Marcin

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Grę mam w swojej kolekcji od premiery (chyba 2007r.)
Jest to zdecydowanie najdłużej posiadana przeze mnie planszówka w klimatach apokalipsy zombie. Przez te wszystkie lata rozegrałem w nią spokojnie ponad 100 rozgrywek w różnych układach, jako zombie, jako ocalały, z dodatkiem (Growing hunger), bez dodatku oraz połączone z grą "Invasion From Outer Space" grą również wydaną przez flying frog.

Pierwsza sprawa- jakość wykonania.
oby więcej twórców TAK wydawało gry! Planszę zrobiono z solidnej tektury dosyć odpornej na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, karty są dodatkowo wzmocnione plastikiem co czyni je wyjątkowo odpornymi na otarcia, wyszczerbienie rogów czy palce zatłuszczone przez chipsy. Osoby z manią "koszulkowania" kart do gier mogą spać spokojnie i darować sobie dodatkowe wydatki.
Figurki odlano chyba z nylonu. Są lekko elastyczne i nie tak łatwo je połamać (moje nadal są całe)
Posiadają tez całkiem przyjemny detal- malarze będą mieli pole do popisu :)
Całość pięknie spakowana w specjalnej, przygotowanej na wymiar wytłaczance która umożliwi komfortowy transport gry z miejsca na miejsce bez ryzyka uszkodzenia elementów

Co do samej gry...
Zasady są proste i po pierwszych 20 minutach zaczynają być wręcz intuicyjne. W komentarzach poniżej widzę kilka głosów o losowości...Owszem... jak w każdej planszówce mamy tu pewną jej dozę która może irytować. JEDNAK- w każdej rozgrywce jedna lub dwie osoby(na większa ilość graczy) kontrolują hordę zombie, reszta graczy steruje ocalałymi i losowość działa w tym wypadku na niekorzyść obu stron, jednocześnie świetnie balansując rozgrywkę. Nie można powiedzieć że bohaterowie giną z powodu losowości gdyż dokładnie z tych samych powodów stół opuszcza ogromne ilości żywych trupów. Wszystko to dzieje się z reguły przy bardzo emocjonalnych okrzykach graczy którzy mimo niepowodzeń już układają sobie w głowach plan działania na następne tury.

Na sam koniec zostawiłem absolutną wisienkę na torcie która tak odróżnia tą produkcję od innych "siepanek" zombiaków- KLIMAT!
Bogowie, pokażcie mi inną, równie klimatyczną produkcję!
Nastrój amerykańskiego horroru klasy D kipi dosłownie z każdej postaci, karty i elementu terenu. Osobiście posiadam wersję limitowaną do której dołączyli jeszcze soundtrack na CD (może nie jest to muzyka rodem z hollywoodzkich super produkcji ale daje radę i świetnie wprowadza graczy w klimat świata).
Sporym plusem jest jeszcze spora ilość dodatkowych znaczników nie opisanych w instrukcji. W zamyśle twórców elementy te mają zmotywować graczy do wymyślania własnych scenariuszy ,w moim przypadku tak się własnie skończyło :)

Bardzo serdecznie polecam tą grę!
Zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość wydania i zawartość pudełka cena proponowana przez Rebel.pl jest wręcz okazją.

Kończcie tańce na studniówce, Łapcie siekiery, pistolety, piły łańcuchowe i co tam jeszcze macie pod ręką. Czas zapolować na zombiaki w iście epickim stylu!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Absolutnie piękna produkcja!
Zasady są proste i zrozumiałe i wciągnęły do zabawy nawet członków rodziny którzy zarzekali się że nie lubią gier planszowych.
Mechanika ma niestety sporo elementów losowych, jednak nie przeszkadza to w prowadzeniu rozgrywki bo suma sumarum, pod koniec każdej gry walka robi się bardzo zacięta i wyrównana.

Dużym plusem jest dla mnie jakoś wydania oraz sposób zapakowania gry do pudełka.
Każdy kafelek, kostka i karty maja swoje miejsce w plastikowej wytłaczance zajmującej cała powierzchnie pudła. Dzięki takiemu rozwiązaniu gra nie ma szans uszkodzić się w transporcie (co bywało problemem kiedy zabierałem pudło do znajomych lub do akademika)

Dodatkowym atutem jest jeszcze możliwość dokupienia dodatków których już teraz jest na rynku chyba 4. Osobiście miałem okazję grać z dodanymi 2ma dodatkami ("miasta i rycerze" i "żeglarze"). Każdy z nich wprowadza do rozgrywki nowe, świeże elementy które świetnie urozmaicają grę nie czyniąc jej bardziej skomplikowaną.

Produkt absolutnie must have dla każdego fana gier ekonomicznych. Gorąco polecam!


Tomasz Sokoluk

Liczba recenzji: 73

Luthien22

Liczba recenzji: 17

PlaySnake

Liczba recenzji: 15