Sushi Roll (edycja polska)

Kościana wersja Sushi Go!
21 opinii
 • 2 - 5 osób
 • od 8 lat
 • ok. 20 minut
 • wydanie polskie
Pałeczki... to znaczy kości w dłoń! Daj się zaprosić na pyszną, japońską ucztę i pozwól się porwać nowej wersji uwielbianej przez wszystkich gry Sushi Go!. Napełnij taśmę kośćmi ze smakołykami, wybierz 1 z nich, a resztę podaj dalej. Zdobywaj punkty za smakowite kombinacje, których nie powstydziłby się prawdziwy mistrz sushi. Użyj menu, aby przerzucić swoje kości albo pałeczek, aby wymienić się przysmakiem z przeciwnikiem. I koniecznie zostaw sobie miejsce na deser!Na czym to polega? Rozgrywka w Sushi Roll składa się z 3 rund. W każdej turze gracz wybiera z taśmy po 1 kości, którą chce zatrzymać. Następnie wszyscy przesuwają taśmy w lewo, a pozostawione na nich kości są przerzucane. Gdy na taśmach nie ma już żadnej kości, runda dobiega końca, a gracze podliczają zdobyte punkty. Wygrywa ten,  kto po 3 rundach ma najwięcej punktów. Podobnie jak w karcianej wersji gry, również tutaj chodzi o zebranie jak najbardziej opłacalnych zestawów sushi. Podczas zabawy musimy nie tylko realizować własne pomysły, ale też uważnie obserwować poczynania przeciwników, a czasem też skutecznie przeszkadzać im w osiągnięciu celu.Dlaczego pokochasz tę grę? Genialna w swojej prostocie, o zasadach do nauczenia w kilka minut. Sushi roll to doskonały wybór tam, gdzie nie ma czasu i ochoty na długie tłumaczenia - wystarczy usiąść, rzucić kośćmi i grać!Gra doskonale sprawdzi się zarówno na początku zabawy z planszówkami, ale będzie satysfakcjonująca również dla zaawansowanych graczy.Dzięki wykorzystaniu kości przerzucanych co turę, musimy jeszcze lepiej dostosowywać  się do panujących warunków, a kolejne partie są jeszcze bardziej niepowtarzalne!
Autor:
Phil Walker-Harding
Ilustracje:
Nan Rangsima
Wydawca:
Rebel
7995

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka we wtorek


Darmowa dostawa w dniach 21-23.01


Opis

Pałeczki... to znaczy kości w dłoń! Daj się zaprosić na pyszną, japońską ucztę i pozwól się porwać nowej wersji uwielbianej przez wszystkich gry Sushi Go!. 

Napełnij taśmę kośćmi ze smakołykami, wybierz 1 z nich, a resztę podaj dalej. Zdobywaj punkty za smakowite kombinacje, których nie powstydziłby się prawdziwy mistrz sushi. Użyj menu, aby przerzucić swoje kości albo pałeczek, aby wymienić się przysmakiem z przeciwnikiem. I koniecznie zostaw sobie miejsce na deser!

Na czym to polega? 

Rozgrywka w Sushi Roll składa się z 3 rund. W każdej turze gracz wybiera z taśmy po 1 kości, którą chce zatrzymać. Następnie wszyscy przesuwają taśmy w lewo, a pozostawione na nich kości są przerzucane. Gdy na taśmach nie ma już żadnej kości, runda dobiega końca, a gracze podliczają zdobyte punkty. Wygrywa ten,  kto po 3 rundach ma najwięcej punktów. 

Podobnie jak w karcianej wersji gry, również tutaj chodzi o zebranie jak najbardziej opłacalnych zestawów sushi. Podczas zabawy musimy nie tylko realizować własne pomysły, ale też uważnie obserwować poczynania przeciwników, a czasem też skutecznie przeszkadzać im w osiągnięciu celu.

Dlaczego pokochasz tę grę? 

 • Genialna w swojej prostocie, o zasadach do nauczenia w kilka minut. Sushi roll to doskonały wybór tam, gdzie nie ma czasu i ochoty na długie tłumaczenia - wystarczy usiąść, rzucić kośćmi i grać!
 • Gra doskonale sprawdzi się zarówno na początku zabawy z planszówkami, ale będzie satysfakcjonująca również dla zaawansowanych graczy.
 • Dzięki wykorzystaniu kości przerzucanych co turę, musimy jeszcze lepiej dostosowywać  się do panujących warunków, a kolejne partie są jeszcze bardziej niepowtarzalne!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 40 żetonów punktów
 • 30 kości
 • 20 żetonów Puddingów
 • 18 żetonów Menu
 • 12 żetonów Pałeczek
 • 5 taśm
 • 5 tacek
 • woreczek na kości
 • instrukcja
Waga:
840 g
Instrukcja i inne pliki:


Recenzje

4.24
na podstawie 21 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Sushi Roll (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Patrycja

Liczba recenzji: 20

Dobry, solidny produkt

Chyba najlepsza wersja sushi ze ślicznymi grafikami i fajnie wykonanymi kośćmi. Ekspresowa i prosta do wyjaśnienia. Tylko po co te wielkie pudło?! 🙈


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Eufro22

Liczba recenzji: 1425

Kościana wersja świetnej gry karcianej. Zabawa przednia. I dla małych i dla dużych. Już nie mogę się doczekać rozgrywek w dużym gronie. Moje dzieci wolą kostki niż karty, więc dla nich jak znalazł.


Kasia O.

Liczba recenzji: 252

Dobry, solidny produkt

Sushi go party to jedna z naszych ulubionych szybkich gier, postanowiliśmy więc pójść również w kościaną wersję jej uproszczonej podstawy. Ze względu na to, że zazwyczaj gramy innym zestawem kart niż w party, mieliśmy na początku trochę problemów z przestawieniem się. Jednak udało się szybko ogarnąć i przejść do płynnej rozgrywki.
Sushi roll to idealna gra na przystawkę, na początek wieczoru gier, jak i na samodzielną rozgrywkę, kiedy potrzebujecie lub macie czas wyłącznie na coś szybkiego i krótkiego.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Rummikub

Rummikub

Kości obfitości

Kości obfitości