Mondai

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

19 użytkowników

Zobacz wszystkich

Mistycy to dodatek, który w odróżnieniu od Bogów zamiast na regrywalność i drobną zmienność zasad kładzie nacisk na rozbudowę możliwości w poszczególnych erach dzięki czemu możemy odrobinę inaczej rozgrywać podboje, albo położyć nacisk na szamanów i mieć pod kontrolą całkiem silne, nowe jednostki. Co więcej, nie zaburza to balansu gry. Jeśli tylko Blood Rage plądruje wasze stoły to warto zaopatrzyć się również w mistyków.


Ciekawy dodatek, wprowadza sporą regrywalność, ale zmienne zasady dla pojedynczych regionów, dzięki czemu trzeba dwa razy zastanowić się nad kolejnością podbojów i w jaki sposób będziemy chcieli walczyć.


Całkiem przyjemna gra imprezowa, która w jednym pudełku zawiera różne wariacje na temat kalamburów. Zdecydowanie warta posiadania i polecenia, natomiast w moim odczuciu jest odrobinę przydługa, ale można sobie z tym faktem łatwo poradzić, np. zaczynając w połowie planszy.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Absolutnie rewelacyjna i kompletna gra pod każdym względem. Wykonanie jest obłędne, grafiki, plansza i karty są bardzo czytelne, pudło jest wypełnione komponentami po brzegi, dzięki czemu gra już przy rozkładaniu daje poczucie, że gracze będą ścierać się na galaktycznym poziomie. Instrukcja i zasady są bardzo przystępne oraz intuicyjne, a kompendium wyjaśnia jednostkowe sytuacje, które mogą nastręczyć problemu w interpretacji zasad. Ale to co najważniejsze, Rebellion daje tyle przyjemności z rozgrywki jak mało która gra. Dzięki asymetryczności, poszukiwaniom bazy rebeliantów, kontrolowalnej losowości oraz próbie przeciwdziałania nieznanemu (tj. zakrytym akcjom przeciwnika), gra cały czas trzyma w lekkiej niepewności i napięciu. Nawet jeżeli świat Gwiezdnych Wojen jest wam obojętny, gra broni się na poziomie mechaniki, ale nie ma co ukrywać, że klimat gry według mnie wylewa się z pudełka. Bo jak inaczej nazwać sytuację, gdy Rebelia może przetrwać tylko wygrywając bitwę nad Endorem, gdzie pojawiła się gwiazda śmierci wraz z Vaderem i przypadkiem sytuację ratuje Luke Skywalker, już Jedi ;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Sorin wpisuje się w klimat mechanicznych jednostek, zwiększając ich użyteczność. W tym kontekście myślę, że jest wart zakupu.


Red5

Liczba recenzji: 18

MuadDib

Liczba recenzji: 16

Adam_Wi

Liczba recenzji: 42

Piton

Liczba recenzji: 197

Rastula

Liczba recenzji: 100

Hubal102

Liczba recenzji: 0

Invader

Liczba recenzji: 124

Viluir

Liczba recenzji: 19

MWBal

Liczba recenzji: 13

Kowal

Liczba recenzji: 19

12alek

Liczba recenzji: 0

Dagna

Liczba recenzji: 80

Killenjoy

Liczba recenzji: 4

Hostir

Liczba recenzji: 5

Greenpiece

Liczba recenzji: 49

Bienko

Liczba recenzji: 158

dptd

Liczba recenzji: 22

Kukang

Liczba recenzji: 18

Justknowleo

Liczba recenzji: 1