Odemarken

Nocny Marek

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

0 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Świetne jako dodatek do podstawowego Dominiona - liczba możliwych strategii rośnie wykładniczo i prawie nie da się już wygrać kupując same skarby :) Przewagę nad innymi dodatkami stanowią polska wersja i możliwość gry w 5-6 graczy.
Jako samodzielna gra - jako że zasady działania kart są generalnie bardziej skomplikowane, będzie trochę mniej przejrzysta na początku niż podstawowy Dominion, za to być może więcej czasu minie, zanim się znudzi. Polecam jednak oba zestawy - losując 10 kart z 50 (zamiast 25) mamy naprawdę pewność, że żadne dwie partie nie będą podobne.


Jak dla mnie ideał :)

Rewelacja. Trochę długie zasady, ale poprzez instrukcję ze wstawkami "fabularnymi" naprawdę łatwo przez nią przebrnąć. Najlepiej wypada przy 4-5 graczach. Wariant solo bez czasu też daje radę, ale chyba właśnie o uciekający czas chodziło. Przy 2-3 graczach prawdziwe piekło z ogarnięciem wszystkiego w porę - no chyba, że załoga jest zgrana i zna wszystkie zakamarki statku.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Świetna kontynuacja Dixita i Dixita 2. Nic tylko czekać tylko na Dixit Journey (czerwiec 2012).

W pudełku plastikowa wypraska z miejscami na zestawy kart ze wszystkich trzech części. Bez problemu mieszczą się nawet w koszulkach. Tor punktacji wygodniejszy niż w pierwszym Dixit'cie, ale sposób głosowania przy mniej niż 7miu graczach zdecydowanie lepszy w pierwszej części.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Świetna gra, fascynujące, jak w grze z tak prostymi zasadami można zmieścić tyle strategicznej głębi. Przy tym szybka i nie męcząca, a dostarcza mnóstwo rozrywki. Jedyny mankament to fakt, że w podstawowym zestawie kart da się odkryć strategię która jest zawsze łatwa do wykonania i trudna do przebicia - ale nie niemożliwa, a problem znika w dodatkach. Generalnie polecam ten zestaw na początek, a jeśli wciągnie - zakup któregoś z dodatków.


Jak dla mnie ideał :)

Gra bardzo szybka - i to dosłownie. W moim odczuciu karty wcale nie są za cienkie. Grubsze prawdopodobnie ciężko byłoby je przerzucać w dłoniach.

Karty na pewno w końcu się zniszczą - taka specyfika gry. Mimo to zdecydownie odradzam koszulkowanie!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dungal

Liczba recenzji: 29

Hubert

Liczba recenzji: 145

Krogulec

Liczba recenzji: 170

Anna

Liczba recenzji: 3

Łukasz

Liczba recenzji: 13

Rebel.pl

Liczba recenzji: 23

Karolina

Liczba recenzji: 4

SebaZepp

Liczba recenzji: 125

Tomasz

Liczba recenzji: 20

Krokodyla

Liczba recenzji: 9