Bartosz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Łamigłówka bardzo pomysłowa, na pierwszy rzut oka trudna. Szybko jednak daje się rozgryźć. Nie jest to wada, bo nawet wprawnej osobie rozplątanie zajmuje trochę czasu. Dzięki temu działa jako świetny "odstresowywacz". Konstrukcja jest dość solidna, ale nie należy przesadzać z plątaniem sznurków - elementy mogą wyskoczyć z zaczepów.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Najbardziej dopracowana gra 4X, z którą się do tej pory spotkałem. Jest dreszczyk emocji podczas eksploracji, jest wyścig technologiczny, jest budowanie potęgi ekonomicznej, jest też walka. A wszystko wymieszane w akuratnich proporcjach, wydestylowane i podane na srebrnej tacy ;)
Niesamowicie zgrabnie rozwiązano kwestie zarządzania zasobami i terytorium - robi się to praktycznie samo, bez żmudnego zliczania, tabelek i innych archaicznych wynalazków. Dzięki płynnej, zoptymalizowanej mechanice jest czas na planowanie i strategię, a jednocześnie da się ją ukończyć w rozsądnym czasie. Reguł jest (jak na taką grę) niewiele, większość łączy się w naturalną całość, co powinno zachęcić osoby stroniące od "dużych" tytułów.
Wisienką na torcie jest genialny system projektowania jednostek - taki mini Galaxy Trucker.

Niestety na każdym monumencie w końcu pojawią się rysy. Także Eclipse nie jest wolny od wad. Szaro-pastelowa, stonowana grafika nie każdemu może się podobać (mnie się podoba). Czytelność niektórych elementów może być problematyczna przy słabszym świetle (oznaczenia na niektórych hexach, orbitale,bazy gwiezdne czarnego i białego gracza, niezbyt szczęśliwy dobór kolorów znaczników materiałów i pieniędzy).
Odstraszać może też cena. Chociaż jak sobie przypomnę początkową cenę TI3, to Eclipse straszy trochę mniej ;)

Sklep Rebel słynie z patologicznie dobrej obsługi i tu na szczęście nic się nie zmienia. Natomiast wydawca Rebel powinien dostać po uszach za paskudne tłumaczenie instrukcji i kart pomocy graczy. Błędy składu, literówki, niezręczne "polskawe" sformułowania, niespójna stylistyka... Po prostu wstyd. Moi współgracze żałowali, że to wydanie nie posiada angielskiej instrukcji, bo polska tylko budziła irytację. Jeśli nie macie dobrego tłumacza, to czy na prawdę takim problemem było pójść za przykładem twórców gry i opublikować tłumaczenia na BGG przed drukiem? Przez Was muszę obniżyć ocenę doskonałego skądinąd produktu do nędznego 4 ;)

Podsumowując - absolutnie polecam Eclipse dla wszystkich miłośników kosmicznych strategii (mając nadzieję, że poprawione tłumaczenie pojawi się na tej stronie)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Plusy:
+ nowatorska mechanika (puzzle na czas z elementami konkurencji o klocki)
+ rewelacyjnie napisana instrukcja
+ lekkość - łatwe do opanowania przepisy, umiarkowany czas gry
+ żywotność - gra się co raz lepiej, wraz ze zdobywanym doświadczeniem
+ atrakcyjna szata graficzna (chociaż to oczywiście kwestia gustu)
+ niska (biorąc pod uwagę ilość komponentów) cena

Minusy:
- duże dysproporcje w umiejętnościach graczy wpływają na rozgrywkę. Gra premiuje spostrzegawczość i umiejętność błyskawicznego podejmowania decyzji co niektórym wychodzi znacznie lepiej niż innym.
- wymagane silne nerwy ;) - widok zbudowanego w pocie czoła statku, który rozpada się zaraz po starcie może zniechęcić początkującego gracza
- nierówno przycięte kafelki statku psują dobry odbiór gry

Ogólnie - grę warto mieć, warto też przezwyciężyć początkowe niepowodzenia, żeby potem cieszyć się nią w pełni.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Kości zakupione jako uzupełnienie do TI3E. Niestety przy tych dołącznonych do gry wypadają blado. Cyfry są cieńsze i mają nierówne krawędzie. Co normalnie nie przeszkadza, o ile obok nie leżą kości wyglądające lepiej... Poza tym niektórzy twierdzą, że wypadają na nich słabsze wyniki ;)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetny wybór dla 5-7-latków. Przepiękne wykonanie, prostota rozgrywki i dodatkowo walor edukacyjny - nauka podstaw matematyki. Cóż dodać?


Forstoper

Liczba recenzji: 25