Larry Croft - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek wprowadza nowe gwiazdy, możliwość wykupienia stadionu, podpisania kontraktu ze sponsorem, parę nowych drużyn i nawet możliwe jest teraz zatrudnienie gwiazdy na stałe. Dodatek typu must-have dla każdego fanatyk tego sportu.


Aztekowie sami w sobie bardzo się rozpędzają przez dużą liczbę robotników i ofiary z ludzi, którzy przynoszą im tony surowców. Z kolei inne frakcje dostają bardzo przyjemne karty, szczególnie Atlantydzi (ich karty zawsze są mocne) i Rzym (przy czym ich bogowie to bogowie greccy, a nie rzymscy, co jest trochę kiepskie).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Prosta, ale można w nią grać wieeele razy na różne sposoby.
Śliczna, ale nie przekolorowana.
Klimat postaci - krasnoludzki samuraj, lew w kilcie i uwaga uwaga: MINOTAUR MATADOR.
A do tego to jedna z tych gier, w których można zostać drzewem.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Z wyglądu przypomina szachy, z mechaniki wydać wpływ Go, ale tak naprawdę jest oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Szybka i wymagająca dużo myślenia, a przy tym z bardzo prostymi zasadami. Obowiązkowa pozycja dla miłośników spotkań w cztery oczy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra rewelacyjna i uniwersalna przez to, że jej losowość bazuje na decyzjach innych graczy. Do tego łezka w oku się kręci przy wspomnieniach Dungeon Keepera I i II.... Jednak pierwsze dwie gry wymagają mnóstwa czasu, ciągłego przypominania zasad i naprawdę dobrej pamięci.


Jak dla mnie ideał :)

Mój ulubiony dodatek do Neuroshimy, a mój gladiator to rzeczywiście nie do zdarcia góra mięcha. Nawet Moloch trzęsie przed nim portkami.


Jak dla mnie ideał :)

Stalowa Policja jest jak ziarno pieprzu - ciężko je zgryźć, a jeszcze trudniej zjeść. Przygotujcie się na nowy czołg po Molochu i Nowym Jorku i nigdy, przenigdy nie próbujecie jej zniszczyć mackami Neodżungli.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

To zdecydowanie najciekawszy robal w Roju. Wspiera blokowanie przeciwnika mrówkami, jest uniwersalną odpowiedzią na żuki, a raz zablokowany gdzieś w środku przeskoczył do królowej przeciwnika, kończąc grę. Polecam podwójne komary do waszego kompletu :)


Jak dla mnie ideał :)

Przesyłka - bardzo miłe zaskoczenie.
Podręcznik - dobry, treściwy, niestety krótki. W internecie istnieje przerobiona wersja fanowska zmieniająca większość cech/sztuczek/opisów, nie zawsze na lepsze, ale czasem przydatne. Pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika walki wręcz ;-) (bo tylko gladiator dobrze walczy w zwarciu...)


W porządku, bez rewelacji

Przesyłka - nie wiedziałem, że ktokolwiek może ją tak szybko zrealizować. 24h od zaksięgowania wpłaty na to, aby dwie książki przebyły całą Polskę podczas podróży. Na prawdę rewelacja.
Co do samego produktu mam mieszanie uczucia. Mechanika jest zawiła na początku, ale jest bardzo elastyczna i łatwa może nie w całości do zapamiętania (co też nie jest strasznie skomplikowane), lecz do własnej interpretacji. Świat Neuroshimy jest też bardzo dobrze zrobiony - wszystko ma swoje dobre uzasadnienie, nic nie jest niemożliwie przesadzone czy w jakiś sposób ze sobą sprzeczne. Sposób narracji też świetnie się sprawdza w tym podręczniku. Jedyne, co razi w oczy i to mocno, są błędy. Bez urazy, ale korektor zawalił sprawę. Nawet nie chodzi o to, że to wersja 1.5. Po prostu jest parę błędów fleksyjnych, językowych (powtórzenia) i OGROM błędów interpunkcyjnych. Przecinki najwidoczniej rządzą się po wojnie wyłącznie własnymi prawami. Sam czytam tę (nie tą, jak jest w wielu miejscach napisane) książkę z dobrze zaostrzonym ołówkiem, chociaż nie zawsze mam go pod ręką i nie zdążyłem wyłapać wszystkich błędów.
W każdym razie zachęcam do kupna i przeczytania, a także efektownego używania tego systemu na sesjach, jeśli tylko jesteście Państwo uzbrojeni w anielską cierpliwość i odrobinę ciekawości.


Jak dla mnie ideał :)

Do Hive, którego dostałem przed poznaniem rebel.pl, zakupiłem 2x Komary. Ze względu na swoją niewielką cenę można sobie na to pozwolić i jest to na pewno lepszy wybór, aniżeli kupno pojedynczych owadów - jeden komar przeważnie pełni rolę mrówki, a drugi zaś już ma szersze spektrum możliwości. To też oczywiście zależy od strategii, ale dla każdego sposoby myślenia komary są po prostu nieocenioną pomocą. Nawet połączenie z pająkiem, który wydaje się dosyć słaby, zaważa często o losach gry. Jeśli już Hive wam się znudził, Komary odkryją tę grę na nowo. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę w tym świecie, zostawcie je sobie na deser ;-]