Katarzyna

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Gra nudna i makabrycznie losowa. W zasadzie nic od nas nie zależy - powodzenie w grze to kwestia szczęścia w dociągu i rzutach kostką.

Ta niby otoczka rpg to bujda na resorach. Unikatowe zdolności postaci...no są, ale jak nam los nie będzie sprzyjał, to nic z tego nie będzie.

Decyzjność w tej grze praktycznie nie istnieje. Wszelkie ruchy są tak oczywiste, że nie ma o czym mówić.

Ta gra ma potencjał, ale moim zdaniem, został on totalnie zmarnowany. Mocno przereklamowana pozycja


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra jest typową imprezówką, podczas gry wytwarza się straszny harmider, a im więcej osób, tym jest on większy. Bardzo fajnie wygląda to wszystko dla postronnego widza, który patrzy na ten cały mętlik z uśmiechem. Gra zatem chętnie zagości na wszelkich spotkaniach towarzyskich i z pewnością będzie się większości podobać. Oczywiście zawsze się znajdą osoby, którym ten hałas (potrafi być naprawdę głośno) będzie przeszkadzał. Zawsze im pozostanie wersja szybka. Ta akurat przebiega w skupieniu.

Gra potrafi zmusić do myślenia i przede wszystkim (ważne dla dzieciaków) do skupienia się na czymś. To również doskonałe narzędzie dla tych wszystkich rodziców, którzy mogą mieć problem z dziećmi, a raczej ich zdolnościami skupienia się na jednej rzeczy. Warto więc dać szansę wersji szybkiej. Ona sprawia, że do stołu będą mogły zasiąść również młodsze dzieci, którym komunikacja dotycząca dość abstrakcyjnych rzeczy, jeszcze nie jest najlepiej wykształcona. W tej wersji w szranki mogą sobie stanąć młodsi ze starszymi i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby dzieciaki wyszły z tej próby zwycięsko. Odtworzenie układu na obrazku jest znacznie łatwiejsze niż ułożenie go na podstawie wypowiedzianych słów.

+ proste zasady,
+ dobrze napisana instrukcja,
+ krótki czas rozgrywki,
+ solidne wykonanie,
- dla niektórych zbyt duży rozgardiasz podczas gry (gra do najcichszych nie należy)
- troszkę topornie (zwłaszcza na początku) rozdzielające się klocki


Gra jest specyficzna i należy się do tego przyzwyczaić. Ciągle zmieniane zasady oraz cele gry potrafią wprowadzić nasz mózg na nieco wyższe obroty. Tak naprawdę wiele zaplanować nie możemy. Każda kolejna runda może spowodować totalne odwrócenie sytuacji na planszy. Zwycięstwo to często dzieło przypadku. Naprawdę nie raz i nie dwa zdarzało się, że wygrałam grę, bo akurat zmienił się cel na taki, który implikował moje zwycięstwo.

Dlatego też czas rozgrywki może trwać kilka minut, a może i pół godziny. Powoduje to zmienność reguł i celów a także wszechobecna losowość (znak szczególny większości karcianek).

To gra wybitnie imprezowa. Tutaj nie ma miejsca na jakiekolwiek taktyki, strategie, myślenie na przyszłość, etc. Liczy się to, co jest tu i teraz. Każda nasza kolejka to ciągła zmiana i dostosowanie się do niej.

+ bardzo proste zasady,

+ duża regrywalność,

+ dobrze napisana instrukcja,

+ dobra jakość kart

- duża losowość
- możliwy leciutki paraliż wynikający z nagromadzenia się różnych zasad (innymi słowy może się czasem zdarzyć, że się mózg zagotował),


mehdi

Liczba recenzji: 64