rzuk

Tajemniczy Mikołaj

Lublin

Obserwowani

21 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

5 użytkowników

10/10!
Najlepsza.gra.planszowa.ever
niestety gram głównie na komórce, bo moja narzeczona nie przepada, a imprezach planszówkoych gramy w tytuły dla wiekszej liczby graczy.
ale w hexa mógłbym grać codziennie. wciąga, ma KLIMAT, każe myśleć, ma super zróżnicowane armie i genialne DODATKI (warto kupować inne armie: stalowa policja, vegas, czy inne)

jedyne do czego mógłbym się przyczepić, to to, że nie podoba mi się najnowsza wersja 3.0, o wiele bardziej wyraźne i jasne żetony były w poprzednich wersjach


wg mnie najsilniejszy z dodatków, który miałem okazję przetestować z Nerushimą, klimatem wolę Vegas, ale jak ktoś lubi wygrywanie, to Steel police nie ma sobie równych.

Nie pasuje Ci dowolna jednostka? zasiatkują ją sztabem!
nie chcesz siatkować? umieść w jej miejscu swoją jednostkę!
ktoś atakuje Twoją jednostkę strzelającą? obróć ją tak, żeby atakujący zginął!


wg mnie najlepszy dodatek do HEXa! moja ulubiona armia
był czas, że fajnie mi się grało neodżunglą (klimat), później steel police (siła), ale możliwość przekupstw w vegas to jest coś fantatycznego! :D nic nie zmienia tak sytuacji na planszy jak przekupienie kluczowego żetonu :D

najlepszy dodatek!


Kupiłem kiedyś na wyprzedaży zachęcony niezłymi ocenami i mimo, że gra kosztowała dużo mniej niż normalnie, to żałuję tego ruchu.

Może i jest ładnie wykonana, może i są ładne grafiki, ale zupełnie mnie nie wciągnęła. Graliśmy na imprezie, graliśmy na spotkaniu typowo planszówkowym; w 3, 4, 5 osób i w żadnym wariancie mi nie przypadło do gustu.

brak klimatu, słaba mechanika.
chociaż z naszego grona najbardziej krytycznie oceniam grę, były osoby, którym się podobało


Jak dla mnie ideał :)

Jesteśmy z narzeczoną początkującymi w świecie gier planszowych, mamy kilka tytułów, ale to w Splendor ostatnio gramy najczęściej.

Jest po prostu rewelacyjny. Po raz pierwszy widziałem go na konwencie w Lublinie, gdzie Rebel sprzedał wszystkie sztuki tej gry, jakie zabrał ze sobą(!). Na podstawie wrażeń z prezentacji postanowiłem kupić dla siebie i teraz gramy niemal codziennie. Wciąga niesamowicie.

Wykonanie (można przerzucać żetony jak w pokerze;) ), instrukcja, regrywalność(!) - wszystko w jak najlepszym porządku. Reguły do wytłumaczenia w 5min (grałem z moją mamą, która ma już 65lat i doświadczenie tylko z eurobiznes)

Jeżeli miałbym się do czegoś przyczepić: fabuły tutaj nie ma żadnej, klimatu też. To mechanika i "miodność" rozgrywki wciąga totalnie. Wydaje mi się, że jest lepsza dla trzech i czterech graczy, ale i tak nie przeszkadza nam grać we dwoje po kilka razy dziennie :)


Shimrod

Liczba recenzji: 215

JetPilot

Liczba recenzji: 4

LDM

Liczba recenzji: 13

MasterM

Liczba recenzji: 22

Jacek

Liczba recenzji: 3

Gogles

Liczba recenzji: 49

Grzegorz

Liczba recenzji: 96

REXus

Liczba recenzji: 36

Schatan

Liczba recenzji: 89

Konrad

Liczba recenzji: 28

mko

Liczba recenzji: 119

Doro

Liczba recenzji: 154

Legioner

Liczba recenzji: 27

Rehelm

Liczba recenzji: 22

B2rt

Liczba recenzji: 32

Exozone

Liczba recenzji: 72

Yoyomo

Liczba recenzji: 59

Miekix

Liczba recenzji: 18

Sniezny

Liczba recenzji: 14

GrisznakIW

Liczba recenzji: 70

Jędrzej

Liczba recenzji: 2

Doris

Liczba recenzji: 267

Yvel

Liczba recenzji: 21

Dagna

Liczba recenzji: 79

Bienko

Liczba recenzji: 158

tomasso

Liczba recenzji: 10