Arizonna - recenzje

Dobry dodatek, który uatrakcyjnia rozgrywkę :)
Wprowadza pięknie wykonane, żółte figurki, które cieszą oko. No i wreszcie mamy ufizycznienie niektórych bogów, których imiona do tej pory widniały tylko na kartach. Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra, jak najbardziej zasługująca na wszelkie nagrody, które otrzymała :) dobrze grało mi się w nią w 2 oraz w 3 osoby, bardzo pozytywnie oceniam zmianę setupu, zależnego od liczby graczy. Również losowość dostępnych akcji runda po rundzie jest istotna.
Osobiście jestem zachwycona Agricolą :) 5/5


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Przy pierwszym podejściu do gry we dwoje było ciężko, bo było już późno, bo instrukcja nie zawsze jasna, bo tyle możliwości, tyle do przetworzenia... i odłożyliśmy grę na inny dzień. Latem drugie podejście... i gra mnie po prostu urzekła :) Jest świetna, bardzo klimatyczna, ma intrygujący mechanizm, dużo akcji do wyboru podczas tury, sporo opcji rozszerzenia rozgrywki, losowość i regrywalność. Ciągle korci mnie, by do niej powracać, ciągle mi mało. Gdy już pojmie się wszelkie zasady i możliwości, gra nie wydaje się tak trudna. Potrafi zaskoczyć, gdy myślimy, że gramy razem, a potem okazuje się, że ktoś był Zdrajcą. Plus również za to, że mimo iż podczas gry jest się raczej drużyną, to pod koniec każdy ma swoje ukryte cele i jeśli udało mu się je wszystkie spełnić - wygrywa. Polecam, osobiście uwielbiam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetnie wykonana (te figurki! ta plansza!), klimatyczna i droga gra. Kupiłam na innym serwisie niż Rebel, o 100zł taniej ;)
Wreszcie jakiś naprawdę dobry tytuł o wikingach! Przyjemnie się gra i nawet jeśli się przegrało, nie demotywuje to do rozpoczęcia gry od nowa. Chce się wracać do tego, ktoś mi powiedział, że jest to "gra na raz" i okazało się, że bardzo się mylił. Polecam, w moim przypadku jak narazie grana we dwoje i bardzo pozytywnie oceniamy Blood Rage. Poluję na dodatki :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Solidny produkt, bardzo ładna oprawa graficzna, zasady przystępne, rywalizacja, taktyka, pomysł... wszystko oceniam jak najbardziej pozytywnie, miło mi się grało we dwoje, aczkolwiek pierwsza rozgrywka zajęła prawie 3 godziny. Co wcale nie jest wadą, o ile ma się tyle wolnego czasu, ale w końcu taki urok gier tego gatunku :) siedziałoby się nad nimi najchętniej bez końca, obmyślając coraz to nowsze strategie i zagrywki. Polecam, nie zawiodłam się!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Czekam z niecierpliwością na wznowienie sprzedaży :) Grałam w grę 4osobową i jest naprawdę fajna, ale w przypadku, gdy nie ma się stałego "towarzystwa growego" pozostajemy we dwójkę, więc taka wersja byłaby w sam raz.


Bardzo sympatyczna gierka, wymaga obmyślania taktyki, logicznego myślenia i jest tutaj wyczuwalna rywalizacja, bo przecież o nią w tej grze chodzi. Mi bardzo się spodobała i chyba na nią zapoluję, tylko czekam na ewentualną wersję zrobioną bardziej dla 2 graczy (słyszałam coś o "Zamku"). Oczywiście tu też się da, ale ja grałam w 4 osoby i wtedy wszystko ma więcej sensu, emocji itp. Polecam :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Rewelacja, dodaje tyle róźnych, zmieszanych frakcji, tyle dynamiki, świeżości... świetna plansza! Chyba najlepsza ze wszystkich, można ją zrolować, podobna do podkładki na mysz komputerową ;D Wygodna, pięknie wykonana. Uwielbiam tą grę i gratuluję twórcy!
Genialna!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Jedna z ciekawszych talii, potrafi zaskoczyć, dość mocna jak na mój gust ( aczkolwiek nie dorównuje Plugastwu :D ). Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Ta gra jest genialna. Naprawdę. Trzeba tylko mieć trochę więcej talii frakcji i wtedy można grać i grać, wypróbowywać różne rasy przeciwko innym rasom. Gra taktyczna. Określone jedynie początkowe rozstawienie kart na planszy, to, gdzie którą kartę potem przemieścimy i dlaczego, zależy tylko od nas. Te wszystkie postaci, karty wydarzeń... są po prostu strzałem w 10! Fantastyczne wykonanie i pomysł z planszą.
Bardzo cieszę się z zakupu, polecam jednak dokupienie Master Set'u (nie dość, że będzie więcej ras, to jeszcze druga, solidniejsza plansza, dzięki której można zagrać w 4 osoby). Świetna, świetna i jeszcze raz świetna! :))


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra, którą równie dobrze każdy może stworzyć sam, ale jej wykonanie i pomysł naprawdę mnie usatysfakcjonowały. Świetna dla rodziny/na spotkanie z przyjaciółmi. Tylko cena za wysoka ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Dobra, nieskomplikowana gierka idealna do zabrania w podróż, pogrania w rodzinnym gronie, niedługa. Z serii "jak zrobić coś z niczego" bardzo dobrze to twórcy wyszło, chwalę i powracam do Korsara, gdy zależy mi na krótkiej partyjce przy śniadaniu we dwoje bądź z rodziną :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Łatwa, niestety powtarzalna i szybko się nudzi. Ja rozumiem, że wielcy fani LOTRa i Hobbita i tak kupią i pochwalą, sama jestem fanką i chwalę, ale... kurczę, można było się bardziej postarać. Mamy dwie talie, które są identyczne - za to spory minus. Gdy gramy we dwoje, miło byłoby zobaczyć masę różnorodnych postaci i rysunków. Tutaj - zarówno Twoja drużyna jak i przeciwnika jest taka sama. Ten sam Bilbo, te same krasnoludy. Podobnie z potworami, które trzeba pokonać - rząd tych samych orków/pająków i jeden główny boss do pokonania, po czym w kolejnej potyczce wykładamy znów rząd identycznych orków (tylko koszt ich pokonania się różni) oraz nowego bossa. I tak dochodzimy do końca, pokonujemy Smauga w taki sam sposób. Mimo, iż kocham uniwersum Tolkiena, daję tej grze 3.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Daję 4. Sympatyczna, łatwa, często bawi :) Przystępna dla każdego. Za losowość dałabym więcej, niż 2 kostki. Tych małych karteczek ze słowami do odgadnięcia jest naprawdę dużo, na dodatek na drugiej stronie mają kolejne nowe słówka. A wzory, według których mamy odgadywać słowa również mają aż 4 kombinacje! I jest ich sporo! Za każdym razem coś innego :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Powiem tak.. gra do łatwych nie należy, przy każdej kolejnej partii odkrywam coś nowego, coś nabiera większego sensu, a fakt ten jest bardzo intrygujący! Do -rodzinnych bym jej nie zaliczyła, za trudna, ale dla graczy, którzy już trochę grają szczerze polecam. Czysta kooperacja, nawet spora losowość w związku z kilkoma księgami przeróżnych potworów do pokonania, ciekawe rozwiązania i uczucie czegoś zupełnie nowego sprawiają, że chce się w to grać! Tylko... trzeba przewidzieć, czy ma się wystarczająco czasu na rozgrywkę. Jeszcze mi się z chłopakiem nie zdarzyło, byśmy skończyli grę po 90minutach. Pierwsze podejścia trwały 3godziny, później ponad 2.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra na 5, aczkolwiek po rozegraniu kilku partii staje się troszkę monotonna i dobrze, że istnieją do niej dodatki. Wykonanie bardzo staranne, świetne ilustracje, spora interakcja i przede wszystkim super zabawa! A przegrana wcale nie demotywuje, lecz zachęca do obmyślania lepszej strategii :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Przyjemna gierka, nieskomplikowana, dobra do pogrania z rodziną jak i w grupie znajomych bądź we dwoje. Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra, od której zaczęła się moja przygoda z planszówkami i karciankami. Świetna, wzmagająca kreatywność i umożliwiająca poznanie sposobu myślenia innych graczy, spojrzenie na coś ich oczami. Polecam.