Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż

Zdobywca tytułu Gra Roku Dla Dzieci 2018!
31 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 6 lat
  • 15 - 30 minut
  • wydanie polskie
Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż to gra skierowana do rodzin, która jest świetnym wstępem do pociągowej serii gier Wsiąść do Pociągu, będącej bestsellerem na całym świecie. Gra zawiera mapę Europy ze skróconymi trasami oraz ilustracjami charakterystycznymi dla każdego z miast. Dzięki tej prostszej wersji najmłodsi gracze oraz początkujący mogą stawiać pierwsze kroki podróżując i odwiedzając miasta naszego kontynentu. Pomimo, że zasady zostały uproszczone, a cele w postaci kart biletów są łatwiejsze do wykonania, to gra pozostaje wierna mechanice serii gier Wsiąść do Pociągu - gracze ścigają się w zajmowaniu tras na planszy. Zapadające w pamięć obrazki odzwierciedlone na kartach biletów ułatwiają odnalezienie miast na planszy najmłodszym dzieciom, które z wielką radością zajmują kolejne trasy używając do tego większych niż zwykle plastikowych wagoników. Jeśli masz pod ręką kogoś, kto zaczyna przygodę z grami planszowymi lub małe dziecko, które nie potrafi jeszcze zbyt dużo czasu skupić się nad planszą, to "Pierwsza Podróż" sprawdzi się znakomicie jako wprowadzenie do gier planszowych również z uwagi na bardzo krótki czas gry (15-30 minut).
Wydawca:
Rebel
159,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Wsiąść do Pociągu: Pierwsza Podróż to gra skierowana do rodzin, która jest świetnym wstępem do pociągowej serii gier Wsiąść do Pociągu, będącej bestsellerem na całym świecie. Gra zawiera mapę Europy ze skróconymi trasami oraz ilustracjami charakterystycznymi dla każdego z miast. Dzięki tej prostszej wersji najmłodsi gracze oraz początkujący mogą stawiać pierwsze kroki podróżując i odwiedzając miasta naszego kontynentu.

Większe wagoniki świetnie pasują do dziecięcych rączek.

Pomimo, że zasady zostały uproszczone, a cele w postaci kart biletów są łatwiejsze do wykonania, to gra pozostaje wierna mechanice serii gier Wsiąść do Pociągu - gracze ścigają się w zajmowaniu tras na planszy. Zapadające w pamięć obrazki odzwierciedlone na kartach biletów ułatwiają odnalezienie miast na planszy najmłodszym dzieciom, które z wielką radością zajmują kolejne trasy używając do tego większych niż zwykle plastikowych wagoników.

Jeśli masz pod ręką kogoś, kto zaczyna przygodę z grami planszowymi lub małe dziecko, które nie potrafi jeszcze zbyt dużo czasu skupić się nad planszą, to "Pierwsza Podróż" sprawdzi się znakomicie jako wprowadzenie do gier planszowych również z uwagi na bardzo krótki czas gry (15-30 minut).

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • plansza
  • 80 plastikowych wagoników
  • 72 karty pociągów
  • 32 karty biletów
  • 4 karty biletów specjalnych
  • złoty bilet
Waga:
1,15 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LFCACA105
Pasujące koszulki:

Gra Roku 2018 - dla dzieciGra Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż została laureatem konkursu Gra Roku 2018 w kategorii Gra Roku Dla Dzieci

Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.84
na podstawie 31 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróżNajbardziej przydatne recenzje

Tomek

Od pierwszego dnia świąt gramy w to z naszą sześcioletnią córką codziennie, a jak z żoną nie możemy to córka gra w to z dziadkiem.
Bardzo fajnie się w nią gra i dorosłym i dzieciom. Polecam.
PS: jak kupowaliśmy to nie zdawaliśmy sobie sprawę że dla córki to będzie taka rewelacja.
Doradzam tez zakup koszulek na karty żeby się nie niszczyły przy dzieciach.


Nightbomber

Liczba recenzji: 171

Wspaniale Tomku! I właśnie o to chodzi w planszówkach! Ale, ale, sześciolatka, to już duży potencjał. Teraz proponuję Wam "Wsiąść do Pociągu" wersję USA. Córka spokojnie da sobie radę (pamiętam jak moja miała 6 lat:). A poza tym na pewno sprawdzi się także "Polowanie na Robale". Świetnie uczy szacowania prawdopodobieństwa.


Dekornyt

Liczba recenzji: 97

Kupione dla 6-latka okazało się już za proste i cieszyło przez kilka partii. Ale bliźniaki 5-letnie zagrywają się aż miło.Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 2
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 1

Dzień dobry, kiedy będzie dostępna gra Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż. Czy są inne wydania tej gry dla dzieci?

~ Milena 08.08.2023 14:34

Wygląda na to, że nie mamy tutaj jeszcze odpowiedzi. Chcesz być pierwszy?

Dzień dobry chciałem podarować grę wsiąść do pociągu, pierwsza podróż, uchodźcom z Ukrainy, którzy zamieszkali w naszej bazie pod Tatram. Mają tam 3 chłopców i dziewczynkę w wieku 4,5-7 lat. Potrzebuję instrukcję w języku ukraińskim lub rosyjskim. mój adres AGalas@poczta.fm

~ Andrzej Gałaś 13.03.2022 18:24

Instrukcje do gier w języku ukraińskim znajdują się na stronie wydawnictworebel.pl - niestety wśród nich nie ma zasad do Pierwszej Podróży.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Sylwia 17.03.2022 12:16

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Pluszowych snów!

Pluszowych snów!

Domek

Domek

Moje małe Everdell

Moje małe Everdell