Arek - recenzje

Świetny gateway do rodzinnych gier ekonomicznych. Spora regrywalność i świetne wykonanie. Może nie planszówkowe arcydzieło, ale naprawdę solidna i bardzo przyjemna pozycja z różnymi możliwościami punktowania. W 4-osobowym gronie miejsca na dokładanie kafelków jest nieco mniej, stąd mniejsze możliwości strategiczne, ale nadal gra się bardzo przyjemnie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra przesiąknięta klimatem grozy, znanym z horrorów o nawiedzonych domach. Lubisz takie filmy? Kupuj i graj!


Świetna gra na imprezę. Atmosfera podejrzeń i rozszyfrowywania kto jest kim. Grało się nam niezwykle przyjemnie, aczkolwiek nie używaliśmy aplikacji z telefonu, zastąpiliśmy ją muzyką. Naprawdę warto w jakiś sposób zagłuszyć odgłos szurania kart po stole, bo można przez to odgadnąć kto jest kim.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

U mnie sprawdził się jako hit imprezowy. Gra o tyle fajna, że ma charakter edukacyjny. Człowiek po jakimś czasie zapamiętuje pewne daty, ale - uwierzcie mi - nikt z nas nie był w stanie zapamiętać nawet połowy kart (graliśmy 4 dodatkami). Świetna gra! Gorąco polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Prosta mechanika, która świetnie się sprawdza. No i Sub-Zero na okładce!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Przyjemny dodatek a zarazem zastępca planszy głównej. Większość graczy tuż po starcie rusza w Góry właśnie, coby się szybko i w miarę bezboleśnie podpakować. Fajnie, że kraina nam się rozrasta. Bardzo jestem ciekaw co wypuszczą po Blood Moonie.


Przyznam, że nie zauroczył mnie jakoś specjalnie ten dodatek. Wprowadza co prawda alternatywne zakończenia, ale wszystkiego jest tutaj mało. Dla koleksjonerów MiMa pozycja obowiązkowa, jest tu wiele ciekawych kart. Jeśli ktoś rozmyśla ewentualny zakup aby wprowadzić jaką rewolucję do gry to srogo się zawiedzie. Dodatek ten to po prostu więcej kart. Wydawca oszczędnie dodaje nowości, dzieląc je na kolejne mające wyjść dodatki.


Dodatek dla bardziej podpakowanych poszukiwaczy. Kiedy już podrasujemy nieco Siłę i Moc, możemy zejść na planszę Podziemi. Pójście tam we wczesnej fazie gry to niemal pewny zgon. Tak czy siak, dodatek bardzo atrakcyjny, wprowadza wiele ciekawych kart.


Kolejna doskonała gra. Emocjonująca rozgrywka, możlwość pokombinowania, ładnie wydana. Trochę denerwująca jest generacja surowców (zdarzyło się przegrywać z powodu rzutów kostką i przestawionego w pobliże naszej osady zlodzieja). Warto zagrać.


Prawdziwy hit! Jest to obecnie najbardziej popularna gra 'bez prądu' w kręgu moich znajomych. Doskonale bawią się przy niej zarówno niewiasty jak i faceci. Polecam zaopatrzyć się w dodatki, które uatrakcyjnią rozgrywkę i wprowadzą szanse na lepsze karciane kombosy. Polecam kupować bez wahania!!! 6/6


Nieśmiertelna gra. Nowa edycja wyjątkowo przypadła mi do gustu. MiM w kolorze okraszony wspaniałymi grafikami prezentuje się wybornie. Jedyny minus to czas rozgrywki. Trzeba się przygotować na kilkugodzinną rozgrywkę a niestety nie zawsze jest na to czas. Co tu dużo pisać, komentarze innych mówią wszystko. W to po prostu trzeba zagrać!