Grzegorz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

13 użytkowników

Zobacz wszystkich

Bardzo fajny podręcznik. Szczerze mówiąc, tematyka obcego wydawała mi się zawsze mało ciekawa, ale gdy zobaczyłem ten podręcznik, gdy go dotknąłem (faktycznie okładka w dotyku jest jak delikatna skórka), gdy przekartkowałem, to od razu mnie zauroczył. Jego mroczny charakter jest niemal namacalny. Gra oferuje różne tryby gry - mocno realistyczny (czyli jedynym naszym zadaniem jest próbować przeżyć), czy bardziej przygodowy, w którym możemy liczyć, że może nam się udać pożyć trochę dłużej. Naszymi przeciwnikami mogą być nie tylko tytułowe alieny, ale też konkurencyjne korporacje, warunki na planecie czy na statku, czy cokolwiek innego. Wszechświat jest tu mało gościnnym miejscem. Dla mnie to bardziej system o zdradzie, wyzysku i problemach egzystencjalnych niż o obcych (być może dlatego, że gdy już tego obcego spotykamy, to zwykle jest to koniec dla większości kompanów). Mechanika jest raczej prosta, a tworzenie postaci nie trwa długo. Natomiast przed wybraniem postaci powinno się ustalić, czy bohaterowie będą raczej grupą osadników, kosmicznych marines, czy może kosmicznych handlarzy lub przemytników, żeby później na sesji nie zastanawiać się jak połączyć ze sobą postacie. Jeżeli ktoś lubi serię filmów Alien i klimaty horroru, to zdecydowanie polecam ten podręcznik.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Na wstępie proszę pamiętać, że jest to jedynie moja subiektywna ocena. - Co tu dużo mówić, mechanika pbta jest naprawdę świetna. Westernowe klimaty mogą dać dużo fanu, ale... Jakość wykonania podręcznika jak na dzisiejsze czasy jest słabiutka. Ilustracje (nie licząc -chyba- autentycznych zdjęć z epoki) na dość niskim poziomie i w niewielkiej ilości. Te z podręcznika bardziej psują klimat niż go budują. Poza tym podręcznik jest klejony. Gdy chciałem otworzyć szerzej już pierwsze strony zdałem sobie sprawę, że jeśli nie będę ostrożny, to skończę z rozsypanymi kartkami. Jednak mimo tych wad nie oceniam jej na "W porządku, bez rewelacji", bo ocenę podnosi tu zdecydowanie cena podręcznika. W końcu zawsze jest coś za coś...


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Raczej słaby

Same kości są naprawdę dobrze wykonane i nie można się do nich przyczepić, więc gdyby chodziło jedynie o jakość to byłoby 5/5. Niestety po przejrzeniu zasad okazuje się, że w systemie używa się kości sześcio, ośmio, dziesięcio i dwunastościennych, a spośród tych czterościennych z zestawu... do gry wystarczy JEDNA!!! Nie wiem czy reszta to taki bonusik czy one wszystkie to różne wersje Kości Ducha, ale zakup zdecydowanie zbędny. :(


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Naprawdę ciekawy system, bardzo prosty pod względem mechaniki z mocno dziwacznym światem. Siedem kontynentów (zwanych shardami) unoszących się w powietrzu jeden nad drugim... różne rasy na różnych kontynentach... Biorąc pod uwagę, że kiedyś to był jeden świat trochę trudno pojąć, jak rasy (gdy wszystko uległo katastrofie z powodu chęci użycia jednego klucza) trafiły na osobne shardy? Poza tym naprawdę interesująca gra. Na minus mogę jedynie zaliczyć stronę graficzną, bo mi taka burza kolorów niezbyt pasuje, ale tu akurat z racji tematyki systemu jest to uzasadnione.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Fajna gierka o prostej mechanice. Słowiańskie klimaty w fantastycznym świecie. Tak naprawdę opisano tylko część świata zamieszkałą przez Słowian (oraz ich sąsiedztwo - Germanów na zachodzie i dzikie ludy na wschodzie), więc resztę świata można zaludnić jak się chce. Według mnie magia jest tu całkiem fajna, bo nie przegięta. Nie ma tu latających magów, a raczej żercy bądź wołchwowie odpędzający demony czy usuwający klątwy. Sądzę, że warto wydać kasę na tę gierkę. Parę sesyjek na pewno warto w niej poprowadzić.


Red5

Liczba recenzji: 5

NLoriel

Liczba recenzji: 59

Cedryk

Liczba recenzji: 184

Shadow Walker

Liczba recenzji: 317

KFC

Liczba recenzji: 34

Jast

Liczba recenzji: 6

Anomandaris

Liczba recenzji: 68

rzuk

Liczba recenzji: 3

Vegas24

Liczba recenzji: 8

KptOdyniec

Liczba recenzji: 4

Dagger_Ex

Liczba recenzji: 5

HadesEye

Liczba recenzji: 68

TheMartin2281

Liczba recenzji: 0