Malgorzata

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jakie to jest dobre :) Właśnie kupiłam, po jednorazowym zagraniu. Losowość na poziomie Marco Polo, turlamy kośćmi, ale czy wysoki czy niski wynik i tak praktycznie nie blokuje to nam akcji, ewentualnie trochę reorganizuje to mamy do zrobienia. Ciekawy tor punktacji, a nawet dwa: kasa i popularność (sława). Wydając kasę spadamy na torze z monetami, ale warto nie spadać za mocno bo o popularność ciężko, a grę kończy gracz który sprawie ze te dwa tory punktacji się przetną. Akcje wykonujemy w zależność i od wartości na kości lub koloru, lub i tego i tego. Kupujemy kafelki do naszego ogrodu i patrzymy gdzie nas ścieżka zaprowadzi. Wymieniamy ludzi na kosci, kosci i ludzi na kosci, kosci i ludzi by sprzedać surowce, kości i ludzi by płynąć łodzią po bonusy. Zbieramy kasę lub popularność lub płyniemy łódką by mieć więcej ludzi. Masa akcji do zrobienia :) zakochałam się w tej grze :) plus ilustracje od tego samego grafika co robił Nowe Pokolenia :)


Dobry, solidny produkt

Bardzo ładnie wydana gra, proste a jednoczesnie przyciagajace oko ilustracje.
Sama rozgrywka jest dość prosta. Przyjemna gra na 2 osoby na poczekaniu do czegoś bardziej mózgożernego :)


Bardzo fajna gra, ale tylko jeśli będziemy grać na własne słówka, a najlepiej zbitek słów, jakieś idiomy. Zaprezentowana powyżej "czekolada" jest zbyt łatwa do narysowania i zgadnięcia, a już taki "jasny gwint" potrafi wprowadzić zamieszanie.
W jednej z gier u nas był Dzwonnik z Notre-Dame, który zamienił się w Garbaty - Garbus by na końcu zostać przedstawiony jako Pan Samochodzik :)


Moja ocena to 5/5
Naprawdę dobrze się bawiłam grając w te grę. Nie jest odkrywcza to fakt, ale wytłumaczenie zasad zajęło mniej niż 5 min, cała gra też za długa nie jest. Jest to idealny dłuższy fillerek. Jak nie lubię carcassonne jako całośc, tak ta gra jest takim jakby dla mnie zbiorem tych kilku cech co mi się podobają. Naliczanie punktów za obszary, za budyneczki z koronami, dobór kafelków.
Właśnie waham się czy nie kupić i tej gry, z tym ze w grudniu budżet troche mniejszy więc zapewne poczekam do stycznia.


Jak dla mnie ideał :)

Grę kupiłam z sentymentu.
Jest to pierwsza gra w którą zagrałam jak zaczęłam grać w gry planszowe poza domowymi spotkaniami.
Mało skomplikowana pięknie wydana gra z nutką rywalizacji.
Sporo elementów rozgrywki z Książąt spotkałam w najnowszych grach, znaczy - dobre to :)


Michalw223

Liczba recenzji: 20

Tablis116

Liczba recenzji: 61