Dungeons & Dragons: Starter Set (Zestaw Startowy)

Wprowadzenie do najpopularniejszej na świecie gry RPG
44 opinie
 • 2 - 10 osób
 • od 14 lat
 • wydanie polskie
Eksploruj podziemne labirynty! Plądruj wielkie skarbce! Walcz z legendarnymi potworami! Zestaw Startowy jest wprowadzeniem do wypełnionej akcją i niesamowitymi przygodami, najpopularniejszej gry fabularnej na świecie, jaką jest Dungeons & Dragons®! W tym pudełku znajdują się najważniejsze zasady, a także wszystko inne, co jest potrzebne do rozpoczęcia niesamowitej przygody w świecie okrutnych smoków i dzielnych poszukiwaczy przygód! W pudełku znajdziesz: Zasady dla początkujących, które pozwolą Tobie i Twoim graczom w pełni cieszyć załączoną przygodą. W tym podstawy prowadzenia D&D, schemat walki, zasady dotyczące podróżowania i rzucania czarów. Jedną z najlepszych do tej pory opublikowanych przygód w świecie Zapomnianych Krain, która przeprowadzi drużynę od pierwszego aż do piątego poziomu, a także za pomocą wskazówek pomoże początkującemu Mistrzowi Podziemi. Pięć zawczasu przygotowanych kart postaci, z których każda na odwrocie ma wszystkie informacje potrzebne do grania daną postacią. Podstawowy zestaw kości potrzebny, aby rozpocząć grę.   Jeśli zastanawiasz się, gdzie zacząć swoją przygodę z D&D®, ten produkt zapewni Ci wszystko to, czego potrzebujesz! Co dalej? Jeśli wraz z przyjaciółmi stwierdzicie, że chcecie przeżyć więcej przygód w świecie piątej edycji D&D, dołączcie do tysięcy ludzi na całym świecie i sięgnijcie po Player’s Handbook (Podręcznik Gracza), Dungeon Master’s Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi), a także Monster Manual (Księga Potworów)  i stwórzcie razem wiele niezapomnianych opowieści. Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast. Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.
Wydawca:
Rebel
Liczba stron:
96
Rodzaj oprawy:
miękka
99,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Produkt archiwalny: nie będzie dodrukowywany

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Eksploruj podziemne labirynty! Plądruj wielkie skarbce! Walcz z legendarnymi potworami!

Zestaw Startowy jest wprowadzeniem do wypełnionej akcją i niesamowitymi przygodami, najpopularniejszej gry fabularnej na świecie, jaką jest Dungeons & Dragons®!

W tym pudełku znajdują się najważniejsze zasady, a także wszystko inne, co jest potrzebne do rozpoczęcia niesamowitej przygody w świecie okrutnych smoków i dzielnych poszukiwaczy przygód!

W pudełku znajdziesz:

 • Zasady dla początkujących, które pozwolą Tobie i Twoim graczom w pełni cieszyć załączoną przygodą. W tym podstawy prowadzenia D&D, schemat walki, zasady dotyczące podróżowania i rzucania czarów.
 • Jedną z najlepszych do tej pory opublikowanych przygód w świecie Zapomnianych Krain, która przeprowadzi drużynę od pierwszego aż do piątego poziomu, a także za pomocą wskazówek pomoże początkującemu Mistrzowi Podziemi.
 • Pięć zawczasu przygotowanych kart postaci, z których każda na odwrocie ma wszystkie informacje potrzebne do grania daną postacią.
 • Podstawowy zestaw kości potrzebny, aby rozpocząć grę.
 

Jeśli zastanawiasz się, gdzie zacząć swoją przygodę z D&D®, ten produkt zapewni Ci wszystko to, czego potrzebujesz!

Co dalej?

Jeśli wraz z przyjaciółmi stwierdzicie, że chcecie przeżyć więcej przygód w świecie piątej edycji D&D, dołączcie do tysięcy ludzi na całym świecie i sięgnijcie po Player’s Handbook (Podręcznik Gracza), Dungeon Master’s Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi), a także Monster Manual (Księga Potworów)  i stwórzcie razem wiele niezapomnianych opowieści.

Piąta edycja Dungeons & Dragons to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast.

Wszystkie grafiki podlegają ostatecznej akceptacji licencjodawcy.

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • zasady dla początkujących
 • przygoda dla postaci na poziomie 1-5
 • 5 gotowych do gry kart postaci
 • zestaw 6 kości
 • (trzeci druk 05.2020)
Waga:
730 g
Kod producenta:
73600-L

Wydrukuj i graj za darmo

Pobierz skrót zasad z DnD Beyond

Pobierz przygodę z DnD Beyond

Sprawdź pozostałe darmowe materiały przygotowane przez Wizards of the Coast na dnd.wizards.com


Recenzje

4.68
na podstawie 44 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dungeons & Dragons: Starter Set (Zestaw Startowy)Najbardziej przydatne recenzje

Kusiu

Liczba recenzji: 22

bardzo dobrze się bawię jako gracz w tym systemie. Nasz MG poprowadzi przygodę ze startera (już 4 sesje za nami|) i jestem pod wrażeniem fanu płynącego z walki jaki daje ten system. Śmiertelność też daje we znaki. Zginęły nam już 2 postacie.

POLECAM warto wypróbować.


Adam

Liczba recenzji: 23

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pięknie wydany zestaw zawierający niezwykle grywalną przygodę wprowadzającą oraz komplet ładnych kości. Za tę cenę, naprawdę warto - produkt zapewnia materiał na co najmniej kilka sesji. Moim zdaniem to niemal idealny zestaw startowy na rozpoczęcie przygody z RPG.


Zackmaster

Liczba recenzji: 124

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Razem z kolegami będziemy długo to przechodzić, w czasie pierwszej sesji udało się dojść do jaskini :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 4
Z odpowiedzią 4
Oczekujące na odpowiedź 0

Kiedy będzie znów dostępna gra?

~ Bard 25.06.2022 00:00

Zestaw startowy do D&D od Wydawnictwa Rebel nie będzie już dostępny.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 28.06.2022 16:07

A wiadomo dlaczego i czy można kupić gdzieś indziej?

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Tostek 29.06.2022 00:36

Zgubiłem fabułę z zestawu startowego. Czy jest jakaś możliwość kupna lub otrzymania jej po polsku bez potrzeby kupowania kolejnego zestawu startowego?

~ Jan 11.04.2022 08:50

Niestety jedyna opcja darmowa to poszukać fabuły w języku angielskim. Z powodu pandemii Wizardsi udostępnili całość startera online. Googlowałbym.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 12.04.2022 13:27

Chciałem rozpocząć przygodę z D&D razem z córką. Czy jest sens w to grać na zasadzie, że ja jestem MG, a ona kontroluje jedną, max dwie postacie? Czy podręcznik daje jakiś mechanizm skalowania historii pod kątem ilości graczy? Rozważam ewentualnie, żeby oprócz bycia MG pełnić funkcję gracza pomocniczego. Jeżeli chodzi o zasady to nie mam obaw, że córka to ogarnie.

~ Ukasz 23.08.2021 12:35

W tasha cauldron of everything masz system pomocnikow ;) moze tam znajdziesz inspiracje.

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Piotr 07.09.2021 09:28

W ile osób należy grać w D&D Zestaw Startowy? Czy Mistrz Podziemi może również wcielić się w rolę bohatera?

~ Mateusz 24.08.2020 18:30

Prowadziłem tę przygodę dla czterech graczy i taka liczba wydawała się w porządku. Pięciu byłoby pewnie w sam raz, a przy sześciu trzeba by dodać więcej przeciwników. Przy trzech na pewno dałbym graczom jakieś ułatwienie, przynajmniej na początek. Wydaje mi się, że później powinno mieć to mniejsze znaczenie, bo doświadczenie jest zwykle dzielone równo między bohaterów, więc im mniej ich jest tym więcej doświadczenia na głowę (a także złota i magicznych przedmiotów, choć te ostatnie naprawdę ciężko zdobyć w tej przygodzie, a złoto ma znikomą wartość bo sprzedawcy nie mają nic ciekawego). Nie kojarzę żadnej wzmianki w podręczniku o kierowaniu dodatkową postacią przez MG/MP, ale myślę, że nie ma przeszkód, o ile ta postać jest jedynie wsparciem i nie wpływa na decyzje drużyny. W tej przygodzie jest nawet kilku bohaterów niezależnych, których mistrz mógłby w tym celu łatwo wykorzystać - pierwszego oczywistego sojusznika bohaterowie spotykają już w pierwszej części, ale wymaga to stoczenia kilku walk. Jeśli pospieszą się zbytnio i trafią na wrogiego dowódcę, to najprawdopodobniej co najmniej jedna postać zginie - w podręczniku nie ma żadnego ostrzeżenia, ale w pierwszej części przygody jest przeciwnik, który przy dobrym rzucie spokojnie może zabić pierwszopoziomową postać jednym ciosem (zabić, a nie tylko pozbawić przytomności).

Czy odpowiedź była przydatna? 1

~ Paweł 27.09.2020 02:06

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie