Marek

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Słaby dodatek.

Po pierwsze Agricola nie jest grą stworzoną dla dodatków. Już to, że dostajemy ok. 300 kart pomocników i małych usprawnień sprawia, że ciężko wymyślić kolejne. A te które zostały wymyślone w talii Z rozchwiewają rozgrywkę. Otrzymanie już choćby 2 mocnych kart z talii Z (np. Pocztylion, Matka Bliźniąt) potrafi rozchwiać grę. Inna karta, jak Gaik dodaje niepotrzebny element zręcznościowy.

Zupełnie inny argument to cena. 18 złotych za kilkanaście kart to stanowczo za dużo.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Grałem już 8 razy i sądzę, że mogę wystawić ocenę. Gra jest bardzo dobra. Trzeba umiejętnie planować wszystkie swoje ruchy. Nie można zaniedbywać żadnego z elementów, bo potem będziemy narzekać na brak kamieni, żarówek, albo siły militarnej. Rozgrywki są inne. Nie da się zawsze wziąć tych samych liderów i tych samych cudów. Na skutek wszelakich wydarzeń często wcześniej zaplanowana kolejka ulega diametralnym zmianom. Karty są różne, mamy pewne odczucia co do niektórych liderów, że są lepsi lub gorsi, ale może zrewidują to kolejne gry. Minusem jest czas trwania, jednak widać wpływ doświadczenia - z każdą kolejną grą udawało nam się kończyć o kilka minut szybciej, mimo niektórych tur poświęconych na kombinowanie i ciągłe cofanie ruchów :).


Jak dla mnie ideał :)

Gra niewątpliwie ma swój urok, nieco losowa, ale możliwość handlu, konieczność kombinowania niweluje wpływ szczęścia na wygraną. Zawsze jest dużo śmiechu, gdy czwarty raz z rzędu wypada 10, przy której nikt nie postawił osady, bo przecież lepiej przy 8 i 6 :)


R_bit

Liczba recenzji: 64