Piotruś Pan - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

REBEL - jesteście wzorem dla KAŻDEGO sklepu w naszym kraju. Serio.


Żeby było jasne ;) to nie jest gra. Jak sam nagłówek wskazuje jest to kolejne dzieło twórców Story Cubes a więc jest to rozrywka dla naszego rozumu i wyobraźni. Dodatkowo jeżeli bawimy się z dzieckiem dochodzi nam ćwiczenie ręki i koordynacji oko-ręka tak więc same plusy.
Jak wspomniałem - nie jest to stricte gra. Jest to ładnie skomponowany zestaw kreatywny składający się z ładnie ilustrowanych kart i kart z podpowiedziami, które mogą nakierować twórczość naszą lub pociechy na konkretny tor.
Polecam od razu zakupić drugi zestaw ponieważ w każdym z nich jest tylko 6 kart ale łącząc oba zestawy można wzbogacić zabawę i nawet pokusić się o wprowadzenie dozy rywalizacji. Nieporozumieniem jednak jest sposób wyciągania kart. Po prostu nie działa. Karty się blokują etc więc łatwiej jest całkiem je wyjąc i po prostu odkrywać.


Najpierw minusy:
- po pierwsze instrukcja - nie wiem co za filozof wymyślał taki rozkład ale ni w ząb ni w d... Nie da siętego normalnie czytać, jest rozwalone, wielki kawał papieru. Nie można było zrobić normalnej składanej A4? Tak samo pomoc z symbolami na kartach. Beznadzieja. Nic nie da się znaleźć logicznie. Trzeba na to trafić wzrokiem.
- dwa - szkoda, że nie było żadnego "dzynksa" do rozbrajania tych kostek. Patyczek do lodów rozwiązał sprawę ;)

Poza tym gra jest bardzo lekka. Przepięknie narysowana. Dobrze się gra w 2 osoby, ale jak zwykle przy komplecie jest najlepiej. Polecam każdemu kto lubi kostki, kto lubi losowość i kto lubi lekkie gry. Mimo, że losowość w grze jest przez sam fakt rzucania kośćmi praktycznie cały czas ;) to gra daje nam na prawdę BARDZO dużo możliwości mixowania kości. I to jest fajne bo za każdym razem można próbować w inny sposób osiągnąć zwycięstwo.


Bardzo fajna i przede wszystkim PROSTA gra. Zasady ogarniają uczniowie klasy 5. Poza rozrywką gra ma walor edukacyjny - dzieciaki sporo pytały o II WŚ. Modele skala 15mm (1/100) , ładnie prezentują się na stole, o ile jeszcze je podrasujemy farbami. Warto na etapie montażu dodać kilka metalowych nakrętek do środka modeli żeby były "pewniejsze" bo bez tego są lekkie jak puch ;)


Moim zdaniem na chwilę obecną jeden z mocniejszych modeli w grze ;) wystarczy dać mu do osłony 2 shermany 76mm i pozamiatane na stole ;)


Omg... Jak patrzę na tą figurkę to albo malował ją ktoś po ciemku albo te figurki (wszystkie) są tak brzydkie, że już wiem czego system padł.


Jak dla mnie ideał :)

PRZEPIĘKNE koszulki, jakość jak zwykle najwyższa!


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna opowieść i idealne wprowadzenie dla kogoś kto nigdy nie "grał" w gry książkowe. Rebel - jedna uwaga - zawsze pakujecie dobrze paczki, jednak owinięcie książki kilometrem folii to trochę przesada, wypakowanie zajęło mi więcej niż czytanie ;p :)


Jak dla mnie ideał :)

Jest to pierwsza książka/gra z tej kategorii w moim życiu i jestem wielce zawiedziony.... że dopiero teraz odkryłem tego typu pozycje!!! :)


Jak dla mnie ideał :)

Genialna farba. Super faktura - badland ;) W moim przypadku sprawdziła się świetnie jako "błoto" na gąsienice czołgów.


Jak dla mnie ideał :)

R E W E L A C J A

Farba idealna na podstawki i wszystko inne gdzie efekt pękniętej ziemi tylko spotęguje wizualne wrażenia ;) Jeszcze lepiej wygląda gdy jest nakładana jako druga warstwa na jakiś jaśniejszy kolor (czerwony, żółty etc). Im grubsza warstwa tym większy efekt.


Nie graliśmy jeszcze ale emocje nie opadają ... Jest ogromne łaknienie na rozegranie tego tytułu ;) A jeszcze bardziej nie mogę się doczekać dostępności dodatków oraz fanowskich miksów !! REBEL.. Good job!


Jak dla mnie ideał :)

R E W E L A C J A ... Pominę oczywiście pancerne pakowanie Rebela. Gra jest super. Mechanika do ogarnięcia dzięki bardzo fajnej instrukcji... Największą wadą jest pierwsze otwarcie :D milion wyciskania i sortowania elementów, żetonów etc... Tam na prawdę jest 2 kilogramy tektury!!! :) Gra przepięknie wydana, fajny motyw testowania mikstur na sobie lub na uczniu no i aplikacja na telefon/tablet 100% po polsku. Żadna rozgrywka nie będzie taka sama. Na prawdę polecam! :) Dla fanów gier planszowych na każdym etapie.


Nabyłem na wspieram.to! ;) Po lekturze instrukcji mam wrażenie że to połączenie Fasolek/Bohnanza z Carcassonne ;) Jestem ciekaw pierwszej rozgrywki.


Zagraliśmy raz, nie mogliśmy się oderwać ;) uwaga - gra o silnym współczynniku uzależnienia!!! :)


Ogromnym minusem jest koszt punktowy tego modelu jednak każdy fan SW powinien mieć go w swojej kolekcji ;) Kudłaty pilot tańszy niż Han Solo ignoruje obrażenia krytyczne. Sam statek ma slot na dwóch dodatkowych załogantów. Jeżeli wybierzemy Hana na pilota a dorzucimy Luka i Chebacce jako załogę dostaniemy statek o ogromnej sile ognia ale przy 100 punktach trudno będzie wstawić drugi dobry statek. Mimo wszystko to mój ulubiony model i nawet jeżeli nie będę wygrywał to często będzie zasilał mój pierwszy skład ;)


Gra podobna do "Mniam Mniam" i innych gdzie liczymy na zyski, obstawiamy w tajemnicy przed innymi graczami karty, odkrywamy i liczymy ewentualne profity.
Ilustracje tego samego autora co w przypadku gry CV więc gra cieszy oko. Mechanika jest dopracowana jak na tak prosty tytuł i wszystko jest poprawne. Gra na 2 osoby nie ma sensu. Idealny skład to 4-5 osób. Nie da się ukryć że jest to prosta gra (w porównaniu chociażby do CV) jednak gra się przyjemnie i gra może być fajnym prostym przerywnikiem lub ładnym prezentem dla osób wkraczających w świat gier planszowych.
Należy też wspomnieć o praktykowanym od dawna systemem wsparcia graczy przez Grannę - po napisaniu maila z danymi do wysyłki, bezpłatnie otrzymamy kilka dodatkowych kart! :)


Licho. Już dawno nabyłbym tą wersję dla kolegi który jest fanatykiem tej serii gier ale przez to, że jest licho wydana nie zmarnuję na nią pieniędzy. Co to za mobilna wersja podróżna skoro kafli mapy nie chowa się do "skrzyneczki" tylko trzeba wozić w pudełku.


Nie sztuką jest rozczepienie elementów ... Od dwóch dni siedzę i próbuję poskładać wszystko do kupy :D


Myślałem że Dobble jest szaloną grą , ale Boost jest jeszcze bardziej zakręcony i sprawia równie tyle radości co wszystkie "gry z puszki" ;)