Piotr - recenzje

Dobry, solidny produkt

W necie spotkałem się ze skrajnymi opiniami. Przeczytałem wieele recenzji, z których wiele mówiło o tym że jest to najgorsza gra GW jaka dotąd się pojawiła. Oczywiście już wiedziałem że skoro jest wokół niej tyle kontrowersji to muszę ją mieć. Moja ocena to solidna 4 na 5 Świetna gra z bardzo dobrym klimatem. Szczerze polecam każdemu! Nie będę się rozpisywał, wszystko jest w necie ale chcę wyjaśnić jeden zarzut który mnie bardzo martwił kiedy o niej czytałem, przez który bardzo mocno się zastanawiałem czy na pewno ją chcę. Chodzi o zbyt duża przypadkowość rozgrywki w której wszystko zależy od kości a nie umiejętności. Nie potwierdzam tego, gra jest według mnie świetnie wyważona i randomowość nie jest przesadzona.


Jak dla mnie ideał :)

Arkham Horror okazał się grą której szukałem, jest utrzymana w świetnym klimacie, zrobiona na poziomie FFG (szczyt szczytów), zapewnia kilka godzin grania i pomimo że nie mam na to czasu (gram jedną sesję w 2 podejściach) jest najlepszą grą planszową w jaką grałem. Polecam szczególnie do grania w gronie znajomych.


Jak dla mnie ideał :)

Kiedy przeczytałem już oba podręczniki byłem zdumiony że dodatek jest jeszcze lepszy niż Winds of Magic... czy to możliwe? Tak! :) (Ilustracje są jeszcze lepsze niż we wspomnianych Winds..) Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Niezbędny dla każdego maga, niezbędny dla każdego zainteresowanego chaosem, niezbędny dla każdego chcącego dowiedzieć się więcej o świecie "młotka". Wspaniały dodatek dla fana serii.


Jak dla mnie ideał :)

Jedna rzeczą na co każdy kupujący musi się przygotować jest to, że będzie musiał kupić dodatki. Niestety, core set chociaż ogromny, to nie przedstawia całego świata "młotka" dopiero w kolejnych dodatkach odkrywamy zaawansowane zaklęcia, błogosławieństwa, profesje czy taktyki. Z punktu widzenia osoby mającej już dodatki sam core set jest... bardzo ubogi. Jednak POLECAM i to najszczerzej ze wszystkich gier jakie zakupiłem. Szata graficzna, jakość podręczników jest wyjątkowa, nawet jak na FFG! Karty profesji są najpiękniejszymi kartami jakie widziałem :) Świadomie dałem się wciągnąć w kupowanie dodatków do tej gry ponieważ fascynujące jest kompletowanie i urozmaicanie świata "młotka", który w 3ed jest według mnie najbogatszy i najpiękniejszy.


Dobry, solidny produkt

Do gry udało mi się nakłonić (po wielu próbach) dziewczynę, no i... podobało jej się! Rozegrałem wiele sesji i mogę stwierdzić że jest to gra jakiej szukałem, dosyć szybka, nie zajmuje zbyt wiele miejsca i jest ładnie wykonana. Dałbym 5 ale za brak jakichkolwiek grafik na kartach (tylko szkice na kartach potworów) odejmuje 1 punkt. Przyznam że nie mam zamiaru kupić Castle.. a nad zapowiedzianymi Legendami się zastanawiam (sądzę że jeśli nie będzie znacznej zmiany w mechanice/kampanii to ich nie kupie) Gra jest świetna ale w zupełności wystarcza bez dodatków. Dla kogoś kto ma dużo czasu na grę i szuka produktu epickiego do którego warto kupować dodatki i rozwijać, poleciłbym Descenta. Dla mnie jednak najlepszym wyborem jest Wrath.


Dobry, solidny produkt

Gra niestety nie spełniła moich oczekiwań. Nie chcę być źle zrozumiany, gra jest wspaniała, ale tylko dla kogoś mającego dużo czasu. Mnie rozgrywka wydała się za długa oraz dosyć monotonna. Wykonanie oczywiście na 5 jak to w produktach FFG niestety jeśli ktoś szuka szybkiej gry która nie zajmie mu całego stołu/podłogi oraz ponad 2 godzin to niech wybierze Wrath of Ash... (tak wiem że to zupełnie różne gry ale element przygodowo/rpg jest w obydwu) Przyznaje że chociaż gra nie przypadła mi do gustu to jestem bardzo ciekaw 2ed i kto wie czy jej nie kupie dla samego wypróbowania i sprawdzenia jakie zaszły zmiany.


Dobry, solidny produkt

Produkt ok!
Cena dość wysoka za kilka karteczek ale o tym pisali już wszyscy, Wszystkie te komponenty powinny znaleźć cię w core secie? Na pewno tak. Ale jeśli przyjmiemy ten fakt że się jednak nie znalazły, to wprowadzenie nowego gracza (wraz z dodaniem wszystkich kart mechaniki) oraz dodanie nowych karier (absolutnie zgadzam się że wiadome 3 kariery nie powinny być karierami basic) i innych komponentów za taką cenę wypada dość racjonalnie (oczywiście w realiach FFG).


Jak dla mnie ideał :)

Doskonały produkt można sobie zamykać i otwierać, ciekawa alternatywa dla folii bąbelkowej, którą można sobie postrzelać ale niestety folia jest jednorazowa, a woreczek możemy otwierać i zamykać w nieskończoność. Rozmiar woreczka idealnie nadaje się do otwierania i zamykania w miejscach publicznych ponieważ pozostaje niezauważony w rękach operatora. Polecam !


Jak dla mnie ideał :)

Co tu dużo pisać/mówić woreczki strunowe, idealny komponent do każdej gry, można trzymać w nich karty, znaczniki, kostki, pionki... must have dla każdego kto gra w planszówki ;)


Jak dla mnie ideał :)

Koszulki dosyć grube za niską cenę, nie kupiłbym innych ponieważ koszulki przeznaczone są do ochrony kart a te się sprawdzają świetnie :) Kupiłem ich już spooro ani jedna dotąd się nie rozerwała. Polecam !


Jak dla mnie ideał :)

To moje pierwsze zetknięcie się z karcianką LCG więc trudno porównać mi ją do czegokolwiek. Do tej pory były to CCG. Wcześniej chciałem kupić Inwazję.. ostatecznie czytając na stronie FFG o LCG dowiedziałem się, że planują wydanie Lorda.. no i stwierdziłem, że zaczekam (chociaż przyznaję że przeważył fakt że w grę można grać samemu) Teraz jestem już po kilku partiach (solo) w pierwszy scenariusz i jestem bardzo mile zaskoczony. W momencie kiedy przyszedł zestaw podstawowy przeczytałem i obejrzałem karty „ubierając” je w koszulki, przyznaję pojawiły się wątpliwości (czy to jest to czego chciałem od Lorda), jednak już po 5 minutach 1 rozgrywki wiedziałem że to jest dokładnie to. Grafiki są dobre, a na niektórych kartach wybitne. Samo to że są to obrazki przypomina mi starą karciankę Middle Earth którą kochałem i na szczęście w niczym nie kojarzy się z filmem. Rozgrywanie scenariusza przypomina sesję rpg, dziwię się temu ale klimat grając w tą grę samemu jest świetny, więc co dopiero w więcej osób. Dla każdego kto interesuje się Śródziemiem absolutny must have. Co do trudności to jak dla mnie jest to trudna gra, 1szy (najprostszy) scenariusz przegrałem prawie tyle razy co wygrałem. Ale wiadomo że to początki a jak dla mnie wysoka trudność to duży plus. Na końcu podziękowania dla Rebel za to że mogłem kupić tą grę (bo np. w empikach jej nie było) i za superszybką nienaruszoną przesyłkę. Czekam na dodatki i pozdrawiam grających.