Świat bez Końca

Kolejna część znakomitych Filarów Ziemi
11 opinii
 • 2 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 90 minut
 • wydanie polskie
Anglia w latach 1337-1361.Brzemienne w skutki wydarzenia, które nastąpiły wśredniowiecznej Anglii wpłynęły na życie mieszkańców Kingsbridge. To właśnie tutaj, około 200 lat temu przeor Phillip zrealizował swoje marzenie i zbudował "Filary Ziemi" - najpiękniejszą katedrę w kraju.Jako rolnicy, handlarze wełną i budowniczowie, gracze walczą o dobrobyt i prestiż. Często spotykają na swej drodze potomków sławnych bohaterów "Filarów Ziemi". Rzuceni między interesy przeora i kupców miejskich muszą przede wszystkim dostosować się do burzliwych wydarzeń.Za udział w różnych projektach budowlanych, jak i za pobożne i lojalne życie zostaną wynagrodzeni punktami zwycięstwa. Gracze, którzy po wybuchu zarazy udzielą chorym mieszkańcom pomocy,korzystając ze swojej wiedzy medycznej, zyskają prestiż. Jednak zanim sięgną po chwałę i honor, muszą zaspokoić swoje codzienne potrzeby. Zdobycie jedzenia i pomnożenie zysków jest trudne w tych ciężkich czasach. Poza pieniędzmi, które można zarobić na jarmarku wełny, zostaje niewiele okazji na zarobek. Właśnie dlatego czasami pomocne może okazać się wsparcie ważnych osobistości, dzięki któremu graczom może udać się osiągnąć sukces.
Autor:
Michael Rieneck, Stefan Stadler
Wydawca:
Galakta
13995

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Anglia w latach 1337-1361.

Brzemienne w skutki wydarzenia, które nastąpiły wśredniowiecznej Anglii wpłynęły na życie mieszkańców Kingsbridge. To właśnie tutaj, około 200 lat temu przeor Phillip zrealizował swoje marzenie i zbudował "Filary Ziemi" - najpiękniejszą katedrę w kraju.

Jako rolnicy, handlarze wełną i budowniczowie, gracze walczą o dobrobyt i prestiż. Często spotykają na swej drodze potomków sławnych bohaterów "Filarów Ziemi". Rzuceni między interesy przeora i kupców miejskich muszą przede wszystkim dostosować się do burzliwych wydarzeń.

Za udział w różnych projektach budowlanych, jak i za pobożne i lojalne życie zostaną wynagrodzeni punktami zwycięstwa. Gracze, którzy po wybuchu zarazy udzielą chorym mieszkańcom pomocy,korzystając ze swojej wiedzy medycznej, zyskają prestiż. Jednak zanim sięgną po chwałę i honor, muszą zaspokoić swoje codzienne potrzeby. Zdobycie jedzenia i pomnożenie zysków jest trudne w tych ciężkich czasach. Poza pieniędzmi, które można zarobić na jarmarku wełny, zostaje niewiele okazji na zarobek. Właśnie dlatego czasami pomocne może okazać się wsparcie ważnych osobistości, dzięki któremu graczom może udać się osiągnąć sukces.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • plansza
 • 44 karty wydarzeń
 • 4 karty pomocy
 • 48 kart akcji
 • 7 projektów budowlanych
 • 4 zasłonki
 • 99 drewnianych elementów
 • 102 żetony
 • herb pierwszego gracza
 • kość podatków
 • instrukcja
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.27
na podstawie 11 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Świat bez KońcaNajbardziej przydatne recenzje

pavlo_js

Liczba recenzji: 36

Jak dla mnie ideał :)

Było sporo kontrowersji przy zakupie tej gry z powodu różnorakich opinii. Było kilka rozegranych partii i już wszystko wiem!
Pięknie i trwale wykonana gra. To jedna z nielicznych gier w której jest tak dużo elementów, podczas gdy jej zasady nie są takie trudne. W żadnym wypadku nie mogę się zgodzić z tym, że jest sposób na każdorazowe wygranie partii. Owszem, są pewne aspekty które generują większe ilości punktów, ale... Inni też z nich korzystają! Dodatkowo karty wydarzeń rzucają kłody pod nogi i nie zawsze jesteś w stanie zrealizować swoje założenia (w tym wypadku, losowość której tak nie lubią starzy wyjadacze planszówek nadaje grze całkiem niezłego smaczku!). W drugiej rozgrywce każdy już powinien znać wszystkie zasady - pierwsza może być trochę chaotyczna, z powodu mnogości zasad. Jednak po pierwszej rozgrywce wszystko staje się jasne.
Moim zdaniem jest to bardzo dobry tytuł, szczególnie kiedy chcemy odpocząć od czegoś cięższego. Jest sporo myślenia, trochę mniej zależy od szczęścia. W grę może zagrać każdy i myślę, że nie będzie zawiedziony, bez względu na wiek. Ogólnie moje wrażenia pozostają bardzo pozytywne!
REBEL jak zawsze bezkonkurencyjny.


Robert

Liczba recenzji: 21

Dobry, solidny produkt

Podobne do Filarów Ziemi, ale: więcej możliwości, wydaje się, że trochę większy wpływ na rozgrywkę ma losowość. Równie miodna, pięknie wykonana i ciekawa. Polecam jako gra dla rodziny, przerywnik pomiędzy cięższymi pozycjami.


Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 187

Grałem tylko raz, ale wspominam jako dobre, średnio lekkie (albo lekko średnie) euro. Najlepiej gdy ktoś nam wytłumaczy tę grę, bo z instrukcji rozgrywka wydaje się bardziej skomplikowana, niż jest w rzeczywistości.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:
Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie