goobar

Poszukiwacz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra o Tron jest zaiste wspaniała. Rozgrywka jest niezwykle złożona, nawet najmniejszy element ma znaczenie (chyba nie znam innej gry, w której sam fakt zremisowania w bitwie znaczy tak dużo). Gra działa na wielu warstwach - liczy się zarówno umiejętność planowania, wyczucia chwili, rozmieszczenia wojsk jak i blefu. Właśnie dlatego Gra o Tron jest tak interesująca - łączy najlepsze cechy różnych gier. Naturalne jest, że dla gry tego formatu trzeba poświęcić sporo czasu - zdarzało się, że niektóre partie rozgrywaliśmy przez sześć godzin! Jeśli tylko szukasz prawdziwie epickiej strategii, w której każda decyzja może całkowicie zmienić oblicze Westeros, ta gra zdecydowanie jest dla Ciebie! Gorąco polecam.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Ankh Morpork można zakwalifikować jako prosty worker placement z elementami blefu i sporą ilością absurdalnego humoru oraz chaosu charakterystycznych dla Świata Dysku. Mimo, że powiązanie tematyczne z książkami może wydawać się nikłe (jedynie postaci na kartach), to klimat jest utrzymany. Chyba największym minusem gry jest niewielka liczba postaci w które można się wcielać - trzy z nich są niestety identyczne. Należy jeszcze zaznaczyć, że miłośnicy twórczości Pratchetta zdecydowanie będą czerpać z gry większą satysfakcję niż osoby całkowicie z tematem nieobeznane. Dla pozostałych graczy Ankh Morpork sporo traci, pozostając jedynie miłym przerywnikiem między bardziej zajmującymi tytułami.


Dobry, solidny produkt

Tę grę zdecydowanie należy oceniać w zależności od tego, czy gracze którzy zamierzają do niej zasiąść są fanami twóczości Pratchetta, czy nie. W pierwszym przypadku jest to zdecyowanie godna polecenia pozycja trzymająca klimat Świata Dysku. Chaos i absurd są wszechobecne, szczególnie gdy magowie nagle postanowią trochę poeksperymentować. Minusem jest względnie słabe powiązanie kart z tematem (co prawda w działaniu jest ok, lecz brakuje jakiejś dykteryjki). Przydałoby się również więcej znanych postaci (brak np. czarownic). Dla pozostałych graczy wyżej wymienione zalety mogą okazać się wadami. Gra jest bardzo nieprzewidywalna, co może być nie do przyjęcia dla osób lubiących opracowywać złożone strategie - wystarczy jedno zdarzenie losowe aby wszystko zniweczyć. Trochę odrzucająca może być olbrzymia prostota rozgrywki oraz niewiele ról w które można się wcielić (zdecydowanie przydałby się jakiś dodatek). Mimo wszystko, jeśli tylko przymrużymy trochę oko i nie będziemy chcieli wygrać za wszelką cenę, to Ankh Morpork może dostarczyć naprawdę sporo interesującej, wciągającej i absurdalnej rozrywki. Polecam.


Dobry, solidny produkt

Przyjemna oraz niezwykle prosta, w zasadzie, gra losowa z elementami ekonomicznymi. Praktycznie interakcja między graczami ogranicza się do handlu, co wcale nie oznacza, że jest ona znikoma. Wręcz przeciwnie! Nieraz uczestniczyłem w naprawdę zażartych przetargach. Pewnym minusem jest faza początkowa, podczas której gracze ustawiają swoje osady. Pechowy gracz (z mojego doswiadczenia w kłopoty najczęściej popada gracz środkowy) może już na starcie mieć poważne problemy, chociażby przez złośliwego oponenta, który dobiera położenie dróg oraz osad tak, aby jednocześnie zaszkodzić pozostałym. Ja i moja grupka zazwyczaj staramy się doprowadzać do kompromisów na starcie. Pomijając to, gra jest niezwykle grywalna, a możliwość losowego generowania planszy znacznie zwiększa jej powtarzalność. Solidna czwóreczka.

Jeśli chodzi o Rebel, to zdecydowanie jest to najbardziej profesjonalny sklep internetowy z jakim miałem do czynienia. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Brawo!


Krzysiek

Liczba recenzji: 46

Kakulus1

Liczba recenzji: 126

Grzegorz

Liczba recenzji: 10