MSL

Poszukiwacz

Warszawa

Obserwowani

14 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

0 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Prozy Lovecrafta chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Mroczna atmosfera i bohaterowie nie przestający pisać nawet kiedy wynaturzone stwory dobijają się do ich drzwi.
Arkham Horror pozwala wczuć się w atmosferę świata, w którym z każdej strony czai się niebezpieczeństwo. Potwory na ulicach, potwory w budynkach, nieprzyjaźni miejscowi a do tego wszystkiego przedwieczny.
Po pewnym czasie gracze o samobójczych skłonnościach mogą stwierdzić, że gra przestała być aż takim wyzwaniem jak na początku, na szczęście FFG zapewniło liczne dodatki podnoszące poziom trudności.

Niestety ilość zasad, które przynajmniej jeden z graczy powinien opanować, jest dość powalająca. Wiele zasad występuje tylko w przypadku konkretnego przeciwnika, więc łatwo wypadają z głowy. Sama rozgrywka też nie należy do najlżejszych, zawsze trwa parę godzin a w skrajnych przypadkach z kilkoma dodatkami te kilka godzin będzie bliższe 6 niż 3.

Pomimo tego, jeśli ktoś dysponuje wolnym wieczorem (lub popołudniem) AH jest świetnym tytułem pozwalającym poczuć atmosferę grozy nawet mniej zaangażowanym graczom.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Kupowanie dedykowanych kostek do gry nie jest dla każdego. W końcu trzeba się rozstać z pieniędzmi a w zamian otrzymuje się jedynie element budujący klimat.
Ale jak budujący!
Kostki są bardzo czytelne, od razu widać kiedy rzut się powiódł a kiedy nie, a do tego znacznie lepiej pasują do atmosfery gry niż oryginalnie dodawane do pudełka z grą.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra musi być dobra, żeby doczekać się dodruku. To jest druga edycja tytułu wydanego w 2008 roku przez Z-Man Games. W stosunku do pierwszej edycji mamy trochę inną jakość komponentów, a także dwie nowe postacie. Wszystkie postacie są dobrze dobrane i świetnie zbalansowane. Konieczność losowania zespołu graczy podnosi przyjemność z ponownego rozgrywania scenariuszy.
Jak zwykle w grach kooperacyjnych dużą rolę odgrywa element losowy, jednak szczęście nie odgrywa roli tak wielkiej by uprzykrzyć rozgrywkę.
Na pochwałę zasługuje fakt, że podczas wielu rozgrywek w zasadzie nigdy nie udało mi się wygrać w ten sam sposób. Dobór postaci mocno determinuje strategię na resztę gry, co czyni każde zwycięstwo (lub przegraną) dość unikalnym doświadczeniem.

Gra jest wydana na dobrym poziomie i stanowi bardzo przyjemny dodatek do każdej kolekcji, a aspekt kooperacyjny pomaga wciągnąć do zabawy osoby niechętne grom planszowym na codzień.

Choć nie spotkało to nikogo z moich znajomych, należy podkreślić, że mechanika gdzie tury graczy są poprzeplatane z turami gry, może powodować wykluczenie mniej zaawansowanych graczy (“rusz się tutaj!”, “wylecz to miasto!”, “wyciągnij kartę!”).


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Świetna gra pozwalająca wprowadzić nowych graczy w świat gier planszowych współcześniejszych niż “Monopol”.
Mechanika gry jest na tyle prosta, że spokojnie można zakwalifikować ją jako grę rodzinną.
Niewielka możliwość interakcji pomiędzy graczami oznacza mniej obrażonych osób na koniec rozgrywki. A to przekłada się na więcej osób chcących grać następnym razem.
Wszystkie elementy są ładnie wykonane w standardzie analogicznym do “Carcassonne” i nie ma się do czego przyczepić w tym względzie.

Niestety proste zasady i brak interakcji sprawiają, że prawie wszystkie zalety gry stają się jej wadami kiedy do stołu siadają bardziej doświadczeni gracze.
Pomimo tego uważam grę za dobry zamiennik dla “Carcassonne”, “Osadników z Catanu” lub “Ticket to Ride” przeważnie wskazywanych jako dobre tytuły dla zainteresowania znajomych światem gier planszowych.

Osobom szukającym tytułu na dłużej chyba rekomendował bym jednak któryś z wcześniej wymienionych tytułów, ponieważ można je rozszerzać licznymi dodatkami, a doświadczeni gracze też znajdą w nich coś dla siebie.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Master Mario

Liczba recenzji: 85

Mickq13

Liczba recenzji: 102

Sebastian Zarzycki

Liczba recenzji: 47

Radosław

Liczba recenzji: 5

Luuny

Liczba recenzji: 30

Hubert

Liczba recenzji: 13

bkl45445345

Liczba recenzji: 21

Mikołaj

Liczba recenzji: 20

MasterM

Liczba recenzji: 22

Tarur

Liczba recenzji: 150

Bzdzichu

Liczba recenzji: 23

Rufus Blackwood

Liczba recenzji: 3

Mario

Liczba recenzji: 106

AnnA

Liczba recenzji: 10