Sushi Roll (edycja polska)

Kościana wersja Sushi Go!
33 opinie
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Pałeczki... to znaczy kości w dłoń! Daj się zaprosić na pyszną, japońską ucztę i pozwól się porwać nowej wersji uwielbianej przez wszystkich gry Sushi Go!.  Napełnij taśmę kośćmi ze smakołykami, wybierz 1 z nich, a resztę podaj dalej. Zdobywaj punkty za smakowite kombinacje, których nie powstydziłby się prawdziwy mistrz sushi. Użyj menu, aby przerzucić swoje kości albo pałeczek, aby wymienić się przysmakiem z przeciwnikiem. I koniecznie zostaw sobie miejsce na deser! Na czym to polega?  Rozgrywka w Sushi Roll składa się z 3 rund. W każdej turze gracz wybiera z taśmy po 1 kości, którą chce zatrzymać. Następnie wszyscy przesuwają taśmy w lewo, a pozostawione na nich kości są przerzucane. Gdy na taśmach nie ma już żadnej kości, runda dobiega końca, a gracze podliczają zdobyte punkty. Wygrywa ten,  kto po 3 rundach ma najwięcej punktów.  Podobnie jak w karcianej wersji gry, również tutaj chodzi o zebranie jak najbardziej opłacalnych zestawów sushi. Podczas zabawy musimy nie tylko realizować własne pomysły, ale też uważnie obserwować poczynania przeciwników, a czasem też skutecznie przeszkadzać im w osiągnięciu celu. Dlaczego pokochasz tę grę?  Genialna w swojej prostocie, o zasadach do nauczenia w kilka minut. Sushi roll to doskonały wybór tam, gdzie nie ma czasu i ochoty na długie tłumaczenia - wystarczy usiąść, rzucić kośćmi i grać! Gra doskonale sprawdzi się zarówno na początku zabawy z planszówkami, ale będzie satysfakcjonująca również dla zaawansowanych graczy. Dzięki wykorzystaniu kości przerzucanych co turę, musimy jeszcze lepiej dostosowywać  się do panujących warunków, a kolejne partie są jeszcze bardziej niepowtarzalne!
Autor:
Phil Walker-Harding
Ilustracje:
Nan Rangsima
Wydawca:
Rebel
79,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Pałeczki... to znaczy kości w dłoń! Daj się zaprosić na pyszną, japońską ucztę i pozwól się porwać nowej wersji uwielbianej przez wszystkich gry Sushi Go!. 

Napełnij taśmę kośćmi ze smakołykami, wybierz 1 z nich, a resztę podaj dalej. Zdobywaj punkty za smakowite kombinacje, których nie powstydziłby się prawdziwy mistrz sushi. Użyj menu, aby przerzucić swoje kości albo pałeczek, aby wymienić się przysmakiem z przeciwnikiem. I koniecznie zostaw sobie miejsce na deser!

Na czym to polega? 

Rozgrywka w Sushi Roll składa się z 3 rund. W każdej turze gracz wybiera z taśmy po 1 kości, którą chce zatrzymać. Następnie wszyscy przesuwają taśmy w lewo, a pozostawione na nich kości są przerzucane. Gdy na taśmach nie ma już żadnej kości, runda dobiega końca, a gracze podliczają zdobyte punkty. Wygrywa ten,  kto po 3 rundach ma najwięcej punktów. 

Podobnie jak w karcianej wersji gry, również tutaj chodzi o zebranie jak najbardziej opłacalnych zestawów sushi. Podczas zabawy musimy nie tylko realizować własne pomysły, ale też uważnie obserwować poczynania przeciwników, a czasem też skutecznie przeszkadzać im w osiągnięciu celu.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Genialna w swojej prostocie, o zasadach do nauczenia w kilka minut. Sushi roll to doskonały wybór tam, gdzie nie ma czasu i ochoty na długie tłumaczenia - wystarczy usiąść, rzucić kośćmi i grać!
 • Gra doskonale sprawdzi się zarówno na początku zabawy z planszówkami, ale będzie satysfakcjonująca również dla zaawansowanych graczy.
 • Dzięki wykorzystaniu kości przerzucanych co turę, musimy jeszcze lepiej dostosowywać  się do panujących warunków, a kolejne partie są jeszcze bardziej niepowtarzalne!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 40 żetonów punktów
 • 30 kości
 • 20 żetonów Puddingów
 • 18 żetonów Menu
 • 12 żetonów Pałeczek
 • 5 taśm
 • 5 tacek
 • woreczek na kości
 • instrukcja
Waga:
840 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.24
na podstawie 33 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Sushi Roll (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Patrycja

Liczba recenzji: 47

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Chyba najlepsza wersja sushi ze ślicznymi grafikami i fajnie wykonanymi kośćmi. Ekspresowa i prosta do wyjaśnienia. Tylko po co te wielkie pudło?! 🙈


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Eufro22

Liczba recenzji: 213

Dobry, solidny produkt

Bardzo lubię karcianą wersję Sushi go! Moja córka próbuje grać z nami, ale czasami jest dla niej za trudna. Tego problemu nie mamy przy Sushi Roll, co więcej nawet mój synek (lat 4) dobrze się przy niej bawi.
Dla bardziej ogranych osób na pewno będzie za prosta, ale dla początkujących graczy i dla dzieci od 4 do 8 lat jest w sam raz. Podczas rodzinnych rozgrywek ta wersja będzie się pojawiała na naszym stole najczęściej.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Kasia O.

Liczba recenzji: 251

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Sushi go party to jedna z naszych ulubionych szybkich gier, postanowiliśmy więc pójść również w kościaną wersję jej uproszczonej podstawy. Ze względu na to, że zazwyczaj gramy innym zestawem kart niż w party, mieliśmy na początku trochę problemów z przestawieniem się. Jednak udało się szybko ogarnąć i przejść do płynnej rozgrywki.
Sushi roll to idealna gra na przystawkę, na początek wieczoru gier, jak i na samodzielną rozgrywkę, kiedy potrzebujecie lub macie czas wyłącznie na coś szybkiego i krótkiego.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również