BurninChrome

Warszawa

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Dostałem grę w prezencie i zagrałem całe dwa razy. W obu przypadkach gra była nudna i kończyło się na oszukiwaniu, którego praktycznie nie da się powstrzymać. Tematyka zupełnie abstrakcyjna i mało wciągająca. Gra sprowadza się do układania pasjansa w kilka osób. Niezbyt ciekawego pasjansa. Nie stanowiła żadnego większego wyzwania. Jeśli miałbym polecić, to jako grę do piwa, po ciężkim dniu, kiedy nikomu już się nie chce myśleć.


Gra na 3. Niby ciekawa mechanika, ale jakoś szczególnie nie wciąga. Ot takie kolekcjonowanie kart w różnych kolorach. Podobną mechanikę ma Race for the Galaxy (wykorzystanie kart jako waluty i do rozbudowy, bonusy ze "zbudowanych" budynków), ale tutaj wszystko jest strasznie losowe i na koniec gdy może okazać się, że osoba posiadająca najlepszą taktykę przegra z powodu jakiejś losowej głupoty. Można zagrać z braku lepszych tytułów.


Grę kupiłem z zamiłowania do SW, ale jestem pewien, że spodoba się nie tylko fanom trylogii. Mechanika świetnie oddaje szybkie i nieprzewidywalne manewry podczas pojedynków gwiezdnych myśliwców. Proste i jednocześnie bardzo logiczne zasady pozwalają na bardzo szybkie wdrożenie i skupienie na swojej taktyce. Bardzo ładnie wykonane modele, chociaż mam zastrzeżenia do wykonania podstawek i kolumienek, które czasem nie chcą do siebie pasować, a aż strach użyć siły przy tak drobnych elementach. Kolejnym plusem jest to, że poza zestawem startowym i ewentualnie dodatkowymi statkami nie potrzebujemy do gry niczego poza kwadratową powierzchnią 90x90 cm, więc grać można praktycznie wszędzie.


Jak dla mnie ideał :)

Gra piękna w prostocie mechaniki (da się wytłumaczyć w minutę) dającej niesamowite możliwości. Temat jest jaki jest, umierać za niego nie ma co, ale gra potrafi wciągnąć. W większym gronie graczy wymusza zupełnie inną taktykę niż przy rozgrywce na 2 osoby. Często do niej wracamy póki co nam się nie znudziła.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetna pozycja wejściowa do świata gier kooperacyjnych. Proste i przejrzyste zasady, szybka i ekscytująca rozgrywka. Nawet na najniższym poziomie trudności nie jest za łatwo. Polecam początkującym jak i zaawansowanym graczom.


Kanty57

Liczba recenzji: 189

Turkez

Liczba recenzji: 0

Dagna

Liczba recenzji: 79