Via Magica (edycja polska)

Zbieraj energię, otwieraj portale i wyprzedź przeciwników w drodze do zwycięstwa!
72 opinie
 • 2 - 6 osób
 • od 7 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
Drodzy uczniowie, witajcie na egzaminie z krystalizacji! Akademia zatwierdziła 80 portali, dzięki którym będziecie mogli używać naszego magicznego systemu, który wszyscy znamy jako Via Magica. Aby otworzyć portale, musicie najpierw schwytać animusy i je skrystalizować. Animusy to małe, ale potężne duszki żywiołów. Niektóre z nich są łatwe do złapania, lecz schwytanie innych wymaga sporo pracy. Lepiej się pospieszcie, bo egzamin kończy się w momencie, gdy jeden z uczniów otworzy swój siódmy portal! Via Magica to nowatorska gra, doskonale łącząca elementy strategiczne z koniecznością umiejętnego wykorzystania nadarzających się okazji. Przypomina bingo, jednak zamiast wykreślać liczby, zbieramy kryształy, pozwalające otwierać magiczne portale. Naszym zadaniem jest umiejętne zaplanowanie które portale chcemy otwierać, aby, robiąc to szybciej od przeciwników, zgromadzić na nich jak najwięcej punktów zwycięstwa. Na czym to polega? Rozgrywka jest podzielona na rundy. W każdej z nich łapany jest 1 animus - aktywny gracz wyciąga żeton z worka i ogłasza jego rodzaj.  Każdy z uczestników może umieścić 1 kryształ ze swojej rezerwy na polu pasującym do złapanego animusa na jednej ze swoich kart portali albo przenieść 1 dowolny kryształ już umieszczony na karcie portalu na inny portal. Otwieranie portali zapewnia punkty na koniec gry oraz efekt opisany na dole karty. Portal otwiera się natychmiast, gdy odpowiednie animusy zostaną skrystalizowane (zbierzemy zestaw kryształów na odpowiednich polach).  Gdy uda nam się otworzyć jeden z naszych portali, musimy wypowiedzieć słowo „INCANTATUM”! Gra kończy się w momencie, gdy któryś z uczestników otworzy 7 portali. Zwycięża osoba, która zbierze najwięcej punktów z otwartych portali i ich efektów oraz kart nagród.  Dlaczego pokochasz tę grę? To jedna z planszówek, w których każdy uczestnik zabawy działa sam, tworząc własny układ z pozornie identycznych elementów.  Czynniki zewnętrzne (to, jaki animus pojawi się, w którym momencie zabawy) są całkowicie losowe, ale każda z decyzji podejmowanych przez uczestników przełoży się bezpośrednio na ich wynik. Każdy z rodzajów animusów ma inną częstotliwość występowania, dzięki czemu planowanie i odwlekanie kluczowych decyzji jest jeszcze bardziej ekscytujące! Dzięki prostym zasadom gra świetnie nadają się na początek przygody z planszówkami i do zabawy w zróżnicowanym towarzystwie.
Autor:
Paolo Mori
Ilustracje:
Biboun, Camille Chaussy, Jérémie Fleury, Mathieu Leyssenne, Paul Mafayon, Jean-Baptiste Reynaud, Régis Torres
Wydawca:
Rebel
84,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Drodzy uczniowie, witajcie na egzaminie z krystalizacji! Akademia zatwierdziła 80 portali, dzięki którym będziecie mogli używać naszego magicznego systemu, który wszyscy znamy jako Via Magica. Aby otworzyć portale, musicie najpierw schwytać animusy i je skrystalizować. Animusy to małe, ale potężne duszki żywiołów. Niektóre z nich są łatwe do złapania, lecz schwytanie innych wymaga sporo pracy. Lepiej się pospieszcie, bo egzamin kończy się w momencie, gdy jeden z uczniów otworzy swój siódmy portal!

Via Magica to nowatorska gra, doskonale łącząca elementy strategiczne z koniecznością umiejętnego wykorzystania nadarzających się okazji. Przypomina bingo, jednak zamiast wykreślać liczby, zbieramy kryształy, pozwalające otwierać magiczne portale. Naszym zadaniem jest umiejętne zaplanowanie które portale chcemy otwierać, aby, robiąc to szybciej od przeciwników, zgromadzić na nich jak najwięcej punktów zwycięstwa.

Na czym to polega?

 1. Rozgrywka jest podzielona na rundy. W każdej z nich łapany jest 1 animus - aktywny gracz wyciąga żeton z worka i ogłasza jego rodzaj. 
 2. Każdy z uczestników może umieścić 1 kryształ ze swojej rezerwy na polu pasującym do złapanego animusa na jednej ze swoich kart portali albo przenieść 1 dowolny kryształ już umieszczony na karcie portalu na inny portal.
 3. Otwieranie portali zapewnia punkty na koniec gry oraz efekt opisany na dole karty. Portal otwiera się natychmiast, gdy odpowiednie animusy zostaną skrystalizowane (zbierzemy zestaw kryształów na odpowiednich polach). 
 4. Gdy uda nam się otworzyć jeden z naszych portali, musimy wypowiedzieć słowo „INCANTATUM”!

Gra kończy się w momencie, gdy któryś z uczestników otworzy 7 portali. Zwycięża osoba, która zbierze najwięcej punktów z otwartych portali i ich efektów oraz kart nagród. 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • To jedna z planszówek, w których każdy uczestnik zabawy działa sam, tworząc własny układ z pozornie identycznych elementów. 
 • Czynniki zewnętrzne (to, jaki animus pojawi się, w którym momencie zabawy) są całkowicie losowe, ale każda z decyzji podejmowanych przez uczestników przełoży się bezpośrednio na ich wynik.
 • Każdy z rodzajów animusów ma inną częstotliwość występowania, dzięki czemu planowanie i odwlekanie kluczowych decyzji jest jeszcze bardziej ekscytujące!
 • Dzięki prostym zasadom gra świetnie nadają się na początek przygody z planszówkami i do zabawy w zróżnicowanym towarzystwie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 80 kart portali
 • 48 kryształów
 • 23 żetony animusów
 • 10 kart nagród
 • 6 kart pomocy
 • woreczek
 • instrukcja
Waga:
600 g
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LFCACB166


Recenzje

4.69
na podstawie 72 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Via Magica (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

Marzena

Liczba recenzji: 437

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna gra nie tylko dla dzieci. Pięknie wykonane karty. Polecam.


very little book nerd

Via Magica to bardzo niepozorna gra, która niespodziewanie wciągnęła nas tak bardzo, że nie zliczę, ile rozgrywek już za nami. Będzie idealna zarówno na rodzinne popołudnie przy planszówkach, jak i na wieczór ze znajomymi czy we dwoje.

Zgadzam się z tym, że Via Magica przypomina bingo. Ale z pewnością jest to swego rodzaju bingo na sterydach! Na czym polega ta niepozorna gra?

Na początku jedna osoba losuje z woreczka animusy - żetony z żywiołami. Wszyscy pozostali gracze oznaczają dany symbol animusa na swoich kartach portali przy pomocy niebieskich kryształków. Jeśli wszystkie symbole na karcie zostaną oznaczone, można otworzyć magiczny portal. Wygrywa ten, kto jako pierwszy otworzy ich siedem. Proste, prawda?

Ale to nie wszystko! Portale mają swoje efekty specjalne, które znacząco wpływają na przebieg rozgrywki. Pozwalają na przykład "za darmo" otworzyć jeden portal, dodatkowo punktować konkretne animusy czy traktować je jako żetony uniwersalne. Do zdobycia są również nagrody, ale działa przy nich zasada "kto pierwszy ten lepszy".

Via Magica to gra, od której nie można się oderwać. Jest dość prosta, więc bez problemu można grać w nią całą rodziną - i, co najważniejsze, każdy będzie się przy niej świetnie bawił. Mówię Wam, na jednej rozgrywce na pewno się nie skończy. U nas zawsze są minimum trzy!

Jest to jedna z tych gier, gdzie dużą rolę odgrywa czynnik losowy. Jednak tak czy inaczej to strategia decyduje tu o zwycięstwie. To gra z rodzaju tych, przy których trzeba mieć oczy szeroko otwarte, analizować taktykę przeciwników i rozsądnie planować kolejne ruchy.

Na koniec dodam, że na uwagę zasługuje też warstwa graficzna. Gra jest przesympatyczna i bardzo starannie wykonana.

Polecam! Szczególnie na długie, rodzinne wieczory planszówkowe!


Mariusz

Liczba recenzji: 29

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra. Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica!Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 0

Dzień dobry, czy planowany jest dodruk tej gry?

~ Marcin 09.06.2024 20:36

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Ewelina 18.06.2024 14:58

Dzień dobry, jakie koszulki pasują na karty w Via Magica?

~ Łukasz 16.08.2022 07:53

Niestety do gry nie pasują żadne dostępne na rynku koszulki. Rozmiar kart jest nietypowy: 80x100 - można zatem zakupić koszulki w rozmiarze Dixit (Rebel Medusa, Magnum Gold 80x120) i je przyciąć. Mrówcza robota, ale czego się nie robi dla tak dobrej gry :)

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sapphire101 07.10.2022 21:13

Cześć, proszę o wyjaśnienie kwestii zdobywania nagród. Czy jeśli zużyliśmy 3 portale (np. żółte) w celu odebrania nagrody za kolory portali to czy są one blokowane czy dalej mogą zostać użyte do odebrania nagrody za liczbę portali lub wielokolorowy portal? Czy analogicznie działa to w drugą stronę gdy użyliśmy portali do odebrania nagrody za liczbę portali? Czy portale użyte do zdobycia nagród wliczają się do 7 kończącej grę?

~ Kasia 18.05.2022 14:33

Oczywiście, że można odebrać inne nagrody -> portale nie są "blokowane" przez żaden typ nagrody i oczywiście, wliczają się do siódemki kończącej grę.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sapphire101 04.10.2022 14:47

Witam, dosyć często gramy w rodzinnym gronie i polecam bardzo, ale po ostatniej rozgrywce mam pytanie o koniec gry (bo trochę było dyskusji) Jeżeli w rundzie końcowej gracz A ogłasza jako pierwszy otwarcie portalu i jest to jego 7 portal oraz gracz B również otwiera portal np 5ty to czy gracz B może skorzystać z nagrody za ilość otwartych czy już nie?

~ Michał 23.04.2022 18:01

Może. Wykonuje wszystkie kroki aktywacji portalu. "Gra dobiega końca, gdy którykolwiek z graczy na koniec rundy ma otwarte 7 portali. Jeśli kilkoro graczy może otworzyć portale w ostatniej rundzie, standardowo wykonują kroki aktywacji portalu. "

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Paweł 11.05.2022 18:25

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Kroniki zamku Avel

Kroniki zamku Avel

Księga zaklęć

Księga zaklęć