BurninChrome - recenzje

Dostałem grę w prezencie i zagrałem całe dwa razy. W obu przypadkach gra była nudna i kończyło się na oszukiwaniu, którego praktycznie nie da się powstrzymać. Tematyka zupełnie abstrakcyjna i mało wciągająca. Gra sprowadza się do układania pasjansa w kilka osób. Niezbyt ciekawego pasjansa. Nie stanowiła żadnego większego wyzwania. Jeśli miałbym polecić, to jako grę do piwa, po ciężkim dniu, kiedy nikomu już się nie chce myśleć.


Gra na 3. Niby ciekawa mechanika, ale jakoś szczególnie nie wciąga. Ot takie kolekcjonowanie kart w różnych kolorach. Podobną mechanikę ma Race for the Galaxy (wykorzystanie kart jako waluty i do rozbudowy, bonusy ze "zbudowanych" budynków), ale tutaj wszystko jest strasznie losowe i na koniec gdy może okazać się, że osoba posiadająca najlepszą taktykę przegra z powodu jakiejś losowej głupoty. Można zagrać z braku lepszych tytułów.


Grę kupiłem z zamiłowania do SW, ale jestem pewien, że spodoba się nie tylko fanom trylogii. Mechanika świetnie oddaje szybkie i nieprzewidywalne manewry podczas pojedynków gwiezdnych myśliwców. Proste i jednocześnie bardzo logiczne zasady pozwalają na bardzo szybkie wdrożenie i skupienie na swojej taktyce. Bardzo ładnie wykonane modele, chociaż mam zastrzeżenia do wykonania podstawek i kolumienek, które czasem nie chcą do siebie pasować, a aż strach użyć siły przy tak drobnych elementach. Kolejnym plusem jest to, że poza zestawem startowym i ewentualnie dodatkowymi statkami nie potrzebujemy do gry niczego poza kwadratową powierzchnią 90x90 cm, więc grać można praktycznie wszędzie.


Jak dla mnie ideał :)

Gra piękna w prostocie mechaniki (da się wytłumaczyć w minutę) dającej niesamowite możliwości. Temat jest jaki jest, umierać za niego nie ma co, ale gra potrafi wciągnąć. W większym gronie graczy wymusza zupełnie inną taktykę niż przy rozgrywce na 2 osoby. Często do niej wracamy póki co nam się nie znudziła.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetna pozycja wejściowa do świata gier kooperacyjnych. Proste i przejrzyste zasady, szybka i ekscytująca rozgrywka. Nawet na najniższym poziomie trudności nie jest za łatwo. Polecam początkującym jak i zaawansowanym graczom.


Jak dla mnie ideał :)

Gra, która wciąga i się nie nudzi. Dodatek zwiększa możliwości robienia na złość innym graczom. Wywołuje dużo emocji i śmiechu. Znacznie poprawiony system podziału łupów w stosunku do podstawki. Należy pamiętać, że na pełną grę składają się trzy rozgrywki, bo ktoś mógłby poczuć się zniesmaczony niezbyt udanym losowaniem ról. Wymagane poczucie humoru i dystans do siebie :)


Świetna prosta gra. która wciąga prawie każdego poza największymi marudami. Polecam z dodatkiem, który znacznie zwiększa możliwości interakcji między graczami.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Na prawdę ciekawa gra wymagająca sporo myślenia przy zarządzaniu zasobami. Losowość fajnie zbalansowana innymi zasadami, chociaż gra dalej bywa odrobinę nieprzewidywalna. Interakcja ogranicza się właściwie tylko do "rezerwacji" Przedwiecznych i ich nagród - nie możemy wpływać na innych graczy poprzez czary ani zdobycze na planszy. Pod koniec rozgrywka potrafi stać się całkiem ekscytująca, a prowadzący gracz wcale nie musi ostatecznie wygrać, jeśli nie pomyślał o rozwoju w odpowiednich dla sytuacji umiejętnościach. Moim zdaniem mechanika całkiem ciekawie oddaje tworzenie i wzmacnianie kultu, chociaż na końcu trochę brakuje fajerwerków - być może są w grze ze scenariuszem, której jeszcze nie próbowaliśmy. Wykonanie całkiem solidne, chociaż kilka drewnianych elementów mogło by być wykończonych trochę staranniej.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Figurka, ze względu na kształt i bardzo drobne elementy ma niewielkie odkształcenia. Poza tym nie mam zastrzeżeń Świetne tłumaczenie i wykonanie kart.


Jak dla mnie ideał :)

Swietne wykonanie, bardzo porządne tłumaczenie kart.