Maja

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Gra Get Packing to bardzo ciekawa gra logiczna, w której mierzymy się z zapakowaniem walizki w jak najszybszym czasie. Pakowanie odbywa się wg określonych zasad o trzech stopniach trudności. Mi osobiście przypomina trochę takiego tetrisa 3D. Zasady bardzo proste, gra już mniej ;) Trzeba trochę pogłówkować, szczególnie na trudniejszych poziomach. Wyjątkowa tematyka i porządne wykonanie (jedynie okrągłe karty zadań mogłyby być odrobinę grubsze). Moje dzieci lat 4 i 7 polubiły bardzo, choć wbrew pozorom 4 - latka radzi sobie zdecydowanie lepiej ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Gra mała, karciana, co jest wielkim plusem gdy nie rozstajemy się z naszymi grami także w podróżach. Ciekawa, leśna tematyka i ładna szata graficzna. Minusem dla mnie jest duża losowość gry i jej powtarzalność. Dla dzieci - fajna, dla dorosłych grających z dziećmi - zdecydowanie mniej, bo zaczyna się po paru rundach nudzić.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Gra Rekin bardzo spodobała się moim córkom: 4 i 7 lat. Szybka, proste zasady z elementem negatywnej interakcji. W dwóch słowach: polega na tym, aby nasze rybki dopłynęły do rafy koralowej unikając pożarcia przez drapieżniki. Gra w oparciu o rzuty kostkami, ale mimo wszystko występuje także element strategii, bo to my decydujemy którą rybkę danego koloru/ rekina przesuniemy i w jakim kierunku. Ładne wykonanie, drewniane kostki i soczyste kolory, co w grze dla dzieci ma bardzo duże znaczenie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Bardzo lubię pociągi wersję Europa, choć ta już jest z nami tak długo, że zdecydowanie się ograła. Na Nowy Jork skusiłam się ze względu na dobrą cenę w promocji oraz często spotykaną opinię, że jest to fajna opcja na wdrożenie młodszych graczy w świat pociągów. I faktycznie, gra jest bardzo prosta i bardzo krótka (ok. 15 minut) - idealna dla początkujących graczy i dzieci. Dla nas starych wyjadaczy już niestety niekoniecznie... W grze podobnie jak w wersji Europa, układamy trasy zdobywając punkty za zrealizowane bilety i wyłożone taksówki (tutaj w przeciwieństwie do Europy wykładamy samochody, nie wagony). Jedyna zmiana to punkty za odwiedzone atrakcje turystyczne i oczywiście niewielka mapa Nowego Jorku. Polecam na start i dla dzieci!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjna gra kooperacyjna o tematyce kuchennej/restauracyjnej. Bardzo dobrze wydana, z trwałymi materiałami, w tym drewnianymi komponentami składników poszczególnych potraw. W grze przenosimy się do świata restauratorów i realizując kolejne scenariusze z instrukcji, szykujemy i wydajemy potrawy dla naszych gości. Tak jak w prawdziwym świecie, musimy zmierzyć się z czasem, w którym nie tylko trzeba dania ugotować, ale także rozsądnie dobrać składniki z magazynów, odpowiednio doprawiać potrawy, a po wszystkim jeszcze pozmywać brudne "gary". Im lepsza jest komunikacja między graczami, tym łatwiej i sprawniej zbliżamy się do celu.
Dla tych którzy odnajdują się w kooperacjach, bardzo polecam. Gra świetnie wpasowała się u nas przy dwóch graczach.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: