Gustuś - recenzje

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemna i nieskomplikowana gra z mechaniką Push Your Luck. Posiada łatwe do przyswojenia zasady i przyjemną dla oka oprawę graficzną. Do plusów należy doliczyć też ilość dostępnych wariantów efektów dla poszczególnych składników.
Ubolewam jedynie nad sakiewkami, które mogłyby mieć zaokrąglony dół - niestety znaczniki lubią chować się w jednym z rogów.
Jest to dobra gra na wprowadzenie osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z planszówkami, czy też do grania razem z dziećmi.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

3/5
Niezbyt skomplikowana gra karciana, jednak trzeba się trochę nagłowić nad strategią. Jednakże nie jest to gra, do której chce się wracać.
Unikatowość talii jest jednocześnie plusem i minusem. Plus - wiadomo, nasza talia jest jedyna i niepowtarzalna. Minus - to nie my ją stworzyliśmy, a wszystko zależy od naszego szczęścia. Jeżeli się nie poszczęściło, to niestety, ale możemy trafić na bardzo nieciekawą talię. Jeśli talia przeciwnika jest podobnie nieciekawa, to gra potrafi się niemiłosiernie dłużyć.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W małym i niepozornym pudełku ukrywa się bardzo dobra gra. Choć pozornie gra wydaje się banalna, to jednak okazuje się, że odpowiednie wykładanie kart nie jest takie oczywiste i zmusza nas do myślenia. Na plus oceniam także odrobinę negatywnej interakcji (możemy komuś zablokować punktowanie). Nie można także pominąć jakości wykonania kart - są to solidne karty, nie trzeba się martwić brakiem koszulek, nic się z nimi nie dzieje. No i te grafiki!
Podsumowując, mamy tutaj bardzo przyjemną i przystępną grę za niewielkie pieniądze.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjemna, choć niezbyt urodziwa gra. Świetnie sprawdza się przy dwóch osobach (nie wiem jak przy większej ilości, gdyż jeszcze nie było mi dane tego sprawdzić). Instrukcja napisana zrozumiałym językiem. Można pogłówkować.
Mimo że gra nie znajdzie się w mojej topce, to mogę ją z czystym sercem polecić.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Łatwa i przyjemna gra karciana, z którą poradzi sobie nawet dziecko. Moim zdaniem o wiele ciekawiej gra się w 3-4 osoby - nie zawsze da się zapamiętać gdzie twój przeciwnik akurat położył 0 i można się nieźle zdziwić przy ujawnianiu kart, gdy okaże się że ukradzione zero jest tak naprawdę dziewiątką.
Mimo to "Sen" świetnie się sprawdza także przy grze we dwójkę. Podobają mi się także alternatywne warianty, które urozmaicają rozgrywkę.
No i te ilustracje! Są piękne i dopasowane do klimatu gry.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra imprezowo-kooperacyjna, ale też familijna. Łatwe, przejrzyste zasady, a mimo to gra jest całkowicie nieprzewidywalna ze względu na skojarzenie współgraczy. Nawet dzieci nie mają problemu ze zrozumieniem zasad (czasami tylko trzeba im wytłumaczyć znaczenie niektórych słów, bądź zmienić wybrane słowo, jednak w niczym nie umniejsza to grze). Udało mi się wciągnąć do gry nawet rodziców! Dla mnie 5/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piękna! Zakochałam się w niej od pierwszego wejrzenia (na płytki ;)). Ma proste zasady, ale nie jest prostacka. Gra się bardzo przyjemnie, trzeba w niej trochę pogłówkować.
Niektórzy mogą się ze mną nie zgodzić, ale gra posiada także element negatywnej interakcji (którą baaardzo lubię), bo jak inaczej nazwać sytuację, w której przeciwnik zostawia ci 7 płytek koloru, którego nie możesz nigdzie dołożyć?!
Podsumowując, jest to bardzo dobra gra, dająca dużo frajdy (i ciesząca oczy). Sprawdzi się zarówno dla początkujących jak i tych bardziej zaawansowanych planszówkowiczów. Jest także świetna do wprowadzania nowych graczy w świat gier planszowych. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Powiem szczerze, że po przeczytaniu różnych recenzji myślałam sobie, że ta gra na pewno mi się nie spodoba. Jednak los jest przekorny i dostałam grę pod choinkę...
No i cóż mogę powiedzieć: jestem zauroczona! Minimum zasad, maksimum przyjemności. Dobrze gra się zarówno we dwójkę jak i w większym towarzystwie. 5/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Grę otrzymałam w prezencie ślubnym. I był to najlepszy prezent, jaki mogliśmy z mężem otrzymać. Gra się szybko, ale zdecydowanie trzeba przy niej trochę pogłówkować. Jeśli jakaś para szuka szybkiej gry na myślenie, to z czystym sercem mogę polecić "Gejsze".


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra! Grałam w nią w wersji dla 2 osób i w wersji dla 4 osób. W obu przypadkach dostarcza sporo frajdy. Zdecydowanie polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: