodatek, wprowadzający parę ciekawych mechanik. Jeżeli komuś podobała się podstawka, to raczej Miasta będą bezpiecznym zakupem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie