Pirat90 - recenzje

Dostałem go od znajomych z okazji urodzin, i strasznie mi się spodobał.
Nie chce powtarzać słów Teichana, bo z większością się zgadzam. Jednak dla mnie najistotniejszą różnicą między tym dodatkiem a Trollfens jak i Labirynth of Ruin jest klimat.

Miasto [opuszczona posiadłość], Upiory, Wrony, Łowca Głów jak i Dowódca... To jest świetne! Nie tak bardzo jak kolejne pająki czy błąkanie się w dziczy. Przynajmniej nie dla mnie.

Pozatym jest kwestja jakości merytorycznej. Dwie klasy które doszły, są świetne. Zmieniają dużo, a gracze wybierają je ponad poprzednie. Przedmioty też są niczego sobie. Zarówno dla bohaterów jak i Overlorda. Relikty w które można wyposarzać całe grupy potworów a nie tylko półkowników, mimo że słabsze, to mają wielki sens. No i same karty Overlorda... Jak dla mnie ideał ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ładne, czytelne i dobrze się nimi turla, czego więcej chcieć od kości. [a używam ich już kilka lat]


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Graliście kiedyś w Dixita? To jest podobne ale lepsze. Większa regrywalność no i interakcja między garczami. Z resztą obrazki są tak podatne na interpretacje, że stosuję je w RPGach ;) Polecam!


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Komentarz Jakuba Zapały, jest bardzo trafny.
Od siebie bym dodał kilka szczegółów:
-Gra jest stworzona jednostronnie i asymetrycznie. Zabieg ten miał na celu zapewne oddanie takiej samej perspektywy bohatera co książki. Ogółem można brać to za zaletę, za wyjątkiem tych kilku chwil w których dochodzi do rywalizacji postaci graczy między sobą.
-Miękka oprawa i sposób klejenia skazuje podręczniki na szybkie zużycie. Oddanie książek pod opiekę introligatora rozwiązuje problem.


Jak dla mnie ideał :)

Najważniejszy z almanachów. Daje najbardziej wymagane informacje, a przed wszystki potrafi uchronić przed popełnianiem błędów, które mogą popsuć sesję. Może Pro-MG nie skorzysta na tym wiele, ale w końcu ktoś musi pisać takie książki. A jeśli nie był byś w stanie napisać książki w temacie, warto by było abyś tą przeczytał


Jak dla mnie ideał :)

Dla mnie gra jest wyśmienita. Kiedy pierwszy raz zagrałem w pierwszą Edycję D:JitD miała ona parę wad, przez które stwierdziłem że nie kupie sobie jej na własność. Jednak, teraz druga edycja pozbywa się wszystkich niedociągnięć.

Odświeżone zasady, ładniejsze grafiki, kampania na 20 godzin w podstawce, rozwój bohaterów i overlorda... Mega frajda! Nie mówiąc o balansie, który nie był odpowiedni w pierwszej edycji. Teraz zabawa utrzymuje poziom między 2 a pięcioma graczami. Nawet stabilnie się gra przy 5 bohaterach po małych zmianach.

Jak dla mnie Ideał dungeon Crawlera!


Jak dla mnie ideał :)

Dobry, szczegolnie dla poczatkujacych mg tytuł.
Dla doswiadczonych niewiele nowego, ale pozwala odswierzyc styl gry.


Dobry, solidny produkt

Co tu dużo mówić, gra jest dobra a jej największą zaletą jest ilość dodatków. Sama podstawka jest dobra łatwa ale skąpo odrobinę.
Bohaterów mogło by być więcej, kart przygód mogło by być więcej, itp...
Gra świetnie nadaje sie na prezent dla młodszych, ale dla starszych proponował bym tych co pamietają magie i miecz.
No i wracając czemu taka dobra na prezent, bo z każdą nową okazją bedzie wiadomo co kupić, jakiś dodatek.