Filip

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

O wysyłce wspominać nie trzeba bo gra jak zwykle przyszła expresowo i była doskonale zabezpieczona. Co do zawartości pudełka: dostajemy wspaniale wykonaną planszę dodatkową którą dokłada się na róg podstawki (moim zdaniem świetny pomysł i rozwiązanie). Sama plansza tak jak i podstawka jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach a przy tym zachowuje trwałość planszy głównej.:) Jeżeli chodzi o nowe postaci to mamy do wyboru Gladiatora, Filozofa, Cygankę, Amazonkę i Zawadiakę. Wszystkie te postaci są wyważone i doskonale współgrają z tymi z podstawki. Karty postaci i figurki jak zwykle dopracowane w najdrobniejszych detalach.:) Oprócz tego otrzymujemy 10 kart przygód podstawowych czyli tych zielonych (w tym jedna z moich ulubionych "mieszkańcy mroku"), 10 zaklęć i 128 nowych kart podziemi które dostarczają naprawdę nowych wrażeń do gry. Wszystkie karty jak zwykle perfekcyjnie wykonane.:) Ponadto otrzymujemy 10 kart skarbów które otrzymuje się za zabicie ostatniego bossa a które warte są poniesionego trudu przeprawy przez podziemie.:) Napisałem trudu bo w istocie nie jest to łatwe zadanie by dotrzeć do końca. Jeżeli zacząłeś dopiero grę i wybierasz się do podziemi to znak że chcesz zmienić postać.:P Bez Siły min 9 i Mocy też min 9 nie masz co się tam wybierać. O tyle o ile zabawę na podstawce można porównać do przedszkola o tyle bieganie po podziemiach wygląda jak studiowanie z sesją co 3 miesiące. Tam jest zwyczajnie dużo trudniej. Karty są mniej przychylne dla gracza, potwory silniejsze a trzeba pamiętać ze na koniec zmierzyć się trzeba z Panem Ciemności który ma Siły i Mocy 12. Jednak że jeżeli uda nam się przetrwać to nagroda jest zazwyczaj znacznym ułatwieniem w dalszej rozgrywce i powodem do zazdrości dla reszty graczy.:) Polecam dodatek każdemu kto ma podstawkę. Jest on ciekawym urozmaiceniem do gry, podnosi trochę poprzeczkę i sprawia że gra nabiera dreszczyku bo zginąć tam łatwo......no ale przecież zawsze można zacząć inną postacią.>]


W porządku, bez rewelacji

Gra strategiczna.... hmmmm .....naprawdę bez rewelki. Przykro to powiedzieć zwłaszcza jeśli ktoś pamięta starszą wersje gry, ale po kolei. Plansza jest ładnie wykonana i całkiem spora dlatego potrzeba sporego stołu. Jeśli ktoś pamięta inną wersje to wie że wojska są malutkimi figurkami żołnierzy itp. w tej wersji są tylko strzałki prezentujące wojska....mała strzałka jeden oddział, duża strzałka 3 odziały. Duży minus....gra straciła sporo klimatu.:P Kolejnym minusem jest instrukcja, która jest wykonana chaotycznie i raczej mało z niej wynika i ciężko się w tym połapać. Są 3 sposoby gry....z czego 2 pierwsze są raczej kiepskie, trzeci za to jest całkiem pasjonujący i daje sporo radochy. Najważniejszy i największy minus to losowość walki. Kości to plaga tej gry.....jeden oddział może obronić się przed znacznie większymi siłami atakującymi. Najprawdopodobniej się mylę ale mam wrażenie że kości do obrony i ataku nie różnią się kolorami przypadkowo ale są też inaczej wyważone. Na tych służących do obrony częściej wypadają wyższe wyniki, a na tych do ataku częściej niższe....ale może mi się tylko wydawać. Prawda jest jednak taka że atakujący ma naprawdę przerąbane. Wielokrotnie ogarniała mnie wściekłość gdy armia złożona z 15 oddziałów odbijała się od trzech oddziałów obrońców. Sama gra i możliwości kombinowania i układania strategii jest naprawdę sporo. Polecam osobom którym nie przeszkadza losowość rozgrywki, bo gra pomimo tego jednego sporego minusu jest ogólnie całkiem przyjemna i można się przy niej dobrze bawić.


Dobry, solidny produkt

Gra jest zabawna i mega wciągająca. Idealna na imprezy w większym gronie przy piwku itp.:P Jedna osoba jest prowadząca i zna całą historie przedstawioną na karcie a reszta musi zgadywać co się wydarzyło zadając prowadzącemu proste pytania na które może odpowiadać tylko "tak" i "nie". Trzeba myśleć bardzo abstrakcyjnie i mieć spora wyobraźnie.:P Karty są wykonane starannie i nie niszczą się jakoś specjalnie mocno. Pudełko jest małe więc zawsze zmieści się do kieszeni jak idzie się na jakąś imprezę.:) Polecam szczególnie tym którzy nie lubią się bawić w rozkładanie plansz i czytanie długich skomplikowanych zasad. Grę można szybko wyjąć i równie szybko schować. Jedynym problemem jest fakt że kart z zagadkami jest tylko 50. Jeżeli gra jest Twoja to szybko poznasz wszystkie historie i będziesz musiał/a przeważnie prowadzić rozgrywkę. Ja osobiście ze swoimi znajomymi jak już poznaliśmy wszystkie historie zaczęliśmy wymyślać swoje opowieści. Zabawa świetna i pomaga rozwijać wyobraźnie (nie macie pojęcia jakie historie człowiek może wymyślić po paru głębszych). Jeśli z wyobraźnią u was krucho zawsze można wziąć historie z życia i troszeczkę je pozmieniać. 4 postawiłem ponieważ ta gra kiedyś się kończy (jak poznasz wszystkie opowieści) ale z tego co widzę ukazały się już 2 dodatki każdy posiada dodatkowe 50 kart co daje nam w sumie 150 kart (które i tak kiedyś się wyczerpią dlatego wystawiłem tylko 4 :P). Tak czy inaczej polecam kupić tę grę ponieważ śmiechu i dobrej zabawy jest przy niej co nie miara.:)


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest bardzo ładnie zrobiona. Figurki i karty są wykonane z starannie i szczegółowo. Jeśli masz zawzięcie to figurki można również pomalować. Plansza jest naprawdę super wykonana i bardzo trwała (na mojej nie ma śladu po prawie całej puszce piwa, po kawałkach jedzenia i popiele z fajek) tak więc nie trzeba się martwić że się zniszczy. Karty postaci i przygód są trochę delikatniejsze ale i tak dzielnie się trzymają.:) Postaci jest bardzo dużo i są bardzo zróżnicowane, a jednocześnie zbalansowane więc praktycznie każdą z nich można wygrać.:) Sama rozgrywka jest całkiem łatwa do opanowania (wszystko jest napisane na kartach i planszy), a zasady można zmieniać i naginać wedle upodobania i mimo to nie traci ona swojego klimatu. Dla niektórych minusem może być wielkość planszy. Potrzeba naprawdę sporego stołu żeby grać, a do tego dochodzą jeszcze dodatki i trzeba pamiętać że każdy gracz potrzebuje trochę miejsca żeby rozwijać swoją postać. Osobiście polecam grę na podłodze. Innym minusem może być fakt że gra się naprawdę długo. Jeśli grasz ze wszystkimi dodatkami i w więcej niż 3 osoby przygotuj się na całą noc. Poważnie....grałem w to ze 20 razy a skończyłem może z 5. Mimo to gra jest świetna i jeżeli chcesz mieć grę w która za każdym razem jest inna to Magia i Miecz jest zrobiona właśnie dla Ciebie.:)