goobar

Poszukiwacz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra o Tron jest zaiste wspaniała. Rozgrywka jest niezwykle złożona, nawet najmniejszy element ma znaczenie (chyba nie znam innej gry, w której sam fakt zremisowania w bitwie znaczy tak dużo). Gra działa na wielu warstwach - liczy się zarówno umiejętność planowania, wyczucia chwili, rozmieszczenia wojsk jak i blefu. Właśnie dlatego Gra o Tron jest tak interesująca - łączy najlepsze cechy różnych gier. Naturalne jest, że dla gry tego formatu trzeba poświęcić sporo czasu - zdarzało się, że niektóre partie rozgrywaliśmy przez sześć godzin! Jeśli tylko szukasz prawdziwie epickiej strategii, w której każda decyzja może całkowicie zmienić oblicze Westeros, ta gra zdecydowanie jest dla Ciebie! Gorąco polecam.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna klimatycznie gra strategiczna która cierpi wszak na brak balansu. Całościowo, Stronghold wydaje się być grą niemal idealną - wielką, epicką, o wielu możliwościach przeprowadzenia oblężenia. Niestety, po rozegraniu większej ilości partii, można dojść do wniosku, że w niektórych konfiguracjach (głównie opcja z taranem) zwycięstwo atakującego wydaje się niemal nieosiągalne. Wystarczy, że obrońca umie liczyć. Tutaj ukazuje się nam kolejny problem Stronholda - praktycznie wszystkie kreatywne decyzje podejmuje najeźdźca. Obrońca jedynie przystosowuje się do zaistniałych sytuacji - sam z siebie raczej nie ustala strategii działania. A jednak potencjał Strongholda jest olbrzmi i zdecydowanie warto dla tej gry trochę się przemęczyć, doczytać interpretacje zasad (bo niestety instrukcja jest bardzo słaba) oraz wprowadzić parę własnych zasad balansujących rozgrywkę. Podsumowując: przy odrobinie cierpliwości Stronghold jest świetną grą, której zdecydowanie należy dać szansę i nie zrażać się po początkowych partiach.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ankh Morpork można zakwalifikować jako prosty worker placement z elementami blefu i sporą ilością absurdalnego humoru oraz chaosu charakterystycznych dla Świata Dysku. Mimo, że powiązanie tematyczne z książkami może wydawać się nikłe (jedynie postaci na kartach), to klimat jest utrzymany. Chyba największym minusem gry jest niewielka liczba postaci w które można się wcielać - trzy z nich są niestety identyczne. Należy jeszcze zaznaczyć, że miłośnicy twórczości Pratchetta zdecydowanie będą czerpać z gry większą satysfakcję niż osoby całkowicie z tematem nieobeznane. Dla pozostałych graczy Ankh Morpork sporo traci, pozostając jedynie miłym przerywnikiem między bardziej zajmującymi tytułami.


Dobry, solidny produkt

Tę grę zdecydowanie należy oceniać w zależności od tego, czy gracze którzy zamierzają do niej zasiąść są fanami twóczości Pratchetta, czy nie. W pierwszym przypadku jest to zdecyowanie godna polecenia pozycja trzymająca klimat Świata Dysku. Chaos i absurd są wszechobecne, szczególnie gdy magowie nagle postanowią trochę poeksperymentować. Minusem jest względnie słabe powiązanie kart z tematem (co prawda w działaniu jest ok, lecz brakuje jakiejś dykteryjki). Przydałoby się również więcej znanych postaci (brak np. czarownic). Dla pozostałych graczy wyżej wymienione zalety mogą okazać się wadami. Gra jest bardzo nieprzewidywalna, co może być nie do przyjęcia dla osób lubiących opracowywać złożone strategie - wystarczy jedno zdarzenie losowe aby wszystko zniweczyć. Trochę odrzucająca może być olbrzymia prostota rozgrywki oraz niewiele ról w które można się wcielić (zdecydowanie przydałby się jakiś dodatek). Mimo wszystko, jeśli tylko przymrużymy trochę oko i nie będziemy chcieli wygrać za wszelką cenę, to Ankh Morpork może dostarczyć naprawdę sporo interesującej, wciągającej i absurdalnej rozrywki. Polecam.


Dobry, solidny produkt

Całkiem przyjemny dodatek, wprowadzający kilka nowości oraz gotowe scenariusze, które urozmaicają rozgrywkę. Niestety, część z nich nie jest najlepiej zaprojektowana, dlatego, co niejako stoi w opozycji do idei dodatku, zdarza się, że gracze nie garną się do morskich wypraw, gdyż jest to po prostu nieopłacalne. Na szczęście zawsze można skonstruować własny scenariusz, korzystając z bazy, którą zapewniają "Żeglarze z Catanu". A to juz daje naprawdę duże pole do popisu!

Jak na razie to mój drugi zakup w Rebelu. Nie było żadnych niespodzianek, wszystko przeprowadzone idealnie.


Krzysiek

Liczba recenzji: 149

Kakulus1

Liczba recenzji: 344

Grzegorz

Liczba recenzji: 26