Lana di Pati

Poliglota

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Produkt zgodny z oczekiwaniami. Karty zapakowane inaczej niż były kiedyś, teraz są w mniejszym plastikowym pudełku (podobnie jak małe dodatki do Arkham Horror LCG, tyle że bardziej płaskie pudełeczko). Do kart dołączona miniksiążeczka z opisem dodatku i krótkim opowiadaniem. Szybka wysyłka, staranne zapakowanie.


Przepięknie wykonana, szybka gra. Instrukcja napisana bardzo przystępnie. Przed spotkaniem ze znajomymi, nikt wcześniej nie czytał zasad, przeczytaliśmy na miejscu. Czytanie zasad i cała rozgrywka zajęły łącznie dwie godziny, to według mnie bardzo przystępnie i względnie szybko. Gra średniozłożona. Dobra dla zaawansowanych graczy, sprawdza się też jako tytuł wprowadzający początkujących gracz w zawiły świat karcianek (tworzenia kombosów, składania talii itd.) Rozgrywka estetycznie przyjemna, szybka, tury graczy są szybkie, nikt za długo nie czeka. Duże kości są przecudowne, świetnie leżą w ręce :) Gra niby losowa ze względu na kości, ale można na kilka spososób tą losowością sterować :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wciągająca, szybka gra imprezowa. Idealna po długim, męczącym dniu w pracy. Minimum zasad, a sporo zabawy zwłaszcza gdy chorobom nadaje się nazwy. Wirus joker to był u nas Jerry, choroba mózgu to kleszcz Eustachy, choroba kości to Pchełka, a dwugłowy pasożyt żołądka otrzymał imiona Bob i Bob :D


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Z początku gra wydawała się raczej zniechęcająca. Zasady tłumaczone były nam przez osobę, która dobrze je znała, a mimo to ich ogrom i narastające wzajemne zależności, zdążyły mocno zestresować nienadążających słuchaczy, jeszcze zanim zaczęła się gra. Na szczęście, po pierwszej rundzie gry (są dwie), gdy zasady zostały przyswojone metodą prób i błędów ("Aha, to po to ta beczka tu stoi, dobra... Teraz już wiem. Dobra, grajmy dalej") to w drugiej rundzie zaczęło sie dużo dziać i było naprawdę fajnie. A zatem, wniosek: jeśli już się przebrnie przez zasady (koniec końców jak już się gra, nie okazały się aż takie mordercze) i pozna wszystkie zależności, co, gdzie i z czym można, to gra się naprawdę przyjemnie. Trzeba mocno sobie nałamać głowę czasami, ale gra się ciekawie. Jeden minus, gdy gra się w cztery osoby, a każdy łamie sobie głowę, można się lekko nudzić, czekając na swoją kolej.


Szybka, ciekawa gra nie tylko dla dzieciaków, ale też dla dorosłych. Można się sporo pośmiać :D ("Cooo, archeopteryks to taki mały kurczak?" albo "No weź, to waży tonę? Jak to niby lata?!")


Yine

Liczba recenzji: 383

Traki11

Liczba recenzji: 0

Jerza

Liczba recenzji: 3