Bef_hero

Weteran

Piotrków Trybunalski

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

10 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Doskonała gra. Jeśli ktoś lubi mózgożerne produkcje to gra dla niego. Prawdziwa gra polityczna to rzadkość, odwarzę się nawet twierdzić, że takowe są dwie: Republic of Rome i Die Macher. Tu czuje się klimat kampanii wyborczej i walki o każdy głos. Szkoda, że nie mozna walczyć nieczysto, tak jak u nas. A właśnie, taka gra w polskich realiach politycznych to byłoby coś... Jeszcze raz. ŚWIETNA GRA !


Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra. Nie daje się zaklasyfikować. Prawie RPG. DOSKONAŁA !!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Psiakrew! Takie maleństwo ale zdrowo bije ! Dla mnie sam miód, bo i klimat Wielkiej Wojny ma jak mało która i można w niej być "kimś", dotyka delikatnie konwencji RPG. Już teraz naprawdę nieczęsto kupuję gry i gram rzadko. Jeśli już to ma być szybko, klimatycznie i z emocjami. Ta gra ma wszystkie te cechy. Niektórzy piszą, że "ciężka"...Taaaa... To niech zagrają w Die Macher... ;-)


Pamiętam z dawnych lat zdanie Zouave o PoG (jezeli jest tym samym Zouave z miejscowości na Podkarpaciu na R.) ;-). Zawsze było takie... Dla niego symulacja musi być pełna czyli taka, żeby odliczało się punkty za odciski na nogach żołnierzy, albo za ochwacone konie... Jeden lubi to inny tamto... PoG to świetna gra SYMULUJĄCA Great War. Jest tam wszystko. Wojna, polityka, wybory i opcje, mechanizmy, które ładnie oddają tamten czas. Oczywiście, że równie dobrze mogłyby oddawać wojnę na Alfa Centauri... Ale to tylko jakieś założenie, prawda? Skomplikowane gry na heksach, pełne współczynników żetony dot. Wojny Krymskiej czy jakiegokolwiek innego konfliktu to tylko jakieś założenie i porównanie do jakiegoś punktu odniesienia... W końcu to tylko jakieś klocki, albo jakieś O MATKO!!! papierki na kartoniku. Liczy się fun i zabawa... Dla mnie, osoby zupełnie nieobiektywnej w kwestii PoG (uczestniczyłem wiele lat temu w procesie wydawania polskiej edycji) ta gra jest od wielu lat obok Successors of the Aleksander the Great, Republic of Rome i Kingmakera w absolutnym panteonie gier strategicznych.


Jak dla mnie ideał :)

Niewiarygodna gra. Z różnych powodów. Ocieka pierwszowojennym klimatem jak chyba żadna inna. Przy pomocy pięćdziesięciu kart i kilkunastu drewnianych figurek oddano atmosferę natarcia na wrogie okopy. Kto oglądał Ścieżki Chwały czy Na zachodzie bez zmian albo inne filmy o Great War będzie wiedział o czym mówię. Mechanizm jest BANALNY. Rzucamy kośćmi, wybieramy kartę i podejmujemy decyzję. Proste prawda? No właśnie, ale te decyzje i EMOCJE !!! Wygrywa ten, kto jak najszybciej i z jak najmniejszymi stratami dotrze do okopu przeciwnika. Rewelacyjna zabawa...


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Michał

Liczba recenzji: 68

Komix

Liczba recenzji: 88

Raj

Liczba recenzji: 146

Paweł

Liczba recenzji: 0

Emen75

Liczba recenzji: 0

Col. Frost

Liczba recenzji: 15

Berni

Liczba recenzji: 20

Lizandros

Liczba recenzji: 1

Iskander

Liczba recenzji: 13

Jacek

Liczba recenzji: 0