Motylica88

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

1 użytkownik

Bardzo, bardzo, ale to bardzo lubimy tę grę! Tematyka gry przywołuje na myśl dwie ważne w życiu wartości, czyli dzieciństwo i słodycze! Gra jest fantastyczna w swej prostocie. Bardzo cenię gry, które mają proste zasady, ale zmuszają do główkowania w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań. Chatka z piernika taka właśnie jest.


Wiem, że nie to powinno oceniać się w planszówkach, ale jak ja uwielbiam nazwę tej gry! Bąbelsy! Przeurocze 😄 Tytułowe bąbelsy są nie mniej urokliwe 😉 na szczęście gra ma jeszcze kilka innych zalet: ładne wykonanie, proste zasady, dynamiczną rozgrywkę. Czyli będziemy dobrze się bawić, a jeszcze możemy komuś dokopać, ale w jakże sympatyczny sposób - bąbelsy są słodkie!


Szybka gra dwuosobowa, ładnie wydana, o przyjemnej tematyce, ale - nie oszukujemy się - nie jest to szczyt osiągnięć karcianych. Ot taki fillerek, jak dla mnie że zbyt dużym wpływem szczęścia (lub pecha) na rozgrywkę.


Fantastyczna gra rodzinna, bardzo przyjazna dzieciom z kilku powodów. Po pierwsze, kto by nie lubił gry z uroczą pandą? Dzieci kochają pandy! Po drugie, proste zasady pozwalają grać na równych zasadach z dorosłymi. Po trzecie: brak negatywnej interakcji działa korzystnie na relacje rodzinne 😉 Bardzo polecam!


Drako kupiłam w rebelowej promocji niemal w ciemno (bez czytania zasad i oglądania przykładowej rozgrywki), a skusił mnie fakt, że gra jest dwuosobowa, ma krótki czas przygotowania i rozgrywki oraz sporo pozytywnych opinii. Jak się okazało, plusów jest więcej. Przede wszystkim sama rozgrywka dostarcza mnóstwo przyjemności: mimo niewielkiej planszy, niewielkiej liczby elementów i niewielu rodzajów akcji, które można wykonać, trzeba pokombinować, jak rozłożyć siły, kiedy atakować i czy bronić się od razu. Proste zasady pozwalają na szybkie wprowadzenie w grę, a wykonanie jest solidne, w szczególności 'sympatyczne' figurki trolli 🙂 Zdecydowanie polecam i pędzę kupić pierwszą część 🙂


Svvital

Liczba recenzji: 26

Aleksandra

Liczba recenzji: 0