Evetta - recenzje

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ciekawa gra, ze względu na swoją prostotę, nawet dla początkujących. Przepiękne grafiki, w których od razu się zakochałam. Minimalny element losowości, niestety wbrew moim oczekiwaniom mała interakcja. Na większe strategię również nie ma tu miejsca. Jednak jestem w stanie polecić tę pozycję dla tych, którzy lubią szybkie i mało absorbujące gry;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sam dodatek jako gra - po prostu super! Bardzo mi się podoba stopniowe wprowadzanie poszczególnych kart w trakcie gry, a także sam pomysł fabuły wprowadza do gry coś, czego brakowało mi w podstawce.
Jedyną zmorą jest... instrukcja! Już w podstawowej wersji była niezrozumiała, a w dodatku jest wręcz tragiczna.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra dla mnie to gra idealna. Na początku chcę zaznaczyć, że swoją przygodę z planszówkami zaczęłam dopiero miesiąc temu, a i tak świetnie odnalazłam się w "Elizjum".
Przede wszystkim urzekła mnie niesamowita grafika na kartach, solidność wykonania całego produktu - zarówno jeśli chodzi o samą grę jak i pudełko, w którym znajdziemy przeróżne przegródki na zawartość, które znacznie ułatwiają organizację. Jeśli chodzi o instrukcję to jest bardzo czytelna, napisana przystępnym językiem i rozwiewa wszelkie wątpliwości, a nie w każdej grze się to zdarza. Strzałem w dziesiątkę jest dołączenie arkuszu z dodatkowymi informacjami o kartach, gdzie możemy znaleźć rozwinięcie informacji na temat działania danej karty.
Chyba najciekawsze jest to, że przed rozgrywką spośród ośmiu wybieramy pięć Talii Rodzin, którymi będziemy grać, dzięki czemu praktycznie każda rozgrywka może wyglądać inaczej. Może nie występuje tu taka typowa interakcja między graczami, ale na pewno możemy sobie trochę poprzeszkadzać nawzajem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ciekawa gra, która troszkę zmusza do ruszenia głową, jednak przez brak interakcji z innymi graczami, równie dobrze mogłaby być jednoosobowa. Ale największą zmorą jest... instrukcja! Instrukcja jest po porostu drogą przez mękę - od razu przyznaję, że mimo wielu prób, zrozumienie jej nie wyszło i skończyło się na ogarnianiu zasad z yt.
Ogólnie powiedziałabym, że gra jest... fajna? na pewno szału nie ma, ale mimo wszystko czasem fajnie jest w nią pograć dla zabicia czasu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna gra, w której liczy się spostrzegawczość i zręczność. Jungle Speed skutecznie rozkręca każdą imprezę!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dodatek znacznie rozszerza rozgrywkę, czas gry wydłużył się nawet do godziny albo i dłużej, co jak dla mnie jest jak najbardziej na plus. Nowe karty wzbogacają możliwość wyboru strategii i zmuszają do większego ruszenia głową niż w wypadku samej podstawy czy też wersji Plus. Biorąc pod uwagę niską cenę "Remontu" gorąco polecam dołączenia tego dodatku do swojej gry;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Bardzo prosta gra, która się nie nudzi!
Ładna oprawa graficzna, karty w standardowej jakości jak to na karcianki przystało, zrozumiały opis poszczególnych kart na samych kartach w przeciwieństwie do instrukcji, która jednak zawiera trochę błędów. Samą podstawę gry rozgrywa się szybko, powiedziałabym nawet, że zbyt szybko, ale na szczęście mamy jeszcze karty Plus, które bardzo urozmaicają rozgrywkę.
Pomimo tego, że możemy sobie obrać jakąś strategię, trochę poprzeszkadzać innym graczom podbierając karty, na które może mieliby chrapkę to jednak losowość odgrywa tu dość dużą rolę (nawet pod koniec gry może doprowadzić do zwycięstwa pozornie najsłabszego gracza).
Mimo wielu już rozegranych rozgrywek, gra w moim domu jest jedną z ulubionych i bardzo często do niej wracam. Szczerze polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra w sam raz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z planszówkami! Instrukcja napisana w przystępnym języku, co pozwala na szybkie opanowanie zasad. Sama gra solidnie wykonana, oprawa graficzna również cieszy oko - wszystkie elementy w żywych kolorach, nawet najdrobniejsze szczegóły nie zostały pominięte. Zasady panujące w grze nie należą do skomplikowanych, więc "Ekspedycja" idealnie nada się dla dzieci lub dla trochę starszych, którzy szukają startu na wciągnięcie się w wir planszówek. Jedyne czego mi brakuje to koopercji, gra jest turowa, każdy gracz wykonuje po kolei swoje działania i nie ma za bardzo szansy na pomoc lub przeszkodzenie swoim współzawodnikom. Podsumowując, grę polecam;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: