Świat Mroku

World of Darkness po polsku
126 opinii
  • wydanie polskie
Świat nie jest tym, za co go miałeś.Wzrok gargulców łypiących ze szczytów wieżowcówpada na fabryki wypluwające kłęby dymui ulice nabrzmiałe ludzkim tłumem.Gdzieś wśród nich kryją sięRzeczy, o których nie powinniśmy wiedzieć.Pod osłoną cieni żyją nieznane nam istoty.Obserwują nas,śledzą nas,polują na nasze ciała i dusze.Życie które znasz jest kłamstwem.Najbardziej skryte lęki nie są grą pozorów. Są prawdziwe.Teraz, gdy dane ci było ujrzeć prawdziwą twarz tego świata pogrążonego w mroku, nie będziesz już w stanie się przed nim ukryć.Podręcznik podstawowy do nowej edycji Świata Mroku (World of Darkness). Dzięki niemu możesz zapoznać się z nową, zintegrowaną mechaniką World of Darkness, opisem świata a także sposobem tworzenia postaci śmiertelnych. Książka zawiera także rozdział o prowadzeniu gier narracyjnych (technikach, klimacie i nastroju) oraz statystyki przykładowych przeciwników (Duchów). Dzięki temu podręcznikowi stworzysz postać śmiertelną, którą później przekształcisz w jedną z istot ponadnaturalnych (wampira, wilkołaka, itp.) zgodnie z zasadami przedstawionymi w odpowiednim podręczniku "rasowym" - Wampir: Requiem, Wilkołak: Odrzuceni czy Mag: Przebudzenie. Dlaczego MUSISZ go mieć? Wydany jest w grubej, twardej, lakierowanej okładce Jest gruby i zszywany (nie klejony!) Ma fantastyczne grafiki - cały podręcznik świetnie oddaje klimat Świata Mroku Jest absolutnie kompleksowy, zawiera wszystko, pozwala pogrążyć się w World of Darkness jeszcze bardziej, głębiej...
Wydawca:
ISA
55,00

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

Świat nie jest tym, za co go miałeś.
Wzrok gargulców łypiących ze szczytów wieżowców
pada na fabryki wypluwające kłęby dymu
i ulice nabrzmiałe ludzkim tłumem.
Gdzieś wśród nich kryją się
Rzeczy, o których nie powinniśmy wiedzieć.
Pod osłoną cieni żyją nieznane nam istoty.
Obserwują nas,
śledzą nas,
polują na nasze ciała i dusze.
Życie które znasz jest kłamstwem.
Najbardziej skryte lęki nie są grą pozorów. Są prawdziwe.
Teraz, gdy dane ci było ujrzeć prawdziwą twarz tego świata pogrążonego w mroku, nie będziesz już w stanie się przed nim ukryć.
Podręcznik podstawowy do nowej edycji Świata Mroku (World of Darkness). Dzięki niemu możesz zapoznać się z nową, zintegrowaną mechaniką World of Darkness, opisem świata a także sposobem tworzenia postaci śmiertelnych. Książka zawiera także rozdział o prowadzeniu gier narracyjnych (technikach, klimacie i nastroju) oraz statystyki przykładowych przeciwników (Duchów).

Dzięki temu podręcznikowi stworzysz postać śmiertelną, którą później przekształcisz w jedną z istot ponadnaturalnych (wampira, wilkołaka, itp.) zgodnie z zasadami przedstawionymi w odpowiednim podręczniku "rasowym" - Wampir: Requiem, Wilkołak: Odrzuceni czy Mag: Przebudzenie.

Dlaczego MUSISZ go mieć?

  • Wydany jest w grubej, twardej, lakierowanej okładce
  • Jest gruby i zszywany (nie klejony!)
  • Ma fantastyczne grafiki - cały podręcznik świetnie oddaje klimat Świata Mroku
  • Jest absolutnie kompleksowy, zawiera wszystko, pozwala pogrążyć się w World of Darkness jeszcze bardziej, głębiej...

Recenzje

4.28
na podstawie 126 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Świat MrokuNajbardziej przydatne recenzje

Red5

Liczba recenzji: 18

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Rzuty pulami dziesiątek, tradycyjny podział na rundy, trafienia, obrażenia, umiejętności... Po prostu w miarę uniwersalna, mainstreamowa mechanika.

Użyłem do prowadzenia detektywistycznego horroru - zarówno Świat Mroku z ludzkiego punktu widzenia (właściwie sama podstawka nadaje się głównie do zmagań z nawiedzającymi świat duchami) i nieco Zewu Cthulhu. Przypomniałem sobie dzięki temu po raz kolejny jakie są najczęstsze wady mechanik uniwersalnych :) Nie mam większych zarzutów, całość działa i nie jest bardziej absurdalna od największych konkurentów. Problem jak zawsze w braku specjalizacji, zaskoczeń i nietypowych rozwiązań. Nie jest ani wyjątkowo szybko, nie ma szczególnego wsparcia dla horroru ani dla dochodzeń. Z oficjalnymi settingami (Wilki, Wampiry) działa to prawdopodobnie znacznie ciekawiej.

Cena oczywiście jest świetna, zwłaszcza za tej jakości wydanie.


Enuya

Liczba recenzji: 11

Doskonały podręcznik i system, zwłaszcza dla początkujących graczy. Przystępna, intuicyjna mechanika, w sam raz dla graczy, którzy nie czują ogromnego zamiłowania do setek tabelek, rzutów i przerzutów.
Podręcznik wykonany starannie, z przyjemnymi dla oka ilustracjami, napisany przystępnym, ciekawym zarówno dra graczy jak i dla MG językiem.
Setting utrzymany w specyficznym klimacie zbliżonym do filmów noir, pod który można podpiąć wiele różnorodnych kampanii.
Gorąco polecam.


Faefix

Liczba recenzji: 5

Dobry, solidny produkt

Na początku - Rebel na "piątkę" nie pierwszy raz ;)
Co do podręcznika - bardzo solidnie wydany, za tę cenę na prawdę warto. Ilustracje czarnobiałe, bardzo w klimacie Świata Mroku. Dużo opowiadań, które maja za zadanie wprowadzić czytelnika - dla mnie nieco za dużo. Lubię nieco bardziej konkretne podręczniki. Podoba mi się jednak konstrukcja wyjaśniająca zasady od ogółu do szczegółu, przez co wraz z kolejnymi rozdziałami rozumie się coraz lepiej zasady. Wracają pojęcia wyjaśnione na początku, poszerzone o dokładne wyjaśnienia i przykłady. System jeszcze nie "ograny", ale zdaje się być spójny, przejrzysty i logiczny :) Bardzo pozytywne jest to, że nawet bez Wampira czy Wilkołaka można już grać i autorzy mają też na to pomysł. Dzięki temu mogę wypróbować zasady bez konieczności kupowania większej ilości książek, jak to mają w zwyczaju niektóre systemy ;)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Wampir: Maskarada

Wampir: Maskarada