Wojna o Pierścień (druga edycja)

Epicka strategia w świecie Tolkiena
  • star
  • star
  • star
  • star
  • star
  (21)
 • 2 - 4 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 180 minut
 • wydanie polskie
Wojna o Pierścień to epicka strategiczna gra planszowa pozwalająca graczom zanurzyć się w świecie Władcy Pierścieni stworzonym przez J.R.R. Tolkiena, pełnym ekscytujących przygód, dramatycznych starć i niezapominanych bohaterów. Jako gracz Wolnych Ludów będziesz dowodzić zastępami największych królestw Trzeciej Ery: odjeźdżców z Rohanu, po żołnierzy Gondoru i elfy z Rivendell. To na twoich barkach spoczywać będzie ciężar obrony ostatnich wolnych krain Śródziemia.Zmierzysz się ze straszliwymi sługami Saurona na polu bitwy, rozpaczliwie próbując spowolnić przypływ mroku, a jednocześnie poprowadzisz Drużynę Pierścienia ku Górze Przeznaczenia.Jako gracz Cienia staniesz na czele hord Czarnego Władcy oraz jego najpotężniejszych sług i spróbujesz okryć krainy Śródziemia wieczną ciemnością. Na twoje rozkazy czekają legiony orków, trolli, jeźdźców wilków i straszliwe Upiory Pierścienia. Wytrop Powiernika Pierścienia i odzyskaj najcenniejszy skarb Saurona albo zmiażdż wrogów potęgą swoich armii.Oto twoja szansa, zmienić bieg historii całej ery...
Autor:
Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello
Wydawca:
Galakta
37995

store

Dostępna 1 sztuka w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Przesyłka kurierska UPS) już od 0 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Wojna o Pierścień to epicka strategiczna gra planszowa pozwalająca graczom zanurzyć się w świecie Władcy Pierścieni stworzonym przez J.R.R. Tolkiena, pełnym ekscytujących przygód, dramatycznych starć i niezapominanych bohaterów. 
Jako gracz Wolnych Ludów będziesz dowodzić zastępami największych królestw Trzeciej Ery: odjeźdżców z Rohanu, po żołnierzy Gondoru i elfy z Rivendell. To na twoich barkach spoczywać będzie ciężar obrony ostatnich wolnych krain Śródziemia.
Zmierzysz się ze straszliwymi sługami Saurona na polu bitwy, rozpaczliwie próbując spowolnić przypływ mroku, a jednocześnie poprowadzisz Drużynę Pierścienia ku Górze Przeznaczenia.
Jako gracz Cienia staniesz na czele hord Czarnego Władcy oraz jego najpotężniejszych sług i spróbujesz okryć krainy Śródziemia wieczną ciemnością. Na twoje rozkazy czekają legiony orków, trolli, jeźdźców wilków i straszliwe Upiory Pierścienia. Wytrop Powiernika Pierścienia i odzyskaj najcenniejszy skarb Saurona albo zmiażdż wrogów potęgą swoich armii.
Oto twoja szansa, zmienić bieg historii całej ery...

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • Olbrzymia (70x100 cm) plansza składająca się z dwóch części
 • 205 plastikowych figurek przedstawiających armie i postacie (ponad trzydzieści różnych wzorów)
 • 16 kości akcji
 • 5 kości bitwy
 • 76 tekturowych żetonów
 • 110 kart Wydarzeń i Postaci
 • instrukcja
 • dwa arkusze pomocy gracza
Waga (kg):
1.8
Pasujące koszulki:

Dodatki i akcesoria


4.90
na podstawie 21 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wojna o Pierścień (druga edycja)


Najbardziej przydatne recenzje

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 385

Bardzo rozbudowana pozycja.
Największy plus za oddanie realiów świata Tolkiena. Tera cały przebieg wojny można całkowicie zmienić.

Gra ma dużo losowości, ale da się z tym żyć.
Każdy wynik na kości akcji daje różne możliwości, więc praktycznie zawsze można coś sensownego ze swoim rzutem zrobić.
Najbardziej chyba boli to, że niektóre karty sprawdzą się świetnie np. na początku gry, a kiedy indziej są niemal bezużyteczne.
Walka jest mocno losowa (zwłaszcza atakowanie twierdzy), ale karty pomagają, a rzutów w całej grze wykonujemy na tyle dużo, że statystyka ma tu coś do powiedzenia.

Dodatkowo każdą stroną gra się zupełnie inaczej, co zdecydowanie zwiększa ilość rozrywki czerpanej z gry.
Całość działa dobrze na czterech graczy.

Na pewno nie jest to gra dla każdego.
Polecam maniakom Tolkiena.
Polecam osobom lubiącym strategie z walką na kostkach.
Ja jestem z niej zadowolony.


Łukasz

Liczba recenzji: 16

Dobry, solidny produkt

Gra przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Obie strony konfliktu prowadzi się w zupełnie odmienny sposób, obie strony aż pękają od możliwych ścieżek ku zwycięstwu. Początkowo może się wydawać, że Wolne Ludy już na wstępie skazane są na nieuchronną klęskę - nic bardziej mylnego. Potężna plansza i mnogość figurek, po rozłożeniu powala ogromem i majestatem. Jedyny mankament to jakość figurek. Bez hartowania większość jest pogięta, pokrzywiona i zwyczajnie paskudnie prezentuje się na planszy. To jednak mały minus, bo figurki "nawraca się do pionu" łatwo, prosto i dość szybko. Jednakowoż za tą cenę (rozumiem licencję, ale bez przesady) ich jakość powinna być o niebo lepsza. Pomimo moich utyskiwań, grę szczerze polecam, jednocześnie ostrzegając przed czasem rozgrywki. Ten jest niebotycznie długi podczas pierwszych rozgrywek. Myślę, że i doświadczeni gracze też mieliby kłopot zamknąć jedną partię w zakresie 180 minut. Dla mnie to plus i to duży, bowiem gra nie nudzi, niepostrzeżenie wykradając każdą minutę z życiorysu, przy okazji idealnie oddając nastrój twórczości Tolkiena. Polecam i to gorąco.


Nightbomber

Liczba recenzji: 243

@Zdzisław: to nie tak. To jest inna kategoria rozrywki, inna jakość i inny sposób wykorzystania czasu z dziećmi. Moja córka (13) w ogóle nie gra na kompie, za to gra ze mną i żoną w planszówki. Tak, te drogie. To prawda. Też te powyżej 200 PLN. A i cała kolekcja Talizmana..ho, ho, ho! Ostatnio w Imperium Corleone, po wytumaczeniu o co chodzi, co to jest mafia, czym są wymuszenia, kto to był Don i w ogóle. Wielka lekcja to była. KAŻDA godzina razem spędzona jest bezcenna.

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie